Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Users
 • Content Count

  1491
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

Everything posted by 3grosze

 1. Aprobujesz humbug usera, który dopiero niedawno zaakceptował GO (jak się latem spocił), a teraz kontestuje antropogeniczność jego powstrzymania. Za takie wstecznictwo klimy w autach bym wam powyłączał, a antyperspiranty i dezodoranty pozabierał.
 2. Nie zwlekam, by niecierpliwego nie irytować zwłoką: ponieważ okręt to uzbrojone urządzenie wojskowo-wojenne obsługiwane żołnierzami czyli załogą podporządkowaną regulaminowi dyscypliny wojskowej, używany w środowisku wodnym do celów obronnych lub zaczepnych w celu szerzenia pokoju. Więc jeżeli transport morski, to tylko na własne potrzeby, ale to wychodzi poza sferę działalności żeglugowej. Nie o to chodziło...
 3. A ja coś przyjemniejszego do powyższego dodam: https://forum.kopalniawiedzy.pl/topic/29475-niskie-dawki-alkoholu-pomagają-w-oczyszczaniu-mózgu-ze-zbędnych-i-szkodliwych-substancji/?tab=comments#comment-131744 Niewielkie ilości alkoholu zmniejszają stan zapalny i pomagają oczyścić mózg z toksyn, także z tych związanych z chorobą Alzheimera (ChA).
 4. Taka analogia (przez którą wszędzie widzę rezonans): Gdyby wiatr miał większą prędkość, do takiego bujania by nie doszło. Akurat trafił swój na swego.
 5. Też na tym etapie niewykluczone. Założyłem rezonans, ponieważ tam gdzie istnieje oddziaływanie na odległość, a inicjatorem jest fala, to mogło coś na końcu za mocno się rozbujać.
 6. Oczywiście matematycznie i był to skrót myslowy. Myślałem, że oczywisty, bo to było odniesienie do "emisji" : Ale co z tego jak on bezużyteczny, bo zniewolony węglem.
 7. Niekoniecznie akurat rezonans optyczny, ale o zjawisko drgań samowzbudnych o rosnącej amplitudzie, gdzie żródłem pobudzającym jest niebieskie światło. No właśnie badanie wykazało, że niebieskie światło działa destrukcyjnie bezpośrednio (w sensie bez pośrednictwa wzroku) na komórki mózgu muszek. Teraz tego nie wiem, ale jestem pewny że ich grubość ( w porównaniu np. z człowiekiem), a więc tłumienie fali może być nikłe.
 8. Jak widzę w biochemii jesteś na początku drogi. Nie ma związku z przemianą węglowodanów? Sięgnij ciut wyżej niż Poradnik Zdrowie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_B1 Funkcja biochemiczna[edytuj | edytuj kod] dekarboksylacja oksydacyjna α-ketokwasów karboksylowych, np.: kwasu pirogronowego; kwas α-ketoglutarowego (α-oksoglutarowego); Za mądrze? Dalej jest dla Ciebie: Rola w organizmie[edytuj | edytuj kod] (…) odgrywa zasadniczą rolę w procesach oddychania tkankowego, głównie w przemianie węglowodanów, Już Ci napisałem: ufaj autorytetom, a czas zaoszczędzisz. Obopólny.
 9. A wynikający z tego nadmiar kalorii deponować w tłuszczu. To raz, a dwa, właśnie witaminy z grupy B (B1) biorą udział w przemianie węglowodanów. Dostajesz więc substrat, który w wyniku deficytu enzymów nie możesz zmetabolizować.
 10. Ciekawe jak kontestator demokracji będzie śpiewał, gdyby autokratyczne rządy sprawowałaby przeciwna opcja polityczna. Tutaj tyran o lewicowych poglądach.
 11. Hmm... Biorąc pod uwagę dotychczasowy poziom wypowiedzi Darka na forum, miałem go za gościa z kilkudziesięcioletnią wiedzą i takim samym doświadczeniem życiowym. A tu proszę: młodzian ( ) zafascynowany filmami z Harrym Potterem. Szacun.
 12. Dokładnie. Jak tylko przegląd artu skończyłem, trybowi nocnemu nakazałem świecić i w dzień. I jeszcze temperaturę kolorów podkręciłem, przez co wirtualny świat trochę się zmienił. Współczuję grafikom komputerowym.
 13. Myśl więcej przed wrzuceniem na forum kolejnego swojego objawienia. Jak może ewolucyjnie zaniknąć element preferowany seksualnie !??? Ja wiem lepiej co chciałeś przekazać: wyschną ale nie uschną.
 14. Nie chodzi o zamianę światła na dźwięk i wzbudzenie rezonansu mechanicznego (to przecież tylko jeden z wielu rodzajów rezonansu). Tutaj nabroić może np. rezonans optyczny lub optyczno-chemiczny. Bo tylko tu komórki (lub ich elementy) mają częstotliwość rezonansową z niebieskim światłem?
 15. Może być, że komórki nerwowe lub tylko niektóre ich organelle komórkowe, mogą być w rezonansie z częstotliwością niebieskiego światła i przy braku tłumienia mogą zwiększać amplitudę swoich drgań, aż do ich mechanicznej destrukcji. Lub innej dysfunkcji. Ale struktura ciała drgania może przenosić.
 16. Buuu… thikim rozrabiał, a nam zabawki zabrałeś. Istnieją tutaj przecież kary indywidualne. Coś wiem na ten temat. Trzeba uściślić: nie cała sadza się w kominie osadza i potem mamy PM10, PM2,5 oraz największy szkodnik PM1
 17. Pośrednio. Dopiero bakterie wytworzą go w przewodzie pokarmowym. Aldehyd natomiast krąży we krwi, więc ten enzym musi się jeszcze tam przedostać, a enzymy są wielkocząsteczkowe i maja problem z wchłanianiem jelitowym.
 18. Wydaje się niesprawiedliwa, ale przyspiesza utworzenie rządu. Bywało, że partyjki nie mogąc się z sobą dogadać, doprowadzały do długotrwającego bezrządu.
 19. Wypadałoby (funkcja, staż, autorytet, itp.), aby @wilk konkretnie uzasadnił swój bluzg:
×
×
 • Create New...