Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Na Uniwersytecie Tokijskim powstał najszybszy na świecie skaner książek. Urządzenie pracuje z zawrotną prędkością... 200 stron na minutę. Jego twórca ma nadzieję, że posłuży on do szybkiego przenoszenia na formę cyfrową japońskiej mangi.

Skaner wyposażono w kamerę pracującą z prędkością 500 klatek na sekundę, która błyskawicznie wykonuje zdjęcia kartkowanej książki. Oczywiście na zdjęcia nie trafia dobrze widoczna, wyprostowana strona. Jest ona zgięta jak podczas kartkowania. Dlatego też urządzenie korzysta z pomocy lasera, który rzuca na książkę linie proste, pozwalające komputerowi na stworzenie trójwymiarowego modelu skanu i odtworzenie na tej podstawie właściwego wyglądu strony.

Masatoshi Ishikawa, twórca niezwykłego skanera, ma na swoim koncie również inne imponujące osiągnięcia, takie jak np. stworzenie najszybszych na świecie mechanicznych dłoni.

 

 Poniżej najszybsze dłonie świata:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skaner ok ale te palce co odbijaly pileczki i je lapaly to mnie rozje***y. szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Dzięki pracy japońskich naukowców powstał materiał, który umożliwi tworzenie tanich dysków optycznych o pojemności 1000-krotnie przewyższającej pojemność nośników Blu-ray. Materiał ten to nowa krystaliczna forma tlenku tytanu opracowana przez zespół profesora Shin-ichiego Ohkoshi z Uniwersytetu Tokijskiego.
      Naukowiec wyjaśnia, że po wystawieniu na działanie światła materiał ten zmienia swoje właściwości z metalu o czarnym kolorze w brązowy półprzewodnik.  Zmiany są odwracalne i zachodzą w temperaturze pokojowej, a zatem pozwalają na łatwe wielokrotne zapisywanie dwóch stanów - 0 i 1.
      Uczeni w celach testowych stworzyli cały zestaw niewielkich cząstek materiału, których średnica wahała się od 5 do 20 nanometrów. Jeśli do produkcji nośników zostałyby wykorzystane najmniejsze z tych cząstek, to pojemność dysku optycznego 1000-krotnie przewyższałaby pojemność Blu-ray. A zatem mogłaby być o 5000 razy większa, niż pojemność standardowego DVD. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną opracowane urządzenia do zapisu i odczytu danych z dysku z tlenkiem tytanu.
      Profesor Ohkoshi zauważa, że nowe płyty byłyby znacznie tańsze od Blu-ray i DVD. Rynkowa cena tlenku tytanu jest obecnie około 100-krotnie niższa niż cena stopu germanu, antymonu i telluru, który jest używany we współczesnych nośnikach optycznych wielokrotnego zapisu.
      Obecnie nie wiadomo, kiedy nowe nośniki trafią na rynek. Japoński uczony ma zamiar w najbliższym czasie rozpocząć odpowiednie negocjacje z prywatnym biznesem.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Na Uniwersytecie Tokijskim powstała pamięć flash zbudowana z taniego, elastycznego materiału organicznego. Może ona posłużyć do budowy olbrzymich czujników czy wyświetlaczy z wbudowaną pamięcią.
      Organiczny flash to dzieło zespołu profesora Takeo Someya. Składa się nań macierz 26x26 komórek pamięci z naftalanu polietylenu (PEN). Materiał można wyginać tak, że powstaje łuk o promieniu 6 milimetrów bez szkody dla właściwości elektrycznych czy mechanicznych pamięci. Nowe urządzenie nazwano organicznym flashem, gdyż jest to pamięć nieulotna, składająca się z takich samych bramek, jak te, które tworzą krzemowy flash.
      Układy flash korzystają z bramek swobodnych, które są izolowane dielektrykiem, dzięki czemu mogą przez lata przechowywać ładunek, a więc i zapisane w nim informacje.
      Profesor Someya mówi, że prawdziwym wyzwaniem było właśnie znalezienie odpowiedniego materiału do izolowania bramek w elastycznych pamięciach. Musiał być on na tyle cienki, by pozwolić na przejście ładunku do bramki, a jednocześnie na tyle odporny, by nie roztapiać się podczas procesu produkcji. W końcu udało się go stworzyć z dwunanometrowej samoorganizującej się monowarstwy (SAM) oraz czteronanometrowej warstwy tlenku aluminium, którą stworzono utleniając powierzchnię aluminiowej swobodnej bramki.
      Wyprodukowana przez Japończyków pamięć wykorzystuje napięcie około 6 woltów do kasowania danych, a do odczytu korzysta z napięcia 1 V. Pamięć wytrzymuje ponad 1000 cykli zapisu/odczytu i jest w stanie przechowywać dane przez 24 godziny. Naukowcy sądzą, że czas przechowywania danych uda się zwiększyć wykorzystując SAM z od dłuższych molekułach i zmniejszając rozmiar tranzystorów.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Specjaliści z Uniwersytetu Tokijskiego i Toyota Motor Corp. zaprezentowali prototypowego robota, który potrafi wykonywać prace domowe. Urządzenie AR potrafi zastąpić człowieka w wielu prostych czynnościach. Jest w stanie zebrać naczynia ze stołu i włożyć je do zmywarki, zamieść podłogę, potrafi przesunąć meble tak, by nie przeszkadzały podczas zamiatania, umie też zebrać porozrzucane brudne ubrania i włożyć je do pralki, którą następnie włączy. Poda też swojemu właścicielowi śniadanie do stołu.
      Ważące 130 kilogramów urządzenie wysokości 155 centymetrów wyposażono w koła, dwa ramiona, czujniki laserowe i pięć kamer. Robot potrafi rozpoznawać wiele różnych obiektów, chwytać je i uczy się na własnych błędach.
      Na razie urządzenie porusza się powoli i czasem niezgrabnie, ale jego twórcy będą pracowali nad ulepszeniem AR. Robot powinien trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych 7 lat.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Od lat istnieją roboty, które potrafią chodzić, a ostatnio DARPA pokazała maszynę dobrze sobie radzącą w trudnym terenie. Nadszedł więc czas na kolejny krok w ewolucji poruszających się maszyn.
      Naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego skonstruowali maszynę o imieniu Mowgli, która skacze jak żaba. Mowgli jest w stanie unieść się na wysokość 50 centymetrów nad powierzchnię. Dotychczas roboty nie były w stanie dokonać takiej sztuki.
      Sztuczne mięśnie japońskiego robota są napędzane sprężonym powietrzem a nie, jak w przypadku innych konstrukcji, silnikami. Mowgli potrafi również chodzić, a nawet kopać piłkę.


    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego wyhodowali odmianę ryżu, która zawiera jadalną szczepionkę na cholerę. Można ją przechowywać w temperaturze pokojowej, jest też odporna na strawienie. Dzięki niskim kosztom wytworzenia i dużej dostępności nadaje się do szczepienia dużych grup ludzi, np. w biednych krajach, gdzie często uprawia i jada się ryż.
      Eksperci sądzą, że w podobny sposób można by zwalczać inne choroby zakaźne. Do zachorowania na cholerę dochodzi po wypiciu wody lub zjedzeniu pokarmu zakażonego bakteriami Vibrio cholerae. Niekiedy w ciągu kilku godzin dochodzi do zgonu.
      Tomonori Nochi tak zmodyfikował ryż, by wytwarzał on toksynę B cholery, która mobilizuje układ odpornościowy do działania. Szczepionka bierze na cel pierwszą linię obrony organizmu, czyli nos, usta, płuca oraz układ moczowo-płciowy.
      Naukowcy z innych placówek badawczych eksperymentują z sałatą produkującą antygeny przeciwko zapaleniu wątroby typu B oraz szpinakiem, który zabezpiecza przed wścieklizną. Niestety, na razie testy kliniczne znajdują się często na zbyt wczesnych etapach, by próbować, czy warzywa-szczepionki są bezpieczne dla ludzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...