Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Users
 • Content Count

  2031
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Everything posted by 3grosze

 1. Pojawiła tu się kuriozalna bufonada, którą NA KONIEC jeszcze raz przypomnę: ale Newton i Leibniz wnieśli tak znaczący wkład w rozwój rachunku różniczkowego i całkowego , że uważa się ich za jego twórców: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rachunek_różniczkowy_i_całkowy#Historia " Isaac Newton i Gottfried Wilhelm Leibniz – twórcy rachunku różniczkowego " Newton: „Jestem przekonany, że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował." Leibniz: " istniejący świat jest jedynym możliwym, wynikającym z boskiego preuporządkowania." Nie wstyd Cyjanobakterio wojować tutaj swoim ateizmem (przy braku jakichkolwiek osiągnieć naukowych) pisząc cytowaną na wstępie pseudofilozoficzną ale żenującą DOBRĄ RADĘ, i jednocześnie popisywać się posiadaniem wiedzy będącej dorobkiem wierzących?
 2. Hmmm... dobrze, że ks.kanonik Kopernik tych głupot nie przeczytał, bo Ziemia jeszcze długo byłaby ciałem stacjonarnym, a bogobojny Newton (codziennie biblię czytający), dywaguję, ale mam podstawy, mądrzejszy od Cyjanobakterii, twierdził: „Jestem przekonany, że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował." Jest rzesza noblistów wierzących, profesorów wszelakich, naukowców na dorobku, ale z tymże dorobkiem większym (a w ogóle jest jakiś?) od cyjanobakteriowego, którzy o cytowanym zakazie nie słyszeli, więc pchają naukę do przodu, aby amator wiedzy naukowej Cyjanobakteria miał wiedzę o świecie i wszechświecie.
 3. No właśnie cały Twój wywód to taka próba. Kończ Waść, i nie mieszaj w afekcie w rzeczach ze sobą niemieszalnych.
 4. @Astro prześledż watek od początku, zauważ kto ma problem, kto problem wyjaśnił, a kto potem impertynencko do problemu się dołączył.
 5. A widzisz! Twój problem, to mentalne sklejenie nauki z wiarą, Takiego problemu nie ma większość wierzących, natomiast jest to bolesny problem zaangażowanych ateistów.
 6. Tak, to jest obserwacja, ale tresury (automat taki: podniosę łapki, dostanę coś). Bardziej drastyczny przykład, to głupsze gołębie miejskie, inna technika, ale tak samo żebrzące. Szczerze pozdrawiam.
 7. jest co najmniej dziwne w obliczu dokonywanych od wielu lat obserwacji. Choć jeden podaj przykład, plisss. Witaj w domu. Też uważam, że najlepiej samemu obliczać czarne dziury, badać poziom siarkowodoru w wulkanie, robić sobie operację wyrostka czy wyprodukować w kuchni szczepionkę.
 8. Przegapiłem to ostatnie (400 lat temu). Okolice Wrocka, to nie pępek świata. Teraz w miejscu mojego tymczasowego wygnania (wschodnie rubieże za Lublinem) mglisto, a do kulminacji 21.12 wrócę do gniazda gdzie i lampa (dobra pogoda w pewnym żargonie) będzie.
 9. Nie.Obserwacją było zauważenie fiksacji spojrzenia kangurów z pudełka na człowieka, (podobnie jak obserwacja jabłka spadającego na głowę), a odkryciem naukowym udowodnienie, że robią to intencjonalnie w celu osiągnięcia korzyści (podobnie jak Newtona trzeba było, aby jabłko wciągnąć do prawa powszechnego ciążenia).
 10. Niech będzie w annały KW, i za to powinieneś oberwać niejeden minus, ale wykażę jeszcze współczucie. Minusować tak egzotycznie bezczelną i dennie merytoryczną retorykę? Przecież to unikalny tutaj skansen. Mam jednak obawy, że to ironia tak wysokich lotów, że my po prostu my nie chwytamy sarkazmu geniusza.
 11. Yyyy, tych cywilizacji na Ziemi, które upadły już było... ho, ho, więc dziwne aby ta była jakimś wyjątkiem, czyli to nie ma nic wspólnego z Twoją obiektywną ocena własnej inteligencji. Pociesz się : „Najprostsza droga do świetności prowadzi przez ruinę” i porównaj pierwsza ziemską cywilizację z naszą.
 12. Tak, praktyka pokutna w formie postu wskazana dla odpokutowania szerzenia bredni. Przesadziłeś. Nawet nominaci JPII (pod wrażeniem jestem analizy prof.Obirka) nie są tak głupi.
 13. Tutaj nawet ortodoksyjna wiara i wysokorozdzielczy film na nic się zdadzą, skoro "obiektyw" artystycznie rozmiękcza, dając obraz co prawda finezyjnie estetyczny, ale miałko analityczny. Kiedyś z jakiejś książki, chyba mistrza Słodowego, coś takiego zrobiłem, ale chyba coś nie wyszło, bo efektów nie pamiętam. Wiekopomne dzieło !!!
 14. "Usypiane" Egzekucją owada przez zamrożenie w celu uniknięcia rozczłonkowywania na żywca, to wielki moralny krok ludzkości, porównywalny z rewolucyjnym, ustawowym nakazem wydłużenia łańcucha psom.
 15. Klapki są tu istotne, bo żona na wieść co się na schodach będzie działo, wykonała okrzyk rozpaczy: zabijesz się w klapkach. Po czym proroctwo się nie spełniło.
 16. 36 sek. Ale z braku zestawu 4 schodów po 15 stopni pokonałem 1 zestaw 4 stopni schodów x 15 wejść, po 2 schody/1krok (w klapkach), plus zejście, ale wykonana praca chyba ta sama gdyby truptać. Chyba będę jakiś czas jeszcze żył. Ale: więc miałem handicap.
×
×
 • Create New...