Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Wygrał Dolny Śląsk

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet kilkadziesiąt milionów dolarów chce zainwestować na Dolnym Śląsku japoński koncern JVC. Firma podjęła decyzję o budowie w Bolesławcu fabryki ekranów ciekłokrystalicznych.

Miałoby w niej znaleźć zatrudnienie około tysiąc osób. Już teraz w serwisie pracuj.pl pojawiają się pierwsze oferty związane z inwestycją. Rekrutację prowadzi firma Randstad.

Prawdopodobnie siódmego grudnia Japończycy przyjadą do Bolesławca, aby ustalić szczegóły budowy fabryki.

Przedstawiciele japońskiego producent oglądali miejskie grunty kilka miesięcy temu. W wyborze miejsca inwestycji pomógł podobno polski rząd, wskazując właśnie Dolny Śląsk. Decyzja Azjatów przyspieszyła starania o stworzenie w mieście podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pomimo tych informacji władze Bolesławca nie chcą udzielać jakichkolwiek komentarzy. Czyżby Japończycy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa?

Na Dolnym Śląsku buduje już swoje fabryki RTV koreańskie LG i Toshiba. W regionie tym zadomowił się również Elektrolux (2000 miejsc pracy w Świdnicy, Oławie i Żarowie) i HP (1000 miejsc we Wrocławiu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Na początku bieżącego roku do firmy „Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu zgłosił się nietypowy klient. Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) zamówiła naczynia ceramiczne ze swoim logo.
      Przez kilka miesięcy tworzono kolejne projekty i konsultowano je z klientem. Największe wymagania dotyczyły kolorystyki, natomiast przy samym projekcie dekoracji pozwolono na większą swobodę. Autorką projektu jest Maria Starzyk, od wielu lat pracująca w Spółdzielni. Dużym wyzwaniem było też odtworzenie logo CIA.
      Zleceniodawca zastrzegł sobie, że wzór, który wykorzystano na zamówionej ceramice, nie może być oferowany innym klientom.
      Pierwsza partia talerzy trafiła już do CIA i znalazła sobie uznanie.
      Prezes spółdzielni przypuszcza, że zamówienie z Langley przyszło dzięki żołnierzom US Army. W ubiegły roku odwiedzili oni Spółdzielnię, sami mogli spróbować swoich sił przy malowaniu talerzy, a ich wizytę relacjonowała amerykańska prasa. To prawdopodobnie stamtąd o Spółdzielni dowiedzieli się w CIA.

      « powrót do artykułu
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      JVC jest autorem pierwszej kamery pracującej w standardzie 4K2K 60p. Urządzenie jest w stanie rejestrować obraz o rozdzielczości 4K2K (3840x2160 pikseli, 8,29 megapikseli) z prędkością 60 klatek na sekundę.
      Kamera korzysta z pojedynczego czujnika CMOS o przekątnej 1,25 cala i 12-bitowego przetwornika sygnału. Urządzenie jest lekkie, waży zaledwie 3 kilogramy. Udało się to osiągnąć dzięki temu, że cały system przetwarzający obraz znajduje się w osobnej obudowie poza kamerą. Sygnał z kamery przesyłany jest z prędkością 10 gigabitów na sekundę do jednostki przetwarzającej. Odległość pomiędzy oboma urządzeniami może wynosić do 100 metrów.

      Jednocześnie JVC pokazało swój najnowszy projektor, pracujący w eksperymentalnym formacie Super Hi-Vision (SHV).
      Format ten jest rozwijany prze NHK. Pozwala on na wyświetlanie obrazu o rozdzielczości 7680x4320 pikseli (33 megapiksele) z prędkością 60 klatek na sekundę. SHV współpracuje też z 24-kanałowym (22.2) dźwiękiem. Jest on kompatybilny ze standardami ITU-R BT.1769 oraz SMPTE 2036.
      Obraz z projektora charakteryzuje się jasnością rzędu 10 000 lumenów, a kontrast wynosi 5500:1. Jego producent zapewnia, że zapewnia on dobrą jasność obrazu nawet na ekranie o wymiarach 10x15 metrów.
      W porównaniu do projektorów o jasności 7000 lumentów, najnowsze urządzenie JVC jest znacznie bardziej energooszczędne. Te pierwsze bowiem wykorzystują dwie lampy o mocy 2000 watów każda. Tymczasem Super Hi-Vision D-ILA Projector używa pojedynczej lampy o mocy 3000 watów. Oznacza to 50-procentowy spadek zużycia mocy i o 60% tańszy koszt lamp.
      Za pomocą nowego projektora można wyświetlać też obrazy o standardowej rozdzielczości. Projektora nie można jednak uznać za urządzenie przenośne. Waży on bowiem 168 kilogramów.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      JVC opracowało pierwszy w historii mikrowyświetlacz 8K4K D-ILA o przekątnej 1,75 cala, który jest w stanie pokazać obraz o rozdzielczości... 8192x4320 pikseli (35 megapikseli). To około 17 razy więcej niż standard HDTV, który pracuje w rozdzielczości 1920x1080 pikseli.
      Taka rozdzielczość znana jest jako "Full HD". Zgodnie ze standardami ITU-R BT.1769 i SMPTE 2036 urządzenie JVC osiąga rozdzielczość określaną mianem "Super Hi-Vision".
      Rozstaw pikseli w urządzeniu wynosi 4,8 mikrometra, a czas odpowiedzi wyświetlacza to zaledwie 4,5 milisekundy. Charakteryzuje się on też dużym kontrastem wychodzącym 20 000:1 oraz stosunkiem szerokości do długości rzędu 17:9.
      D-ILA posłuży do stworzenia projektorów i urządzeń wyświetlających nowej generacji.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...