Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
wilk

Spamboty

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknąłem dziś na listę zalogowanych userów i rzucił mi się w oczy typowy schemat loginów spambotów: http://img52.imageshack.us/img52/1464/clipboard1p.jpg Sortując listę userów po dacie rejestracji widać, że dziennie rejestruje się kilkanaście podejrzanych kont (zaczynają się gdzieś od strony 61): http://img716.imageshack.us/img716/4291/clipboard2q.jpg Co prawda nie otrzymałem żadnego spamu na PM ani nie zauważyłem ich postów (poza linkami reklamowymi w stronie domowej i podpisie), ale przydałoby się raczej poprawić Captcha lub w inny sposób zabezpieczyć rejestrację. :)

 

PS. W chwili gdy kończę posta widzę, że jest 6 kolejnych kont.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja już jest opanowana :) Od tej chwili po rejestracji wymagana jest aktywacja konta za pomocą wysłanego e-maila. Jeżeli to nie pomoże to zastąpimy reCaptcha jakimś mniej zawodnym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak widzę ostatnio mamy znowu problem ze spambotami… reCAPTCHA nie daje jednak rady (ponoć obecnie przepuszcza nawet do 30% rejestracji), więc sugerowałbym rozważenie rozwiązania podobnego jak w ostatnich wersjach phpBB3, gdzie nowi użytkownicy dodawani są początkowo do specjalnej grupy i póki mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się z nimi jeszcze jakiś czas pomęczymy, a gdy będziemy przerabiali stronę to pomyślimy o zastosowaniu jakiegoś bardziej skutecznego mechanizmu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testujemy nowe rozwiązanie przy rejestracji konta. Do weryfikacji niezbędna jest teraz również odpowiedź na zagadkę (kolor/figura/proste dodawanie). Pytania są na poziomie 7-8 latka więc nie sprawią nikomu kłopotów ale jednocześnie powinny odfiltrować część botów. Jeżeli pojawią się jakieś problemy proszę o PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...