Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Nie będzie poprawek dla Windows 98 i ME

Recommended Posts

Ponad 70 milionów użytkowników systemów Windows już wkrótce nie będzie mogło pobierać nowych poprawek bezpieczeństwa do swojego oprogramowania. Za tydzień, 11 lipca, Microsoft zakończy wspieranie starszych wersji Windows. Dotyczy to systemów Windows 98, Windows 98 SE oraz Windows ME. Jeśli po tym terminie zostaną odkryte nieznane wcześniej luki, użytkownicy tych wersji nie otrzymaja do nich poprawek.

Pierwotnie zakładany termin zakończenia publikacji poprawek dla wymienionych systemów wyznaczono na styczeń 2004 roku. Microsoft postanowił jednak dać swoim klientom więcej czasu na przejście na nowsze wersje OS-ów.

Firma analityczna IDC ocenia, że Windows 98 i Windows ME stanowią ponad 13% wszystkich legalnie zainstalowanych systemów Windows. Pod koniec ubiegłego roku Windows 98 używany był na 48, a Windows ME na 25 milionach komputerów.

Al Gillen z IDC szacuje, że pod koniec bieążcego roku instalacje tych systemów będą stanowiły około 6% wszystkich instalacji legalnych OS-ów spod znaku Microsoftu, a więc brak łatek bezpieczeństwa dla nich, nie będzie większym problemem. Podobnego zdania jest Johaness Ullrich, wiceprezes ds. technologii SANS Internet Storm Center, który mówi, że użytkownicy wymienionych systemów są o tyle bezpieczni, że są one na tyle przestarzałe, iż większość współcześnie pisanego szkodliwego kodu nie może zostać na nich uruchomiona. Doradza jednak migrację na nowsze wersje Windows lub na Mac OS X, ponieważ Windows 98 i Windows ME nigdy nie były uznawane za bezpieczne systemy operacyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...