Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

BenQ zapowiada nagrywarkę Blu-ray

Recommended Posts

BenQ informuje, że w sierpniu bieżącego roku na rynek trafi pierwsza nagrywarka Blu-ray. Tajwańska firma stanie się więc czwartym przedsiębiorstwem, które będzie sprzedawało tego typu urządzenia. Wypalarka BW1000 będzie kosztowała 1023 dolary. Producent ujawnił niewiele informacji na jej temat, wiadomo na pewno, że poradzi sobie ona z jedno- i dwuwarstwowymi nośnikami.

BW1000 wykorzystuje technologię Precision Tilt Control System (PTCS), który ma za zadanie zapobiegać wibracjom, zakłóceniom sygnału i niwelować niedoskonałości w wykonaniu nośnika. Z kolei SolidBurn będzie odpowiedzialna za automatyczny dobór najlepszych parametrów nagrywania. BenQ zastosuje też kilka innych technologii, pozwalających na bieżąco dobierać moc lasera, kalibrować napęd czy chronić bufor nagrywarki tak, by zapewnić jak najlepszą jakość zapisu i odczytu.

Po raz pierwszy wewnętrzny napęd BW1000 można było zobaczyć podczas targów Computex 2006. BenQ pokazało wówczas również zewnątrzną EW100G, która łączyła się z komputerem za pomocą USB 2.0 oraz FireWire i nagrywała płyty CD oraz jedno- i dwuwarstwowe DVD i Blu-ray.

Obecnie można kupić nagrywarki Blu-ray produkcji Panasonika i Pioneera. Urządzenia kosztują 900 i 1000 dolarów. Jesienią na rynek ma trafić podobne urządzenie Plextora.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...