Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Microsoft i Yahoo! nie dotrzymały słowa

Recommended Posts

Microsoft i Yahoo! nie dotrzymały zapowiedzianego przez siebie terminu, w którym ich komunikatory miały zacząć się porozumiewać między sobą. W ubiegłym roku oba przedsiębiorstwa twierdziły, że użytkownicy Yahoo Messenger oraz Windows Live Messenger będą mogli rozmawiać ze sobą przed końcem drugiego kwartału 2006 roku. Niestety, termin ten nie został dotrzymany.

Przedstawiciele Yahoo! zapowiedzieli, że wkrótce wydadzą stosowne oświadczenie na ten temat, nie chcieli jednak podać żadnych szczegółów. Podobne informacje udało się uzyskać z Microsoftu, który stwierdził, że "w najbliższym czasie" obie wspomniane usługi będą kompatybilne.

Zarówno Yahoo! jak i Microsoftowi zależy na dogonieniu lidera rynku komunikatorów internetowych, firmy AOL.

Obecnie żaden z wiodących komunikatorów nie daje możliwości łączenia się z osobami wykorzystującymi produkt konkurencji. Zmusza to internautów zo zakładania kont w każdym z interesujacych ich serwisów. Taka sytuacja sprzyja rozwojowi multikomunikatorów, takich jak Trillian dla pecetów i Fire dla Maków. Pozwalają one na prowadzenie rozmów z użytkownikami wielu różnych serwisów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...