Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

ThinkPad X60 Tablet w przedsprzedaży

Rekomendowane odpowiedzi

Zadebiutował najnowszy produkt firmy Lenovo – ThinkPad X60 Tablet. Urządzenie korzysta z 12-calowego wyświetlacza, pokrytego specjalnymi powłokami antyodblaskowymi, co znakomicie ułatwia wykorzystywanie go na zewnątrz budynków.

Producent zastosował też technologię MultiTouch, która pozwala sterować kursorem za pomocą palca bądź specjalnego piórka, którym dotykamy powierzchni wyświetlacza. Za obróbkę obrazu odpowiedzialny jest intelowski rdzeń graficzny GMA 950.

Kąt widzenia wyświetlacza wynosi 170 stopni.

Nowy tablet sprzedawany jest w różnych konfiguracjach sprzętowych.

Stosowane są w nim procesory Intel Core Duo do układu L2500 (1,83 GHz) włącznie. Komputery mają standardowo zainstalowane 512 megabajtów pamięci RAM w układach DDR2, którą można powiększyć maksymalnie do 4 gigabajtów. W oferowanym zestawie znajduje się też 40-gigabajtowy dysk twardy, ale użytkownik może zażyczyć sobie HDD o pojemności do 120 GB.

ThinkPad X60 Tablet korzysta ponadto z modułów łączności bezprzewodowej Intel PRO/Wireless 3945 a/b/b lub adaptera ThinkPad 11a/b/n Wireless Mini-PCI Express. Opcjonalnie można w nim zainstalować czytniki DVD-ROM, napęd CD-RW/DVD-ROM lub nagrywarkę DVD.

Urządzenie o wymiarach 274x244x27,4-22,1 mm waży nie mniej niż 1,7 kilograma, a jego czas pracy na bateriach wynosi nawet 7 godzin. Wraz z komputerem użytkownik otrzymuje system operacyjny Windows XP Tablet PC Edition.

Cena najtańszego modelu (procesor Core Duo L2400, 1 GB RAM, HDD 80 GB, 4 baterie) wynosi w USA 1799 dolarów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Rozpoczął się wyścig o to, kto pierwszy dostarczy na rynek tablet z systemem Windows 8. Przedstawiciele Lenovo twierdzą, że będą pierwszą firmą, która zaoferuje taki produkt. Podobną obietnicę złożył jednak też Dell. Swój własny tablet przygotowuje też Nokia, która jednak nie sygnalizuje ambicji, by wyprzedzić konkurencję.
      Z nieoficjalnych informacji wynika, że Lenovo chce wyposażyć w Windows 8 pokazany podczas CES 2012 tablet IdeaPad Yoga, który korzysta z 13,3-calowego wyświetlacza i posiada dołączoną fizyczną klawiaturę, zatem można go wykorzystywać jak tradycyjny notebook. Z kolei Nokia ma jakoby pracować nad 10-calowym tabletem.
      Wiadomo również, że podobne urządzenia powstają studiach projektowych HP i Acera.
      Pełna wersja Windows 8 prawdopodobnie pojawi się przed świętami, dzięki czemu producenci tabletów i smartfonów mogliby rozpocząć sprzedaż swoich najnowszych urządzeń w okresie wzmożonych zakupów.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Podczas targów CES Lenovo pokazało urządzenie, które określa mianem notebooka działającego w wielu trybach. IdeaPad Yoga może być tabletem, notebookiem lub też samodzielnie stojącym wyświetlaczem.
      Urządzenie wyposażono w wielodotykowy wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala, 8 gigabajtów pamięci RAM oraz 256-gigabajtowy dysk SSD. Jak zapewnia producent komputer może pracować do 8 godzin na pojedynczym ładowaniu baterii. IdeaPad Yoga waży 1,47 kg, a jego grubość to zaledwie 16,9 milimetra.
      „Dla nas jest jasne, że klienci chcą korzystać z czterech wyświetlaczy - urządzenia przenośnego, tabletu, notebooka i telewizora - które mogą niezauważenie zmieniać swoje funkcje“ - stwierdził Yang Yuanquing, dyrektor wykonawczy Lenovo.
      Yoga będzie dostarczana wraz z systemem Windows 8. Urządzenie znajdzie się w sklepach w drugiej połowie bieżącego roku. Jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 1199 USD.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Lenovo jest już drugim pod względem wielkości sprzedaży producentem pecetów na świecie. W ubiegłym kwartale chińska firma przegoniła Della i zaczyna zagrażać pozycji HP.
      Chińczycy sprzedali w trzecim kwartale 12,5 miliona komputerów. To o 14,5% więcej niż kwartał wcześniej, gdy zanotowali sprzedaż rzędu 10,9 miliona urządzeń. W tym samym czasie cały rynek pecetów powiększył się jedynie o 5,5%. Udziały Lenovo wyniosły na nim 13,9%, czyli wzrosły o 1,1 punkt procentowy.
      Obecnie HP i Lenovo dzielą jedynie 4,2 punkty procentowe rynkowych udziałów. Od drugiego kwartału 2008 roku żaden konkurent nie zbliżył się tak bardzo do HP.
      Hewlett-Packard również notuje wzrost sprzedaży, ale nie jest on tak imponujący jak w przypadku Lenovo. W trzecim kwartale sprzedaż maszyn HP zwiększyła się o 5,9% i wyniosła 16,3 miliona sztuk.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis finansowy Bloomberg, firma Palm Inc. zaczęła poszukiwać chętnego do jej kupna. Przedsiębiorstwo wynajęło Goldman Sachs Group oraz Qatalyst Partners, by znalazły kupca.
      Palmem mogą być zainteresowane HTC oraz Lenovo.
      Z jednej strony akcje Palma mocno traciły ostatnio na wartości, a z drugiej - firma ma silną markę i jest właścicielem interesujących technologii. Dotychczasowi inwestorzy Palma mogą więc chętnie pozbyć się akcji, a ewentualny kupiec zyska rozpoznawalny znak firmowy i dobre rozwiązania techniczne.
      Rynkowa wartość firmy jest szacowana na około 870 milionów dolarów.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Lenovo pokazało hybrydowy notebook, który korzysta z platformy ARM oraz x86. Maszyna IdeaPad U1 działa pod kontrolą Windows 7 oraz Linuksa, który obsługuje ARM. Lenovo stało się zatem pierwszym wielkim producentem komputerów, który zaoferował maszynę z platformą ARM. To sukces takich firm jak Freescale, Qualcomm czy Texas Instruments, które w ubiegłym roku mocno lobbowali za tym, by czołowi producenci komputerów zainteresowali się procesorami ARM.
      IdeaPad U1 to standardowy notebook. Komputer waży 1,7 kilograma, jest wyposażony w 11,6-calowy wyświetlacz wielodotykowy i dzięki platformie ARM może działać jak tablet. Użytkownicy mogą łatwo przełączać się pomiędzy środowiskami Windows i Linux, które dzielą ze sobą zasoby systemowe, takie jak bateria, modem 3G, dane i dokumenty.
      Producent zapewnia, że bateria wystarcza na ponad 5 godzin pracy, a modem 3G może przez 60 godzin pozostawać w trybie oczekiwania. Osiągi te są niezależne od tego, czy komputer wykorzystujemy jako laptop czy tablet. W maszynie zintegrowano kamerę, dwa głośniki oraz mikrofon.
      Firma analityczna Forward Concepts przewiduje, że w bieżącym roku na całym świecie zostanie sprzedanych 165 milionów komputerów przenośnych. Około 80% z nich będą stanowiły notebooki, około 17% to netbooki, a około 3,6% to maszyny korzystające z platformy ARM.
      Z kolei DisplaySearch przypomina, że średnia cena komputera przenośnego spadła w 2009 roku o 20%. Podobny trend powinniśmy obserwować w roku bieżącym.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...