Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Users
 • Content Count

  1865
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  47

Everything posted by 3grosze

 1. Myślisz (złe słowo), że pod nieskładnym i paranoidalnym słowotokiem ukryjesz swoją indolencję? Mistrzu bełkotu, dostaniesz ponownie szansę na wykazanie swojej jałowizny pisarskiej i argumentacyjnej: Być może. Kosztem prawie 6.000* zmarłych. No to w Polsce musi umrzeć przez COVID ponad 20.000**. Jeszcze "tylko" 16.000 Złapałeś sens, czy dać dziecku do przeredagowania i dołączyć interpretację ? .............................. Ed Jednak tobie pomogę, bo znów się spocisz i pobłądzisz. * Zmarło w Szwecji przez COVID-19 dla osiągnięcia odporności populacyjnej (założenie). Dla epidemiologów jest to jednak dyskusyjne. ** Polska to ludniejszy kraj, więc proporcjonalnie więcej osób musi się zarazić SARSem, a tym samym, przy jego zjadliwości , umrzeć przez COVID.
 2. Być może. Kosztem prawie 6.000 zmarłych. No to w Polsce musi umrzeć na COVID ponad 20.000. Jeszcze "tylko" 16.000
 3. Zaostrzona konwersacja wynikła chyba z rozbieżnego między nami skorelowania "adaptacji" z inteligencją lub z syfem.
 4. REWELACYJNE stwierdzenie! Rozwiało mi kilka dylematów egzystencjalnych.
 5. Widać, że swoją głupotą wstyd opozycji przynosisz: https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26426352,zajete-lozka-i-respiratory-te-liczby-pokazuja-jak-dramatycznie.html#s=BoxOpMT 10788 zajętych łóżek, 851 zajętych respiratorów - to statystyki podane przez Ministerstwo Zdrowia w piątek 23 października. To więcej, niż jeszcze dwa tygodnie temu wynosiła liczba sprzętu przeznaczonego przez rząd dla pacjentów z COVID-19. Za 2-3 tygodnie tyle nowych łóżek i respiratorów może być potrzebnych w ciągu tygodnia.
 6. Żadnej męskiej konsekwencji, zmieniasz zdanie jak motylek kwiatek: Wystarczyły niecałe 2 tygodnie i śpiewasz: * I tak być nie mogło, bo pandemia obejmuje większy region niż kraj wielkości Polski, ale z kontekstu wynika, że błędnie uznałeś to za synonim
 7. 163 osoby dziś zmarłe (rekord), w tym 31 bez chorób współistniejących, w Twoich statystykach zamieszania nie zrobi, ale weż pod uwagę powikłania, gremialnie występujące u ozdrowieńców i rosnącą liczbę zachorowań. To "to jeszcze nie" sugeruje, że zaczynasz wątpić. To co, śmieszna "epidemia" już przestaje Cię śmieszyć?
 8. Co do myśliwych, to nie polemizuję, bo zgodność poglądów miarkuję. Natomiast z takich naszych lasów (oczywiście, de facto produkcyjnych plantacji leśnych) to cieszyć się trzeba. Posprzątane z wykrotów, wywrotów, posuszu, złomów i na dodatek przetrzebieżone. Idealne do spacerów leśnych i jednak autentycznego kontaktu z naturą. Teraz wyobraż sobie grzybobranie w puszczy (teoretycznie), bez tych sztucznych ułatwień.
 9. Wyrok na byka już zapadł, ponieważ mutant namiesza w genach populacji (propagandowa śpiewka myśliwych). Teraz w środowisku jest wojna domowa, komu ten "zaszczyt" powierzyć.
 10. Czy Ty już ze sobą ustaliłeś o co Tobie chodzi? . Przecież starannie "udowodniłeś", że to więc jest czy antyjest?
 11. Wdrukowałeś sobie jedną wizję i zaimpregnowałeś się na inną artystyczną fantazje. Tak, artystyczną, bo sztuka nie musi się być estetyczna, nie musi się podobać, ma oddziaływać (są reakcje na KW czyli sztuka to pełną gębą ). Estetyzacja rzeczywistości nie jest już zadaniem sztuki, nad czym już starożytni Grecy rozważali a dadaiści i surrealiści przyklepali. A Wiesz jakim był królem? Wg mediewistów i dziejopisarzy: był umysłu miałkiego, władcą był biernymi i nieudolnym, nie kreował wydarzen tylko się na nich unosił. Zmarł powalony "chorobą francuską". Popatrz teraz na dzieło innym okiem. Polecam Wysokie Obcasy. Można się dohumanizować, bo czysta inteligencja w wydaniu ludzkim, już przegrywa z dopiero raczkującą SI.
 12. Ciekawość i wątpliwości, to pierwszy stopień do wiedzy, trzeba je tylko wesprzeć inteligencją ...ale histeria i tak trud zniweczy. A to wyłamańcy jedni...
 13. 3grosze nie uścislił czy chodzi o Nagrody Nobla czy laureatów nagrody, więc oba wyniki są poprawne i udział nieściślaków, problemie "inteligencja a Nobel", przedstawiają satysfakcjonująco.
 14. Czytałeś art? Dalej jest link do szczegółowego omówienia: https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0149989 A Wysokie Obcasy, to Wyborcza, której daleko do sprzyjania religiom, więc tym bardziej silny argument. No Wiesz... w większości naukowcy, to wyrobnicy nauki. Wybitność, to jednak Nobel. Jaki % Nobli stanowią pokojowy i z literatury?
 15. "Moja koszula jest (zawsze) lepsza niż twoja." Może tą sentencją zamkniemy tę licytację?
 16. Szum w ateistycznym ulu KW się zrobił pod hasłem 'tacy to mądrzy nam się wydaje jesteśmy", tylko znaczącego wkładu do światowej nauki wnieść nie możemy. Jeszcze raz: https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,115167,19832835,skoro-wiara-i-analiza-wykluczaja-sie-nawzajem-dlaczego-najlepsi.html i cały art przeczytać, bo to tylko konkluzja: Jak wskazują badacze, wielu z najlepszych naukowców na świecie to osoby wierzące, w tym 90 proc. noblistów XXI wieku. Na Wasze pocieszenie. być może ateizm spisuje się (szczególnie w wyszperywaniu egzotycznych lnków) na średnim poziomie inteligencji.
 17. Ech... Podwórkowe samopocieszanie się niektórych ateistów pod wodzą fanatycznego Antylogika tu odchodzi. Na wszystkie sposoby kombinujecie, aby sobie udowodnić swoją wyjątkowość. Kompleksy jakieś? I słusznie: https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,115167,19832835,skoro-wiara-i-analiza-wykluczaja-sie-nawzajem-dlaczego-najlepsi.html Jak wskazują badacze, wielu z najlepszych naukowców na świecie to osoby wierzące, w tym 90 proc. noblistów XXI wieku. Z Wyborczej artykuł, a nie z Niedzieli.
 18. E tam. Badania statystyczne łączące inteligencję z wiarą, bez omówienia kontekstu, są ...wno warte. Więc uzupełnienie: https://blogpilastra.wordpress.com/2008/12/24/spoleczenstwo-ateistow-bedzie-glupsze/
 19. Ok, tym niemniej pomimo, że można sobie dezawuować tę umiejętność, to wg autorów badania, jest to "zdolność", słowo o jednoznacznie ( w kontekście tutaj) pozytywnej konotacji.
 20. To mi wygląda na samopocieszające się wysilanie. W opisie doświadczenia jest jak byk: Słowo klucz: uczenie! Uczenie to zdobywanie nowej jakości.
×
×
 • Create New...