Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
waldi888231200

Prawdziwa wartość liczby Pi = 3,144605511

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam miłą wiadomość dla wszystkich popularna i liczona w milionach cyfr po przecinku liczba Pi jest niedokładnym zaniżonym przybliżeniem.

Jej prawdziwa wartość to:

Pi=3,144605511..

tak przy okazji wartość złotego podziału:

Fi=1,6180339...

w miejsce dotychczasowych wyników najlepiej używać ułamka 22/7 ale dokładniej 522/166 ,  dla obwodu koła o średnicy 1000mm różnica wynosi 3mm co przy drobnych obliczeniach np w fizyce atomowej nie robi różnicy ale w astronomii daje całkiem spore różnice.

Złoty podział kąta pełnego :222,49st. / 137,51st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czegoś takiego jak prawdziwa wartość liczby PI, która jest po prostu ułamkiem niewymiernym. Masz za to coś takiego jak optymalną dla danego zastosowania wartość liczby PI - nic odkrywczego nie napisałeś.

 

Uczeń podstawówki weźmie w obliczeniach pod uwagę 3,14, naukowiec pewnie nie odmówi sobie wyższej precyzji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Kopernik też była kobietą!

Ooo  ??? , w końcu i mikroos się pomylił  :)

 

 

 

 

 

 

(ok,ok, oglądałem film)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załamka, wypełniłem 1500 z okładem komórek exela żeby to ustalić. :'( a tu...

Excel... czyli źródło błędów w obliczeniach, które nie mają matematycznego uzasadnienia i nie są widoczne...

 

Ooo  ??? , w końcu i mikroos się pomylił  :)

 

(ok,ok, oglądałem film)

Tja, to nie było odniesienie do filmu, a po prostu stwierdzenie "fascynujące, co jutro ciekawego wymyślisz?" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam, nie myl mojej reakcji z fascynacją. Taka reakcja oznaczałaby chociaż odrobinę zainteresowania i uznania dla postawy autora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla uproszczenia i tak zawsze zaokrąglam do 3, więc nie robi mi to różnicy.

 

:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ucisz się wreszcie i przestań nudzić swoimi bzdurnymi wywodami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś okrągły stół ?? Niechby starannie zmierzył kilka razy średnicę i obwód a wyniki zapodał w tym wątku.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś okrągły stół ?? Niechby starannie zmierzył kilka razy średnicę i obwód a wyniki zapodał w tym wątku.  :)

 

Jak babcie kocham... poszukaj w necie igły Buffona. Przeprowadź eksperyment (miłego rzucania) albo wymodeluj w excelu (miłej zabawy). Uważm Cię za nierozumianego geniusza, taki nieoszlifowany brylant ale jeszcze jeden taki żart... Zdajesz sobie sprawę, że osoby zawodowo zajmujace się pomiarami po takim tekście wpadają w depresję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja waldiemu kibicuje.Odkrywcą często zostaje ten,który nie wie że coś jest niemożliwe.

 

Ja też! Można powiedzieć, że nawet go hołubię :) Ale ten pomysł z mierzeniem stołu... no szkoda czasu na meandrowanie po ślepych uliczkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  Jak babcie kocham... poszukaj w necie igły Buffona[/size]

To że koza jest sakiem wcale nie oznacza że jest krową. Buffon mógł odkryć coś pi podobnego (np: tajemniczą liczbę prawdopodobieństwa podobną do pi).

Zamiast dużo gadać zmierzyłem (słabo taśma stalowa się do tego nadaje) pierwszy okrągły stół D=790mm Obw=2442mm co daje pi=3,09  a raczej błąd wynikający z metody pomiaru powinien dać wynik przekraczający 3,14 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że koza jest sakiem wcale nie oznacza że jest krową. Buffon mógł odkryć coś pi podobnego (np: tajemniczą liczbę prawdopodobieństwa podobną do pi).

Zamiast dużo gadać zmierzyłem (słabo taśma stalowa się do tego nadaje) pierwszy okrągły stół D=790mm Obw=2442mm co daje pi=3,09  a raczej błąd wynikający z metody pomiaru powinien dać wynik przekraczający 3,14 .

 

Hm, Buffon to zadanie geometryczne - pi wynika z  niego niemal naturalnie.

 

Może zamiast pomiarować posumujesz odwrotności kwadratów liczb naturalnych? a sumę pomnożysz przez 6 i wyciągniesz pierwiastek.

To co otrzymasz to będzie mniej więcej pi, po 2000 wyrazów błąd jest mniejszy 10-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zamiast pomiarować posumujesz odwrotności kwadratów liczb naturalnych? a sumę pomnożysz przez 6 i wyciągniesz pierwiastek.[/size] 

Pi to stosunek obwodu koła do jego średnicy, reszta wzorów to gra na wynik ( coś jak zbiór zadań z odpowiedziami, patrzymy na odpowiedz a potem kombinujemy jak zrobić zadanie).Tymczasem bezpośredni dokładny pomiar powinien załatwić problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pi to stosunek obwodu koła do jego średnicy, reszta wzorów to gra na wynik ( coś jak zbiór zadań z odpowiedziami, patrzymy na odpowiedz a potem kombinujemy jak zrobić zadanie).Tymczasem bezpośredni dokładny pomiar powinien załatwić problem .

 

Mogę tylko przyklasnąć próbom policzenia Pi z jej definicji. Jak dokładne są Twoje przyrządy pomiarowe? Nie chcę być dogmatyczny ale wydaje się, że ten sposób pomiaru jest ograniczony zasadą nieoznaczoności. Jakbyś nie mierzył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dokładne są Twoje przyrządy pomiarowe?[/size] 

Właśnie tu jest piesek pogrzebany, ale skąd w takim razie pewność że 30 liczba po przecinku jest prawdziwa skoro doświadczenie tego nie weryfikuje? Z domniemania że pierwszych 5 się pokrywa??A co jeśli już trzecia po przecinku nie pasuje??

 

Ps: szukać i mierzyć te stoły!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skąd w takim razie pewność że 30 liczba po przecinku jest prawdziwa skoro doświadczenie tego nie weryfikuje?

 

Ano dlatego, że pi to abstrakt teoretyczny.

Opisuje stosunki panujące w teoretycznym okręgu. Średnica, okrąg to zbiory punktów. Punkty są tak małe że na długości Plancka mieści się ich nieskończenie wiele. Liczba Pi jest zatem teoretyczna i można ją wyliczyć z teoretycznie dowolną skończoną dokładnością. Gdyby z pomiarów wyszło Ci, że pi należy do <2,8 ; 3,0> to matematycy mieliby by prawo sądzić, że Twój stół jest w przybliżeniu okrągły i stracili nim zainteresowanie.

Resumując: pi to stwór matematyczny i tylko matematycy wiedzą ile on wynosi ale w ogóle ich to nie obchodzi. Wystarcza symbol. Dla fizyków przygotowali kilka użytecznych wzorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegoś nie kumam. Przecież pi to 3,1415927 w przybliżeniu oczywiście :), bo ostatnia siódemka to 53...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegoś nie kumam. Przecież pi to 3,1415927 w przybliżeniu oczywiście :), bo ostatnia siódemka to 53...

 

cicho.. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...