Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Irek

O naturze wszechświata

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobraznia, to ona nie stawia nam ograniczeń. Ja nawet potrafie w wyobraźni przeniknąć przez ścianę.[/size] 

Matrix nie zna wyobraźni, jakaś cześć ciebie robi to naprawdę, a inna pisze tutaj (inna analizuje związek omegi z ludzką głową).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix nie zna wyobraźni, jakaś cześć ciebie robi to naprawdę, a inna pisze tutaj (inna analizuje związek omegi z ludzką głową).

 

Moim zdaniem zna(ma). Potrafimy zaprogramować komputer do wyświetlania złożonych animacji 3D, tworów naszej "wyobraźni", za pomocą jakiegoś jezyka programowania. Wszystko sprowadza sie i tak do matematycznego 0 i 1. Czyli impulsy naszego mózgu, za pomocą mało wydajnego aparatu mowy (języka) są przekształcane (kopiowane) do(z) komputera. Jedynym ograniczeniem naszej wyobraźni jest język, znaki(symbole, obrazy, dzwięki, animacje) których używamy, do porozumiewania się pomiędzy sobą, czy z maszynami, ale poruszamy się i tak w świecie zwanym Matrix. Prawdopodobnie więc matrix zawiera w sobie wyobraźnię, i wszystko wokół nas.System binarny jest powiedziałbym fundamentem świata jaki już znamy i wciąż odkrywamy.

(Alfabet  - Cyfry, Wyobraźnia - Pamięć, Tak - Nie, 0 - 1) to przykładowe pary które razem tworzą nową wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix nie zna wyobraźni, jakaś cześć ciebie robi to naprawdę, a inna pisze tutaj (inna analizuje związek omegi z ludzką głową) a inna fantazjuje (przetwarza)  jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dostałem ciekawy link. Co prawda nie przeczytałem jeszcze całości, więc trudno mi rzecz ocenić,(nie wiem czy się zgadzam czy nie), ale jeśli ktoś chce zobaczyć jak można interpretować rzeczywistość korzystając z istniejącej bazy wiedzy, to polecam. Jest bardzo fizycznie  :P.

 

Waldi, gdzieś znalazłem Twoją propozycję, aby mierzyć stoły  ;) (chodziło chyba o liczbę pi). W tekście, (na sześćdziesiątej którejś stronie) znajdziesz odpowiedź na swój problem.

 

http://www.motionmountain.net/research.html

 

p.s.

 

widzę, że nie podlinkowało adresu, chociaż na podglądzie wszystko działa. Cóż, trzeba skopiować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix nie zna wyobraźni, jakaś cześć ciebie robi to naprawdę, a inna pisze tutaj (inna analizuje związek omegi z ludzką głową) a inna fantazjuje (przetwarza)  jak jest.

 

Pewnie twoja wiedza opiera sie na wiedzy książkowej nie domysłach. Pomijasz wszakże tą najważniejszą, Biblię. Jest tam napisane, że Bóg najpierw stworzył Matrix, następnie osadził w nich ludzi. Ludzi z wyobraźnią i innymi ludzkimi cechami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  Bóg najpierw stworzył Matrix, następnie osadził w nich ludzi[/size] 

Po co?? Zeby ich karać śmiercią za cokolwiek?? Wiezić?? a moze okradać z czegoś czego by sobie normalnie nie pozwolili odebrać?? taki guag??

Wystarczy Nowy Testament + apokryfy, Stary to seria wskazówek jak zyć w tej ciupie (do tego kompletny publicznie dostępny nie jest, ani Nowy ani Stary) (Qumran).

Bóg to doskonały wzór do naśladowania - to wszystko (resztę ludzkie ego dołozyło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co? Dla jaj.

Po co? Z ciekawości, zobaczyć czy zjedzą jabłko.

Po co? Aby mogli żyć. Kto żyje, pracuje, ten wydziela energię.Oglądałeś film Matrix, to wiesz o co chodzi.

Po co? Nie wiem. Ale powiem Ci jak.

Dokładnie wegług zasad geometrii. Pępek jest środkiem człowieka, licząc od samej góry(srodkowy palec dłoni), do samego dołu(duży paluch stopy) w linii prostej.

Zobacz hasło, człowiek witruwiański http://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek_witruwia%C5%84ski. Rysował Leonardo Da Vinci.

Można powiedzieć, że życie człowieka, krąży wokół pępka jak koło wokół własnej osi.

Bóg jest jak widać dobrym matematykiem, a matematyka matką wszystkich nauk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  Bóg to doskonały wzór do naśladowania - to wszystko

Trzeba się uczyć rozpoznawać tę doskonałość wokół siebie i to w dobrym tempie (matmy, geometrii równiez).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...