Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Users
 • Content Count

  1713
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

Everything posted by 3grosze

 1. No właśnie, koniunktura indeksu akcji Tesli, to PR. A to: https://alternatywa.net.pl/tesla-stara-sie-pozyskac-2-miliardy-dolarow-z-powodu-problemow-finansowych/ ekonomia. To oznacza, że Tesla może zostać zmuszona do wyższej stopy procentowej niż tej, którą oferowała do tej pory, aby móc zachęcić inwestorów do podjęcia ryzyka związanego z finansowaniem firmy, której rentowności nie można być pewnym nawet patrząc długoterminowo. Ale to, to nie Tesla, ale też na kredycie. I daj Boże, żeby kiedyś finanse im się spięły (życzenia ze szczerego serca).
 2. A kto Ci broni kupować telefon co pięć lat? Skok technologiczny odczujesz, że hej! Czyli jechać nie na wypracowanym zysku, tylko na kredycie jak zadłużona (coraz bardziej) Tesla?
 3. Podstawowy problem czekający na wyjaśnienie, to skąd ten człowieczy przymus rzucania kamieniem do studni, w przepaść i do dziur wszelakich, któremu glacjolodzy owi, jak dzieci, jego presji ulegli. Tak prywatnie, to zazdroszczę im tego (wy)czynu.
 4. Niedawno zmarł " na wątrobę" sąsiad. Oczywiście "od chemii". Oczywiście nikt z ziomali nie łączy tego z obfitością gorzoły jaka przez niego przeleciała. Oczywiście nigdy nie widziałem aby podczas oprysków (ciągnikiem bezkabinowym) miał kiedykolwiek jakiekolwiek środki ochrony dróg oddechowych. Oczywiście za mądry, aby stosować się do instrukcji: wiem, bo na ten temat z nim rozmawiałem. Niestety PiS stracił przedwcześnie swojego zagorzał(a)ego zwolennika.
 5. Lambda tego "cuda" (wg dystrybutora, nie podano jednostki certyfikującej) wynosi 0,02 (styropianu 0,03), czyli 1mm powłoka "cuda" równoważna jest izolacji cieplnej 1,3mm powłoce styropianu. Zawsze coś. Sorki, podano.
 6. Było Ci dobrze i byłeś w stresie. Da się: https://en.wikipedia.org/wiki/Eustress Bo tu i tam tętno rośnie, a ono w tym wątku intryguje Warai.
 7. To plagiatorka jest! Tego faqa rakowi nie ona wymyśliła (akcja z 2015r):
 8. Dobrze byłoby przed przedstawieniem autorskich mniemam na temat stresu, zapoznać się z uknutą już jego definicją i fizjologią: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stres Dwa główne systemy biologiczne biorące udział w reakcji stresowej to układ współczulny i oś podwzgórze-przysadka-nadnercza (oś HPA). Układ współczulny zostaje aktywowany już w pierwszych chwilach po zadziałaniu stresora i odpowiada za tzw. reakcję walki lub ucieczki. Pobudza on nadnercza do wydzielania adrenaliny i noradrenaliny i wywołuje takie skutki jak rozszerzenie źrenic, PRZYSPIESZENIE TĘTNA i oddechu, przyspieszenie akcji serca.
 9. Bo polskie koguty wyemigrowały do GB: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wielka-brytania-polki-rodza-najwiecej-dzieci/gwgcheg
 10. Silny stres podnosi tętno, że hej....I jakoś nikt jeszcze się nie doszukał profitów wynikających z tego afektu.
 11. Do końca może nie , bo z dodatniego staje się bardziej dodatnie. Oczywiście. Zwroty pokręciłem: było ujemne ( przyroda hamowała zmiany, @peceed buforowała), choć w przeszłym okresie to figura retoryczna ( @peceed , @Astro ) niż fizyka, zaczęło być dodatnie ( uwalniany metan, mniej lodu, mniejsze albedo itp).
 12. Niszowy, ale to jednak zawsze jakiś powiew optymizmu. Żeby szczęście było pełne, wytłumacz skąd takie rozbieżności między Twoimi wyliczeniami, a mainstreamem? Masz lepszy komputer? Właśnie symulacje zaczęły być alarmistyczne, ponieważ na Ziemi nastąpiła zmiana trendu z dodatniego sprzężenia zwrotnego (buforowanie) na ujemne sprzężenie zwrotne. Ed W tym samym momencie, prawie to samo jak Astro. Racja jest jedna.
 13. Przez 25 lat te symulacje się sprawdzały, więc wbrew Twoim chęciom działały. "Jeśli ilość dwutlenku węgla w atmosferze zwiększy się dwukrotnie w stosunku do ery przedindustrialnej, w ciągu nadchodzących kilkudziesięciu lat wzrost temperatury na świecie może wynieść od 4,3 (model SMHI, szwedzki), przez 4,9 (model NCMR, francuski), 5,3 (model NCAR, amerykański), 5,5 (model MOHC, brytyjski), aż do 5,6 stopnia Celsjusza (model ESM, kanadyjski)." Najdoskonalszy z modeli ( model PECEED ) nie przewiduje, lecz prorokuje. Ile?
 14. Z lapsusu który popełniłeś: Ciężko się z honorem wycofać, więc krążysz, mącisz wręcz mataczysz aby w końcu z tego wybrnąć (wymieniając "biochemię"na "metabolizm"): Cały czas Cię dręczyłem nie za "przyczynę" długiego życia nietoperzy, tylko za "mechanizm". Teraz wiem, że to nie skutek"biochemii" tylko "metabolizmu".
 15. Zwiększony metabolizm one mają już, tu i teraz. Czemu mają służyć wprowadzone w tym momencie "mechanizmy ewolucyjne" ? Niczego im nie odmawiam, Będę upier....wy: No przecież nietoperze żyją dzięki "biochemii", a nie ewolucji.
 16. Ale to nie przyczyna (ewolucja) warunkuje długie teraz życie nietoperzy, tylko reakcje biochemiczne, którym tego odmawiasz.
 17. Przemyślałeś to zdanie ? W następnym przecież tłumaczysz, jak ten mechanizm ("biochemiczny", bo jaki inny) powstał:
 18. Tak, nieprzeniknione są dalekowzroczne wizje idola Ergo: https://www.sciencemag.org/news/2020/02/trump-s-new-budget-cuts-all-favored-few-science-programs Składnia zdania zbyt skomplikowana, więc są oczywiste trudności z odpowiedzią. Trzeba było pytanie sformułować zwiężlej.
 19. Ocena jakościowa jest tutaj nieistotna. Chodzi o wielopasmową drogę do sukcesu, którym w tym wątku jest podniesienie inteligencji, wykorzystanej póżniej dla dobra ludzkości. Dostarcza masom rozrywki: panem et circenses. Rywalizację mamy w genach, a substytutem są cudze zmagania.
 20. Profesor się wg mnie myli. Zadania te są dość bezużyteczne dla świata. Inteligencja dla inteligencji to sztuka dla sztuki. Wg mnie nie. Jak już trenowanie inteligencji porównujemy do sportu, to czy uważasz, że Małysz (moje zainteresowanie skokami narciarskimi zatrzymało się na tamtym okresie) tylko właził na te skocznie, zsuwał się, aby potem się odbić i leeecieć? Nie. Na trening skoczków narciarskich składały się ćwiczenia aerobowe, anaerobowe, technika odbicia, trening mentalny, które były podstawą a skok ukoronowaniem tych przygotowań. A na potwierdzenie, modelowe doświadczenie: https://www.pnas.org/content/early/2008/04/25/0801268105.abstract
×
×
 • Create New...