Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Classified SR-2 - potwór dla graczy i stacji roboczych

Recommended Posts

Firma EVGA postanowiła ożywić intelowską koncepcję dwuprocesorowej platformy Skulltrail. Dlatego tez przygotowała płytę główną Classified SR-2, która ma trafić do rąk miłośników gier oraz posiadaczy stacji roboczych.

Classified SR-2 to płyta wyposażona w dwie podstawki LGA 1366 dla procesorów Xeon, intelowski chipset 5520, siedem slotów PCI Express x16, 12 slotów DDR3, USB 3.0 oraz sześciogigabitowe SATA.

Płyta ma jeszcze w bieżącym tygodniu trafić do sklepów. Urządzenie nie będzie tanie, wyceniono je na 599 dolarów. EVGA ostrzega, że płyta jest większa niż standardowe wymiary ATX, więc nie będzie pasowała do wielu obudów. Dlatego też jej producent podjął współpracę z przedsiębiorstwem Cooler Master, która zaowocowała obudową dla Classified SR-2. Obudowa będzie dostępna w sklepach w trzecim kwartale bieżącego roku. Ma ona kosztować około 300 dolarów. Jakby jeszcze tego było mało, użytkownik płyty musi pomyśleć o zasilaczu, który zapewni energię dwóm wielordzeniowym procesorom i kartom graficznym. EVGA zaleca wykorzystanie 1200-watowego zasilacza firmy Antec. Trzeba nań wydać 320 USD.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest shadowmajk

No to nowy MacPro pobity zanim się narodził. Tylko czekać aż zrobią custombios by można było odpalić na tym natywnie MacOS. Już nie za 20tys a za max 10 będzie można poskładać świetną stację roboczą z OSX na pokładzie.

 

Mrrr <3 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

tiaaa i po raz kolejny się pokazałła się przewagga otwartości platformy PC nad zamkniętą MAC :D:):D Apple to lanserskie  pop-zabawki, w dodatku mocno przekalkulowane i o żadnych poważnych zastosowaniach niem oże być mowy, zwyczajnie się nie opłacają... ;) no, ale co kto lubi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

odpal na tym win 7 i bedziesz mial fajnego pc'ta do wszystkiego, zamiast bezużytecznej macówki... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

niby wszystko fajnie

ale mam nieodparte wrażenie ze 7 kart graficznych tam nie wejdzie...

większość solidnych kart zajmuje z tego co wiem 2 sloty... a tam nie widzę odstępów pozwalających na umieszczenie ich w sąsiednich slotach...

 

chyba ze mam nieaktualne dane... bo nie interesowałem się kartami od czasu zakupu mojej HD4850

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz rację, 7 nie wejdzie. Ale brak odstępów powoduje, iż możesz karty ustawić bliżej/dalej siebie lub/i innych kart na PCI-E. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

myślę, że przy 7 kartach konieczne byłoby chłodzenie wodą, bo inaczej wiało by gorącem jak z piekarnika, a po drugie nie sądzę, żeby płyta obsłużyła tryb 7x12 ani nawet 7x8 choć nie orientuję się ile linii PCI-E obsługuje ten chipset

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mojemu to po prostu spróbowali zrobić płytę serwerową w wersji domowej. Google pokazało jednak, że serwery nie muszą być ryczącymi piecykami, a i w domu lepiej się pracuje przy bezgłośnym sprzęcie. Ale ekstremalni gracze może się skuszą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest shadowmajk

odpal na tym win 7 i bedziesz mial fajnego pc'ta do wszystkiego, zamiast bezużytecznej macówki... :D

 

Po pierwsze nie do wszystkiego bo takiego Logica nie odpalisz na win... po drugie komfort pracy z Win jest koszmarny przy zestawieniu go z MacOS. Dlatego też wybralem OS X poświecajac tym samym granie... a lubie postrzelac, lubie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest shadowmajk

niby wszystko fajnie

ale mam nieodparte wrażenie ze 7 kart graficznych tam nie wejdzie...

większość solidnych kart zajmuje z tego co wiem 2 sloty... a tam nie widzę odstępów pozwalających na umieszczenie ich w sąsiednich slotach...

 

chyba ze mam nieaktualne dane... bo nie interesowałem się kartami od czasu zakupu mojej HD4850

 

Są też karty które zajmują mało miejsca w sam raz na jeden slot... w MacPro tak pakowali po 4 karty w 4 gniazda, zresztą duża ilość gniazd to plus... można wpiąć kilka urządzeń do profesionalnego zastosowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Ze złożonych w sądzie dokumentów dowiadujemy się, że HP zapłacił Intelowi 690 milionów dolarów, by półprzewodnikowy koncern utrzymał produkcję i rozwój procesorów Itanium do roku 2017. Najpierw na podstawie umowy z 2008 roku HP zapłacił 440 milionów za przedłużenie życia Itanium do roku 2014. W 2010 roku obowiązywanie umowy przedłużono do 2017, a HP dopłacił 250 milionów USD.
   Producenci oprogramowania, tacy jak Microsoft czy Red Hat, zaprzestali rozwijania aplikacji dla architektury Itanium, gdyż wiedzą, że jej czas dobiega końca. Wielcy producenci sprzętu, jak Dell czy IBM już od lat nie oferują serwerów z Itanium. Nawet sam Intel przestał w ubiegłym roku wspierać Itanium w kompilatorach C/C++ i Fortrana. Co więcej, część swojego zespołu pracującego nad Itanium Intel skierował już do prac nad projektami związanymi z układami Xeon.
   HP potrzebuje utrzymania Itanium, gdyż jego najważniejsze produkty - HP-UX, OpenVMS czy NonStop - korzystają właśnie z niej i miną całe lata, zanim uda się stworzyć ich odpowiedniki dla Xeona. Koncern jednak musi się spieszyć. Sprzedaż platformy Itanium spada od wielu lat, a sztuczne utrzymywanie Itanium nie tylko kosztuje go setki milionów dolarów, które musi płacić Intelowi, ale naraża na szwank jego relacje z innymi firmami. O wysokości opłat wnoszonych na rzecz Intela dowiedzieliśmy się bowiem przy okazji sporu sądowego pomiędzy HP a Oracle’em. HP twierdzi, że Oracle złamał umowę zaprzestając produkcji oprogramowania dla Itanium, a zrobił to, by promować własne serwery z architekturą Sun SPARC. Oracle zaś twierdzi, że HP postępowało niewłaściwie, nie informując klientów o przyszłości Itanium. Przed trzema dniami sąd orzekł, że obie firmy postępowały niewłaściwie. HP, gdyż nie informował swoich partnerów, klientów i pracowników o planach dotyczących Itanium, a Oracle, gdyż wykorzystało fałszywy pretekst do zaprzestania produkcji programów dla Itanium w celu promowania platformy SPARC.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Gdy Dell ogłosił, że do końca czerwca 2010 roku zwolni 700 z 4500 osób zatrudnionych w Malezji, na firmowej witrynie zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Nagle ceny sprzedawanych przez Della przedmiotów uległy znaczącym zmianom.
   internauci zobaczyli, że Dell oferuje laserową myszkę za niemal 4000 dolarów, a 12-gigabajtowy dysk twardy kosztuje 21 000 USD. Z drugiej strony na witrynie znalazł się dwurdzeniowy Xeon 5060 (3,2 GHz) wyceniony na 10,99 dolara. Inne procesory były równie tanie: Xeon E3110 (3 GHz) za 16,99 czy Xeon E5450 (3 GHz) za 39,99 USD.
   Nie wiadomo, czy doszło do jakiegoś błędu w systemie, czy jest to celowa złośliwość pracowników firmy.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Dzisiaj nastąpi oficjalna premiera 45-nanometrowych procesorów Penryn firmy Intel. Koncern skupi się przede wszystkim na układach dla biznesu.
   W dniu premiery pokazanych zostanie 12 czterordzeniowych i 3 dwurdzeniowe Xeony dla serwerów oraz układ z rodziny Core 2 Extreme dla najbardziej wydajnych pecetów.
   W pierwszym kwartale przyszłego roku na rynek trafią też Penryny dla desktopów i notebooków.
   Boyd Davies, menedżer Intela odpowiedzialny za rozwój platform serwerowych zapewnia, że Penryn działa od 15 do 20 procent szybciej, niż dotychczasowe Xeony.
   Tworząc Penryna Intel dokonał kilku istotnych zmian. Pierwsza to, oczywiście, sam proces produkcyjny. Nikt wcześniej nie zaoferował na rynku tak zminiaturyzowanego CPU. Wystarczy wspomnieć, że 45-nanometrowy proces produkcyjny oznacza, iż na powierzchni wielkości krwinki można pomieścić 400 tranzystorów. Większe upakowanie elementów oznacza mniejsze koszty produkcji, zwiększenie wydajności układu, a jednocześnie zmniejszenie jego zapotrzebowania na energię.
   Inżynierowie Intela poradzili sobie również, i to jest druga - ważniejsza - z dokonanych przez nich rewolucji, z upływami prądu z tranzystorów. Upływy są zmorą miniaturyzacji. Im mniejsze są bowiem tranzystory tym trudniej ustrzec się upływów, czyli przepływu ładunków elektrycznych przez izolację czy też przepływu z przewodnika do otaczającego go ośrodka.
   Upływy są przyczyną strat energii i zniekształcania przesyłanych sygnałów elektrycznych. Pracownicy Intela poradzili sobie z upływami zmieniając stosowane materiały. Zamiast stosowanego obecnie polisilikonu do kontroli przepływu prądu wykorzystano metal. Natomiast tam, gdzie bramka oddzielona jest od drenu i źródła użyto bazujących na hafnie (Hf) tlenków o wysokiej stałej dielektrycznej. Dotychczas używano w tym miejscu dwutlenku krzemu. Dzięki nowym materiałom udało się uzyskać, jak zapewnia Intel, wysoką wydajność oraz znacząco zredukować upływy prądu.
   Ukazanie się Penryna oznacza, że AMD prawdopodobnie straci pierwszeństwo jako producent procesorów o najwyższej wydajności przy obliczeniach zmiennoprzecinkowych. Tego typu obliczenia od dawna są mocną stroną AMD. Gdy we wrześniu na sklepowe półki trafił czterordzeniowy procesor Barcelona, okazało się, że w części testów wypada on lepiej, niż czterordzeniowe Xeony Intela. AMD zdecydowanie zwyciężyło m.in. w testach zmiennoprzecinkowych.
   Teraz Intel twierdzi, że układy Penryn są pod tym względem o 4% bardziej wydajne niż Barcelona.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Standard Performance Evaluation opublikowała testy porównawcze czterordzeniowych procesorów Intela z Barceloną AMD. Wykazały one, że Barcelona jest zdecydowania bardziej wydajna z operacjach zmiennoprzecinkowych, ustępuje jednak układom Xeon w operacjach na liczbach całkowitych.
   Testy były prowadzone na systemie z dwoma procesorami.
   W teście CINT2006 dwa Opterony 2347 taktowane 1,90-gigahercowym zegarem uzyskiwały od 72,8 do 82,3 punkta. Układy Opteron 2350 (2,00 GHz) uzyskały od 77,3 do 88,3 pkt.
   Kości Xeon E5320 (1,86 GHz) zdobyły od 67,7 do 80,2 pkt, a Xeon E5335 (2,00 GHz) od 78,1 do 92,2 pkt.
   Z kolei test CFP2006 wykazał wyższość Barceony w operacjach zmiennoprzecinkowych. Układy AMD uzyskały od 68,5 do 73 punków (Opteron 2347) oraz od 72,4 do 77,3 pkt (Opteron 2350). Xeony wypadły znacznie słabiej. Ich wynik to od 45,1 do 47,7 (E5320) oraz 53,4 do 56,8 (E5335).
   AMD nie może jednak spać spokojnie. Firma musi bowiem pamiętać, że Intel ma w swojej ofercie układy taktowane nawet 3-gigahercowym zegarem. Różnica pomiędzy najnowszymi czterordzeniowymi Xeonami a Barceloną jest więc w tym przypadku znacznie mniejsza jeśli chodzi o liczby zmiennoprzecinkowe. Z kolei w operacjach na liczbach całkowitych przewaga najnowszych Xeonów jest wyraźnie widoczna.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Michael Dell, szef drugiego na świecie producenta pecetów – firmy Dell – stwierdził, że najnowszy procesor AMD, Barcelonę, można, przynajmniej w niektórych zastosowaniach, uznać za bardziej wydajny od intelowskiego Clovertowna.
   Jeśli przyjrzymy się szybkości przetwarzania instrukcji zmiennoprzecinkowych, to możemy stwierdzić, iż Barcelona jest o 30% bardziej wydajna od Clovertowna. Jeśli jednak spojrzymy na instrukcje całkowite, to Clovertown jest o 30% szybszy od Barcelony – stwierdził Dell.
   Przypomnijmy, że latem AMD opublikowało ostro skrytykowane przez prasę wyniki testów. Zarzucono wówczas AMD, iż do testów użyła starszych modeli procesorów Intela, a ze swej strony wykorzystała taki model Barcelony, który w bieżącym roku nie trafi na rynek.
   Dell nie podał żadnych konkretnych danych dotyczących procesorów, które porównywał. Na niezależne w pełni wiarygodne wyniki testów dotyczące wydajności Barcelony przyjdzie nam więc jeszcze poczekać.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...