Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Google już nie odpowiada

Recommended Posts

Google postanowił zamknąć swoją usługę Google Answers, która działała przez cztery lata. Firma chce mocniej skupić się na rozwoju swojej wyszukiwarki, z której czerpie niemal wszystkie dochody i rezygnuje. Niedawno szefowie koncernu wyrażali zmartwienie faktem, że firma prowadzi dużo niepowiązanych ze sobą serwisów.

Google Answers oferowało płatną pomoc w wyszukiwaniu. Internauta, który nie mógł znaleźć w Sieci interesujących go rzeczy, mógł zwrócić się do Google Answers z prośbą o jej znalezienie. Zatrudnieni tam specjaliści przystępowali do dzieła, a użytkownik wnosił opłatę jedynie wówczas, gdy udało im się znaleźć odpowiedzi na zadane pytania. Opłaty wynosiły od 2 do 200 dolarów.

Kolejną z przyczyn, dla których Google zdecydował się zamknąć swój serwis, był fakt, że przegrał on rywalizację z podobną usługą Yahoo! Konkurencyjny portal odpowiadał na zadane pytania za darmo. Serwis Yahoo!, mimo że wystartował trzy lata później niż Google Answers, już po roku działalności miał 24-krotnie więcej klientów, niż Google Answers. W ciągu 11 miesięcy klienci Yahoo! otrzymali odpowiedzi na około 160 milionów pytań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...