Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Połączyli SSD z napędem optycznym

Rekomendowane odpowiedzi

Hitachi-LG Data Storage to pierwsza firma, która zaoferowała hybrydę dysku twardego i napędu pamięci optycznych. Urządzenie HyDrive to dysk SDD z wbudowanym czytnikiem Blu-ray. Urządzenie trafi na rynek w sierpniu wraz z komputerami Family PC 102 firmy Moneual.

HydDrive pierwszej generacji będzie oferował 32 lub 64 gigabajty pojemności SSD. W przyszłym roku na rynek trafi druga generacja napędów. Będzie ona w stanie przechowywać do 256 gigabajtów danych i skorzysta z interfejsu SATA 6 Gb/s.

HyDrive oferuje prędkość zapisu SSD rzędu 60 Mb/s, a odczyt odbywa się z szybkością 175 Mb/s. Napęd optyczny urządzenia czyta jedno- i dwuwarstwowe płyty BD-ROM-R/RE, DVD ROM, DVD+R/-R/RW oraz CD. Potrafi też zapisywać płyty DVD i CD.

Producent zapewnia, że dzięki połączeniu SSD i napędu optycznego możliwe jest przyspieszenie takich operacji jak włączanie, zamykanie komputera oraz uruchamianie aplikacji aż o 30 do 60%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsensowny mariaż; lepiej pracować nad rozwojem prędkości pracy SSD niż "cofać się", przecież w ten sposób traci się główną zaletę SSD - brak ruchomych części... no i po co przepłacać za taką hybrydę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shadowmajk

A chocby po to by w takim minimaku upchnac tak wiele w jeszcze mniejszej puszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Gazeta Asahi Shimbun poinformowała, że Mitsubishi Chemicals zaprzestanie produkcji płyt Blu-ray i DVD. Dziennikarze twierdza, że przyczyną podjęcia takiej decyzji jest spadająca zyskowność tego typu przedsięwzięć spowodowana rosnącą konkurencją ze stron firm spoza Japonii.
      Ze zdobytych informacji wynika, że produkcja płyt sprzedawanych pod marką Verbatim zostanie zlecona przedsiębiorstwom z Tajwanu lub Indii. Jedynym japońskim producentem DVD pozostanie firma Taiyo Yuden.
      Płyty DVD osiągnęły szczyt popularności w 2007 roku, kiedy to na całym świecie sprzedano około 6 miliardów sztuk. Od tamtej pory ich sprzedaż spada. Analitycy przewidują, że w roku 2013 liczba sprzedanych płyt zmniejszy się do 3,7 miliarda sztuk.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Trzech menedżerów z firmy Hitachi-LG Data Storage Inc. trafi do amerykańskiego więzienia. Young Keun Park, Sang Hun Kim oraz Sik Hur przyznali, że brali udział w zmowie mającej na celu manipulowanie zamówieniami i ustalanie cen na rynku optycznych nośników danych. W akcie oskarżenia czytamy, że cała trójka konspirowała wraz z innymi osobami, w celu wyeliminowania konkurencji poprzez manipulowanie zamówieniami na napędy optyczne sprzedawane Dellowi i HP oraz ustalanie cen na napędy sprzedawane Microsoftowi.
      Mężczyźni dopuścili się przestępstw wielokrotnie pomiędzy listopadem 2005 a wrześniem 2009. W ramach ugody z Departamentem Sprawiedliwości Park i Kim spędzą w więzieniu po osiem miesięcy, a Hur - siedem miesięcy. Mają też zapłacić grzywny w wysokości po 25 000 dolarów. Oskarżeni zobowiązali się też pomóc prokuraturze w dalszym śledztwie.
      Ugodę musi jeszcze zatwierdzić sąd.
      W momencie popełniania przestępstw Park był wiceprezesem oraz prezesem ds. marketingu dysków optycznych. Do jego obowiązków należała opieka nad dużymi klientami, takimi właśnie jak Dell, HP czy Microsoft. Kim był zastępcą Parka i miał podobny zakres obowiązków. Z kolei Hur był menedżerem wyznaczonym do opieki nad HP.
      Wszyscy mężczyźni zaszkodzili firmom, których sprawy mieli prowadzić. Gdy wspomniane koncerny organizowały przetargi na napędy optyczne oskarżeni ustalali z przedstawicielami innych przedsiębiorstw ceny i warunki składanych ofert.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Na Pennsylvania State University wykorzystano budowę oka krewetki modliszkowej (Odontodactylus scyllarus) do stworzenia dwuczęściowej płytki półfalowej, która może przyczynić się do udoskonalenia pamięci holograficznych, płyt CD czy DVD. Krewetka modliszkowa to jedno z niewielu zwierząt, które widzi polaryzację światła. Wielu naukowców sądzi, że oczy tych zwierząt lepiej współpracują z olbrzymim spektrum światła niż jakakolwiek płytka półfalowa stworzona przez człowieka.
      Chcemy zmienić polaryzację światła, bez wpływania na jego ilość, przechodzącą przez płytkę. Chcemy by wysoka przepuszczalność i zmiana polaryzacji były niezależne od częstotliwości. Innymi słowy, nie chcemy wpływać na kolor światła - mówi Akhlesh Lakhtakia z Penn State.
      Płytki półfalowe są wykorzystywane w tych urządzeniach, w których potrzebna jest konkretna polaryzacja, a w których dochodzi do jej zmiany. Zwykle są one wykonywane z kwarcu, kalcytu lub polimerów. Produkowane są też płytki wielowarstwowe, jednak mają one tendencję do rozwarstwiania się.
      Dlatego też uczeni z Uniwersytetu Technologicznego w Taipei we współpracy z profesorem Lakhtakią stworzyli płytkę wzorując się na budowie oka krewetki modliszkowej (krewetki boksującej). Naukowcy stworzyli trójwarstwową płytkę z pięciotlenku tantalu. Wykorzystali przy tym dwie metody osadzania warstw. Jedna pozwoliła na wyprodukowanie środkowej warstwy nanopręcików, które są do siebie równoległe i pochylone w tę samą stronę. Dwie zewnętrzne warstwy to również równoległe nanopręciki, ale wszystkie są ustawione pionowo. Te różne warstwy są konieczne gdy chcemy uzyskać wymaganą polaryzację bez jednoczesnego znaczącego zmniejszania przezroczystości w szerokim spektrum częstotliwości - poinformował Lakhtakia.
      Jako że długość nanopręcików jest mniejsza niż długość fali światła widzialnego, cała płytka charakteryzuje się dwójłomnością.
      Naukowcy zapewniają jednocześnie, że ich technika produkcji tego typu płytek wykorzystuje powszechnie używane technologie, nie wymaga zatem inwestowania w sprzęt litograficzny i jest kompatybilna z technologiami obecnymi w przemyśle elektronicznym i optoelektronicznym.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...