Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Dziennikarze Wall Street Journal dowiedzieli się, że aż 10 000 pracowników Microsoftu używa... iPhone'a. Takie dane miał im przekazać ktoś, kto wie, jak wielu z nich sprawdza firmową pocztę za pomocą tego urządzenia.

Z jednej strony to ciekawostka, pokazująca, że nawet rynkowi rywale powszechnie korzystają z telefonu Apple'a, z drugiej - są to pierwsze dane pokazujące, jak bardzo jest on popularny w środowisku korporacyjnym.

WSJ twierdzi, że we wrześniu ubiegłego roku podczas jednego z firmowych spotkań, jeden z pracowników Microsoftu wyjął iPhone'a i zrobił nim zdjęcie Steve'owi Ballmerowi. Prezes koncernu wziął urządzenie, położył je na ziemi i udawał, że je rozdeptuje. Scenę tę widziało podobno tysiące pracowników koncernu z Redmond. Nie potraktowali tego najwyraźniej poważnie, skoro tak powszechnie używają produktu Apple'a i wcale się z tym nie kryją. iPhone'y są używane podczas spotkań służbowych, w przerwach w pracy, widać je wszędzie w kampusie Microsoftu. Wiadomo, że wśród wysokich rangą menedżerów iPhone'a używa dyrektor ds. technologicznych i doświadczenia użytkownika wiceprezes J Allard.

Jednocześnie Kevin Turner, dyrektor wykonawczy Microsoftu, zaleca osobom z działu sprzedaży, by nie używali iPhone'a. Podobne stanowisko wyraża Steve Ballmer.

Skądinąd wiadomo, że pracownicy Apple'a są bardzo wierni produktom swojej firmy. Ponoć na kampusie tego przedsiębiorstwa ze świecą szukać kogoś, kto używałby telefonu innego niż iPhone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bądź co bądź, iPhone to kawał dobrej roboty. Zapewne wielu może się z tym nie zgodzić, podając ile to a ile ficzerów mają jego konkurenci a nie ma iPhone, ale Jabłfon bije konkurencję na głowę, jeżeli chodzi o przyjemność użytkowania i codzienne posługiwanie się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mógłby ktoś sprawdzić ilu pracowników Appla używa Internet Explorera i systemu Śmindows? Jestem Ciekaw  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co to, znowu reklama iPhona? Przecież MS ma ok. 100 tys. pracowników, czyli jest to 10% ogółu. Całkiem normalna liczba "odmieńców" w danej społeczności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jabłfon bije konkurencję na głowę, jeżeli chodzi o przyjemność użytkowania i codzienne posługiwanie się.

 

no to żeś wyskoczył z niepodważalnym, miarodajnym i statystycznie powtarzalnym argumentem :D "przyjemność użytkowania" lol... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy iPhone to dobre urządzenie, czy nie, myślę jest subiektywnym odczuciem każdego użytkownika. Obiektywnie można jedynie stwierdzić, iż Apple na pewno z premedytacją ogranicza możliwości urządzenia, aby związać użytkownika z marką. Takie działanie mi osobiście nie odpowiada i jako firma Apple ma u mnie minusa jak stąd do Cupertino. Miałem iPhone'a przez kilka miesięcy i nie sprawdzał się dla mnie jako telefon. Nie jestem biznesmenem, więc nie wiem, jak w takich warunkach się sprawdza, ale cenię sobie wolność wyboru i pomysł z brakiem możliwości łączenia i przesyłania plików z innymi urządzeniami, niż produkty Apple uważam za zbyt daleko idące posunięcie (chyba, że wynika to z jakichś programowych czy sprzętowych ograniczeń, aczkolwiek nie chce mi się w to wierzyć, jak pokazuje choćby przykład wciskania- bo inaczej trudno to nazwać, że nie można nagrywać wideo itd....), do tego brak możliwości personalizacji urządzenia pod kątem przydzielania dowolnej mp3 do kontaktu, brak możliwości tworzenia więcej niż jednej playlisty z poziomu telefonu, brak możliwości kasowania plików z tegoż poziomu, do tego dochodziły jakieś braki z obsługą sms-ów (nie pamiętam już co to było, ale bardzo mi przeszkadzało:). Jednym słowem- mogło by być o wiele lepiej:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

iPhone to jedynie gadżet. W dodatku został skonstruowany z myślą o przygłupawych Amerykanach... Mój kuzyn (posiadacz iPhone) widząc mojego Touch Pro stwierdził "phi, taki mały ekran i bez multi-touch?". Hm... no tak, mały, ale to nie ja mam w telefonie rozdzielczość tamagochi. Swoją drogą ciekawe co by powiedział na 480x800 4.3" HTC HD2 w porównaniu do zaledwie 320x480 3.5" iPhona. Nie wspominając już o 448RAM, 1GHz CPU, aparacie 5MP z flashem (dual LED, ale zawsze) czy zwykłym radiu... Z resztą, zainteresowanych porównaniem HD2 do iPhona zapraszam tutaj:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2826&idPhone2=2957

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aksil wszystko zależy od preferencji. Dla mnie zabawne jest jedynie przekonanie ludzi, że wsadzenie w telefon matrycy powyżej 2Mpix robi z niego fajny aparat i wciskanie ludziom, że bez optyki potrafi to robić porządne zdjęcia.

 

iPhone ma minusy i to spore ale przewaga plusów jest przytłaczająca. Wiadomo, że wiele rzeczy mogłoby być o wiele lepszych ale tak na prawdę kto na to pójdzie i kto za to zapłaci? Weźcie pod uwagę, że żadna z wymienionych firm nie udostępnia swoich rozwiązań na zasadzie działalności charytatywnej, tylko to jest biznes. Myślicie, że dlaczego jeszcze nikt nie zbudował wiecznej żarówki? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

przewaga plusów jest spora?

 

Wymień choć jeden plus iphona. Jedną jedyną funkcję którą posiada iPhone, a której nie posiadają jego konkurenci. Omnia II czy HTC HD2.

 

Nie ma takiej funkcji w tym sprzęcie. We wszystkim jest słabszy, absolutnie we wszystkim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przewaga plusów jest spora?

 

Wymień choć jeden plus iphona. Jedną jedyną funkcję którą posiada iPhone, a której nie posiadają jego konkurenci. Omnia II czy HTC HD2.

 

Nie ma takiej funkcji w tym sprzęcie. We wszystkim jest słabszy, absolutnie we wszystkim.

 

App Store  :D

Co prawda nie korzystałem z podobnych rozwiązań konkurencji, ale dla mnie jest to perfekcyjne rozwiązanie - łatwość wyszukiwania i prostota instalacji.

Poza tym, o ile się nie mylę w momencie premiery iPhone właściwie nie miał konkurencji (w szczególności jeżeli chodzi o ekran dotykowy), a od tego czasu minęło już ponad 2 i pół roku - więc nic dziwnego, że przez ten czas zdążyły się pojawić szybsze modele. Co prawda to nic nie znaczy dla osób które teraz kupują telefon, jednak już sam fakt, że iPhone jest w stanie konkurować z najnowszymi modelami po takim czasie coś znaczy.

Pozdrawiam,

MK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Serwisy Apple zatrudniają w swoich szeregach wyłącznie posiadających odpowiednie kwalifikacje specjalistów, za sprawą których urządzenia Apple doprowadzane są do użyteczności. Większość spośród użytkowników, nie umie eliminować powstałych usterek w domowych warunkach. Lepiej samemu tego nie robić, gdyż nieodpowiedni zakres działań może prowadzić do jeszcze poważniejszego uszkodzenia. Warto udać się do autoryzowanego serwisu, dzięki czemu zyska się pewność, iż z urządzeniem nie stanie się nic nieodpowiedniego.
   Wymiana uszkodzonej szybki w iPhonie
   Jak pokazują statystyki, jednym z najczęściej kupowanym produktów firmy Apple, są iPhony. Wzbudzają one spore emocje i stały się symbolem bycia wyjątkowym. Posiadają własny system, który ma zwolenników oraz przeciwników, niemniej jednak patrząc na to obiektywnie, iOS to system działający bardzo sprawnie. Konieczność wymiany szybki w iPhonie, jest nierzadkim problemem - wystarczy trochę nieuwagi i telefon znajdzie się na ziemi. To kłopot wielu użytkowników, ponieważ pojedynczy upadek przynosi zwykle przykre efekty, niemniej jednak serwis Apple w Poznaniu, na pewno sobie z tym poradzi (zakres usług serwisu sprawdzisz na stronie https://flixapple.com/serwis-poznan/.
   Zalanie Macbooka
   Popularny Macbook jest komputerem znacznie różniącym się od reszty. Wykorzystuje się go nierzadko do pracy albo wykonania projektów graficznych. Nierzadko jest to urządzenie użytkowane przez artystów, którzy nie chcą pracować na systemie Windows, niemniej mają zaufanie do Macbooka. Możemy powiedzieć na jego temat całkiem sporo, ale prawda będzie taka, iż awarii nie da się uniknąć. Zalanie Macbooka jest jedną z najczęściej występujących awarii poza koniecznością wymiany klawiatury albo baterii. Kwestia jego naprawy wygląda identycznie, jak w wypadku smartwatcha - najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do dedykowanego serwisu.
   Konieczność wymiany baterii w smartwatchu
   Smartwatche są zegarkami, z których korzysta się coraz częściej. Nie można się temu dziwić, gdyż ułatwiają nam one monitorowanie aktywności, a poza tym są po prostu zwykłymi czasomierzami. Nie dość, iż są to nowoczesne produkty łączące się z telefonami, to także za ich sprawą możemy podnosić swój sportowy poziom. Niemniej jednak, jak w każdym zegarku, zaistnieć może konieczność wymiany jego baterii. Taka wymiana winna być przeprowadzona w zatrudniającym odpowiednich fachowców serwisie Apple. Jest to sprzęt o sporej wartości, zatem oddanie go w nieodpowiednie ręce, w tym także do zwykłego salonu, może zakończyć się przykrymi konsekwencjami.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Pęknięta szybka to jedna z najczęstszych usterek, z którą zmagają się użytkownicy iPhone'ów. Powszechnie wiadomo, że urządzenia te są niezwykle delikatne i wystarczy jeden nieszczęśliwy wypadek, aby ekran w telefonie pękł i pokrył się nieestetyczną "pajęczynką". Jak poważne jest to uszkodzenie i w jaki sposób przebiega jego naprawa?
   Czy pękniętą szybkę w iPhone trzeba wymienić?
   Posiadacze iPhone'ów często bagatelizują problem uszkodzonej szybki, kontynuując korzystanie z telefonu pomimo usterki. Zazwyczaj są to przypadki niewielkich, częściowych pęknięć, jednak zdarzają się sytuacje, w których nawet poważne pęknięcie całej szybki nie jest w stanie skłonić użytkownika do odwiedzenia serwisu. Zazwyczaj decyzja taka podejmowana jest ze względów finansowych. Korzystanie z iPhone'a z pękniętą szybką jest jednak nie tylko niewygodne i nieestetyczne, ale również niebezpieczne - ostre krawędzie szkła mogą przebić skórę podczas korzystania z telefonu. Ponadto z czasem pęknięcia będą się poszerzać, co może doprowadzić do głębszych uszkodzeń oraz odpryskiwania kawałków szkła. Wówczas dalsze korzystanie z iPhone'a będzie niemożliwe.
   Pęknięty ekran można zabezpieczyć przy pomocy folii lub szkła hartowanego, które spowolnią proces rozszerzania się pęknięć, jednak należy mieć na uwadze, że zazwyczaj zabezpieczenie nie zmniejszy ich widoczności. Jedynym sposobem na przywrócenie telefonu do stanu pełnej sprawności jest wymiana szybki w serwisie. Ponadto natychmiastowa wymiana jest konieczna w sytuacji, w której telefon Apple całkowicie lub częściowo przestaje odpowiadać na dotyk. Wskazuje to na głębokie uszkodzenia ekranu dotykowego (tzw. digitizera), które uniemożliwia dalsze korzystanie z urządzenia.
   Jak przebiega wymiana szybki w iPhonie?
   W iPhone'ach nowej generacji szybka jest zespolona z ekranem dotykowym, a oddzielenie ich od siebie wymaga dużej precyzji i doświadczenia. Stąd też wymiana szybki w iPhone w warunkach domowych jest bardzo trudna do przeprowadzenia i może doprowadzić do poważnych uszkodzeń całego ekranu. Znacznie lepszym pomysłem jest więc skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu.
   Podczas naprawy pęknięte szkło ochronne jest precyzyjnie oddzielane od digitizera i wyświetlacza. Następnie zastępuje się je nową szybką i profesjonalnie łączy z pozostałymi elementami, dzięki czemu telefon zachowuje oryginalny wygląd i sprawia wrażenie fabrycznie nowego. W niektórych serwisach oryginalne szybki zamieniane są na tanie, nieposiadające gwarancji podróbki z Chin, co zmniejsza koszt usługi, ale może powodować problemy z działaniem iPhone'a - słabsza reakcja na dotyk, a nawet uszkodzenie digitizera. Z tego powodu należy korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych serwisów, które pracują na oryginalnych komponentach Apple.
   Wymiana pękniętej szybki w serwis iphone przebiega szybko i zazwyczaj jest realizowana od ręki. Koszt usługi jest również niższy, niż w przypadku wymiany całego ekranu lub szybki połączonej z digitizerem. Warto więc wymienić uszkodzoną szybkę i znów cieszyć się nienagannym wyglądem swojego telefonu Apple. Po usunięciu usterki ekran możemy dodatkowo zabezpieczyć przy pomocy szkła hartowanego, co zmniejszy ryzyko przyszłych uszkodzeń.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Microsoft zatrudnił byłego projektanta układów scalonych Apple'a, , który wcześniej pracował też w firmach Arm i Intel,  trafił do grupy kierowanej przez Raniego Borkara, zajmującej się rozwojem chmury Azure. Zatrudnienie Filippo wskazuje, że Microsoft chce przyspieszyć prace nad własnymi układami scalonymi dla serwerów tworzących oferowaną przez firmę chmurę. Koncern idzie zatem w ślady swoich największych rywali – Google'a i Amazona.
   Obecnie procesory do serwerów dla Azure są dostarczane przez Intela i AMD. Zatrudnienie Filippo już odbiło się na akcjach tych firm. Papiery Intela straciły 2% wartości, a AMD potaniały o 1,1%.
   Filippo rozpoczął pracę w Apple'u w 2019 roku. Wcześniej przez 10 lat był głównym projektantem układów w firmie ARM. A jeszcze wcześniej przez 5 lat pracował dla Intela. To niezwykle doświadczony inżynier. Właśnie jemu przypisuje się wzmocnienie pozycji układów ARM na rynku telefonów i innych urządzeń.
   Od niemal 2 lat wiadomo, że Microsoft pracuje nad własnymi procesorami dla serwerów i, być może, urządzeń Surface.
   Giganci IT coraz częściej starają się projektować własne układy scalone dla swoich urządzeń, a związane z pandemią problemy z podzespołami tylko przyspieszyły ten trend.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   W Rosji doszło do kilku przypadków usunięcia przez religijnych radykałów logo z produktów Apple'a i zastąpienia go prawosławnym krzyżem. Religijni radykałowie twierdzą podobno, że nadgryzione jabłko symbolizuje grzech pierworodny i jest antychrześcijańskie.
   Całą sprawa byłaby zaledwie ciekawostką, gdyby nie fakt, że rosyjski parlament ma wkrótce głosować nad ustawą, która chroni uczucia religijne oraz narodowe i duchowe wartości przed znieważaniem. Jeśli ustawa taka zostanie przyjęta, ortodoksi będą mogli oskarżyć Apple'a o obrazę uczuć religijnych. To z pewnością utrudni koncernowi sprzedaż jego produktów w Rosji.
   W historii Apple'a nie zdarzyło się jeszcze, by firma została oskrażona przez chrześcijan o to, że jej logo obraża uczucia religijne.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Apple opublikował poprawki dla trzech dziur zero-day w systemach operacyjnych iPhone'a, iPada oraz Apple TV. Dziury znajdujące się w iOS, iPadOS oraz tvOS były aktywnie wykorzystywane przez cyberprzestępców. Poprawiono je wraz z wersjami 14.4 wszystkich wspomnianych systemów.
   Luka CVE-2021-1782 pozwalała złośliwym aplikacjom na zwiększenie uprawnienie. To dziura typu race condition. Takie luki występują, gdy program dopuszcza wykonanie wielu operacji jednocześnie, a wynik zależy od właściwej kolejności ich wykonywania. Przestępcy, zaburzając tę kolejność, mogą wywołać pojawienie się błędu i go wykorzystać.
   Z kolei CVE-2021-1871 i CVE-2021-1870 występują w silniku przeglądarki WebKit dla iPadOS-a oraz iOS-a. Dziury pozwalają napastnikowi na wykonanie dowolnego kodu.
   Dziury występują w urządzeniach iPhone 6s i nowszych, iPad Air 2 i nowych, iPad mini 4 i nowszych, iPod touch 7. generacji, Apple TV 4K oraz Apple TV HD. Producent odmówił podania informacji, jak wiele urządzeń padło ofiarą cyberprzestępców.

   « powrót do artykułu
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...