-
Similar Content
-
By KopalniaWiedzy.pl
Na początku bieżącego roku do firmy „Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu zgłosił się nietypowy klient. Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) zamówiła naczynia ceramiczne ze swoim logo.
Przez kilka miesięcy tworzono kolejne projekty i konsultowano je z klientem. Największe wymagania dotyczyły kolorystyki, natomiast przy samym projekcie dekoracji pozwolono na większą swobodę. Autorką projektu jest Maria Starzyk, od wielu lat pracująca w Spółdzielni. Dużym wyzwaniem było też odtworzenie logo CIA.
Zleceniodawca zastrzegł sobie, że wzór, który wykorzystano na zamówionej ceramice, nie może być oferowany innym klientom.
Pierwsza partia talerzy trafiła już do CIA i znalazła sobie uznanie.
Prezes spółdzielni przypuszcza, że zamówienie z Langley przyszło dzięki żołnierzom US Army. W ubiegły roku odwiedzili oni Spółdzielnię, sami mogli spróbować swoich sił przy malowaniu talerzy, a ich wizytę relacjonowała amerykańska prasa. To prawdopodobnie stamtąd o Spółdzielni dowiedzieli się w CIA.
« powrót do artykułu -
By KopalniaWiedzy.pl
JVC jest autorem pierwszej kamery pracującej w standardzie 4K2K 60p. Urządzenie jest w stanie rejestrować obraz o rozdzielczości 4K2K (3840x2160 pikseli, 8,29 megapikseli) z prędkością 60 klatek na sekundę.
Kamera korzysta z pojedynczego czujnika CMOS o przekątnej 1,25 cala i 12-bitowego przetwornika sygnału. Urządzenie jest lekkie, waży zaledwie 3 kilogramy. Udało się to osiągnąć dzięki temu, że cały system przetwarzający obraz znajduje się w osobnej obudowie poza kamerą. Sygnał z kamery przesyłany jest z prędkością 10 gigabitów na sekundę do jednostki przetwarzającej. Odległość pomiędzy oboma urządzeniami może wynosić do 100 metrów.
Jednocześnie JVC pokazało swój najnowszy projektor, pracujący w eksperymentalnym formacie Super Hi-Vision (SHV).
Format ten jest rozwijany prze NHK. Pozwala on na wyświetlanie obrazu o rozdzielczości 7680x4320 pikseli (33 megapiksele) z prędkością 60 klatek na sekundę. SHV współpracuje też z 24-kanałowym (22.2) dźwiękiem. Jest on kompatybilny ze standardami ITU-R BT.1769 oraz SMPTE 2036.
Obraz z projektora charakteryzuje się jasnością rzędu 10 000 lumenów, a kontrast wynosi 5500:1. Jego producent zapewnia, że zapewnia on dobrą jasność obrazu nawet na ekranie o wymiarach 10x15 metrów.
W porównaniu do projektorów o jasności 7000 lumentów, najnowsze urządzenie JVC jest znacznie bardziej energooszczędne. Te pierwsze bowiem wykorzystują dwie lampy o mocy 2000 watów każda. Tymczasem Super Hi-Vision D-ILA Projector używa pojedynczej lampy o mocy 3000 watów. Oznacza to 50-procentowy spadek zużycia mocy i o 60% tańszy koszt lamp.
Za pomocą nowego projektora można wyświetlać też obrazy o standardowej rozdzielczości. Projektora nie można jednak uznać za urządzenie przenośne. Waży on bowiem 168 kilogramów.
-
By KopalniaWiedzy.pl
JVC opracowało pierwszy w historii mikrowyświetlacz 8K4K D-ILA o przekątnej 1,75 cala, który jest w stanie pokazać obraz o rozdzielczości... 8192x4320 pikseli (35 megapikseli). To około 17 razy więcej niż standard HDTV, który pracuje w rozdzielczości 1920x1080 pikseli.
Taka rozdzielczość znana jest jako "Full HD". Zgodnie ze standardami ITU-R BT.1769 i SMPTE 2036 urządzenie JVC osiąga rozdzielczość określaną mianem "Super Hi-Vision".
Rozstaw pikseli w urządzeniu wynosi 4,8 mikrometra, a czas odpowiedzi wyświetlacza to zaledwie 4,5 milisekundy. Charakteryzuje się on też dużym kontrastem wychodzącym 20 000:1 oraz stosunkiem szerokości do długości rzędu 17:9.
D-ILA posłuży do stworzenia projektorów i urządzeń wyświetlających nowej generacji.
-
-
Recently Browsing 0 members
No registered users viewing this page.