Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Mirethil

Cud regeneracji

Rekomendowane odpowiedzi

Lekarze przecierali oczy ze zdumienia, kiedy odkryli, że ich 5-letnia pacjentka posiada aż cztery nerki. Dzięki nadliczbowym narządom, które wyrosły na niesprawnych nerkach, dziewczynka może cieszyć się życiem, tak jak jej rówieśnicy.

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Angel Burton urodziła się w 2001 r. Po kilku miesiącach od przyjścia na świat jej stan zdrowia zaczął się nagle pogarszać. Szybko się okazało, że za jej coraz gorsze samopoczucie odpowiadają zastawki, które niewłaściwie regulowały przepływ moczu. W wyniku wady, mocz cofał się z pęcherza do nerek powodując coraz groźniejsze infekcje mogące prowadzić do całkowitego uszkodzenia narządów.

 

Stan zdrowia dziewczynki był stale monitorowany. Regularnie wykonywano kolejne prześwietlenia w poszukiwaniu potencjalnych infekcji. W trakcie jednego z takich badań lekarze wykryli uszkodzenia nerek i zadecydowali, że istnieje konieczność przeprowadzenia operacji... I wtedy stało się coś, czego nikt się nie spodziewał.

 

W trakcie zabiegu, który przeprowadzono w Sheffield Children's Hospital w 2007 r. lekarze ze zdumieniem odkryli, że 5-latka ma cztery nerki. Było to o tyle zaskakujące, że w trakcie wykonywanych wcześniej wielokrotnie badań ani razu nie natrafiono na ślad dodatkowych narządów. Okazało się, że są one całkowicie sprawne.

 

"Znaleźliśmy coś bardzo, bardzo dziwnego biorąc pod uwagę ilość skanów, jakie Angel przeszła w tym roku." - miał powiedzieć po operacji jeden z chirurgów. Lekarz wytłumaczył, że w trakcie operacji zespołowi udało się znaleźć dwa dodatkowe otwory prowadzące do kolejnych nerek. Wkrótce wyszło na jaw, że ekstra nerki pracują niezależnie od tych, które nastręczały problemów.

 

Zdaniem specjalistów, przyczyną tego, że wcześniej nie udało się trafić na "trop" nadliczbowych nerek był fakt, że wyrosły one na uszkodzonych narządach i wyglądały jak ich integralna część. - poinformował dziennik "Daily Mail".

 

"To prawdziwy cud!" - twierdzi Claire Burton, matka 8-letniej dziewczynki. "To absolutnie niesamowite, że żadne z wcześniejszych badań nie wykazało istnienia dodatkowych nerek."

 

W Wielkiej Brytanii tylko u niewielkiej grupy osób zdiagnozowano podwójne nerki. Choć oczywiście przypadki pacjentów z "nadprogramowymi" narządami się zdarzają, wyjątkowe w przypadku Angel jest to, że nie udało się ich zidentyfikować podczas wcześniejszych badań. "Czasami można coś przeoczyć, ale w tym wypadku byłem w szoku, ponieważ patrząc na wszystkie wcześniejsze zdjęcia rentgenowskie nic na to nie wskazywało. Jej nerki spisują się świetnie." - powiedział Prasad Godbole - pediatra, który uczestniczył w operacji młodej Brytyjki.

 

Angel ma teraz osiem lat i jest całkowicie zdrowa. Jej rodzina wydarzenia sprzed trzech lat uznała za cud.

 

Źródło: niewiarygodne.pl

 

 

Niesamowite.. Człowiek i natura wiecznie mnie zaskakują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, niewiarygodne.pl i wszystko jasne. :] Ale jest w tym część prawdy, pomijając źródła takie jak Daily Mail, który jest na równi z naszym Faktem, to można trafić na artykuł nie stwierdzający żadnego cudu, ani tym bardziej wyrośnięcia nowych nerek, a jest to zespół podwójnych nerek (duplex kidneys) i nie jest to nic niezwykłego (ponoć nawet 1 na 100 dzieci może na to cierpieć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie uważam niewiarygodne.pl za boga wiedzy, ale fakt faktem nawet jeśli 1 na 100 dzieci ma dwie pary nerek, to wciąż jest to dla mnie coś nieprawdopodobnego. :D Czytałam kiedyś angielska publikacje (taka na papierze :), wiec nie wiem czy w internecie również się znajdzie - nie googlalam) opowiadająca o chłopcu, któremu odrosła noga. :D Generalnie sam fakt kazał mi się popukać w głowę, ale jak się wczytałam głębiej to okazało się, ze wszystko ma ręce i nogi. Nogi... :). Nie będę specjalnie opisywać, ale chodziło o to, ze chłopak wychował się z jaszczurkami (z a nie przez nie), którym jak wiadomo odpadają ogony gdy są zagrożone. Chłopiec stracił nogę i zachował się podobnie jak jego towarzysze zabaw. ;) Wiem, ze to metnie brzmi, lecz nawet tylko poddając taka możliwość do swiadomosci, kreci mi sie w glowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie ten :D Tamtemu noga odrastała jakoś 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem świadectwo Kobiety która twierdziła że po usunięciu jednej nerki i zagrożeniu drugiej po kilkunastu seansach u bioenergoterapeuty odrósł jej komplet nerek (tak że mogli jej drugą uszkodzoną usunąć) . Twierdziła że ma na to poświadczenia w postaci zdjęć RTG .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem świadectwo Kobiety która twierdziła że po usunięciu jednej nerki i zagrożeniu drugiej po kilkunastu seansach u bioenergoterapeuty odrósł jej komplet nerek (tak że mogli jej drugą uszkodzoną usunąć) . Twierdziła że ma na to poświadczenia w postaci zdjęć RTG .

 

Chciałabym to zobaczyć. :D

Ach.. Wiem, ze naiwne to z mojej strony zachwycać się takimi rzeczami, ale generalnie jako zdeklarowany antyateista wierze absolutnie we wszystko. Oczywiście dopóki ktoś nie dostarczy mi niezbitych dowodów na to, ze się karczemnie mylę.

 

mikroos skąd te uszczypliwości? I właściwie do kogo kierowane? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...