Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Sargon

Dla tych co się nudzą i... lubią oglądać filmy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Jeśli siedzisz zblazowany przed monitorem i nie wiesz co ze sobą zrobić, zapraszam na film :D:

 

 

Jest to link do pierwszej z ośmiu części nagrania z wykładu prowadzonego przez Dr. Alberta A. Bartletta. Wykład traktuje o funkcji wykładniczej i jest typowo "amerykański" - same przykłady i płynące z nich wnioski, zero równań i matematycznych wywodów. Niestety film jest w języku angielskim... Ale nic to! Zapewniam, że pan 'mądra głowa' mówi bardzo wyraźnie, sensownie, a przykłady na których opiera swój wykład są łatwe do zrozumienia. Dlatego nie zrażać się na starcie - jeśli umiecie jako tako angielski, dacie rade na 100%.

 

Moje odczucia związane z filmem? Studiuje na PWR. Mamy sporo matematyki. Całki potrójne i inne 'analizy' mam już dawno za sobą i myślałem, że takie "bzdety" jak funkcja wykładnicza nie mają przede mną tajemnic. Mówiąc szczerze, po tym filmie poczułem się jak skończony ignorant - mimo znajomości tej funkcji, nigdy nie przypuszczałem, że jej istnienie ma tak ogromne implikacje w otaczającym nas świecie. Film opowiada o zdecydowanie "nieświeżej" funkcji, a pomimo tego wnosi zdecydowany powiew świeżości w sposób myślenia łączący matematykę z życiem codziennym. :D

 

Myślę, że nie będę ostatnią osobą którą ten film zaskoczy.

 

Miłego oglądania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link przez ciebie zamieszczony jest do trzeciej części :D

zamieszczam do pierwszej:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...