Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Users
 • Content Count

  1579
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  36

Everything posted by 3grosze

 1. @Ergo Sum A jakieś uzasadnienie? Bo w domyśle może być, że jak wyznanie prawicowe, to sadysta.
 2. a wcześniej "wiara w postęp", "ludzkość da radę", przy jednoczesnej odporności na fakty połączonej z zadufaniem we własne IQ ( aktualizowałeś ostatnio?)... i wychodzi zakładany wynik pod prywatne założenie.
 3. Ja się nie czyta całego wątku, tylko wtrąca po drodze... to https://pl.wikipedia.org/wiki/Głuchy_telefon_(gra) wychodzi z jego konsekwencjami.
 4. Znów nieudolnie grzebią w prawie, bo ekologizm stał się zagrożeniem, a zwierzęta to przecież towar. Jeśli los zwierząt nie jest Wam obojętny, nie uważacie, że wystarczy tylko "nie pochwalać", możecie wykazać się odrobiną aktywności, wobec innych bierności. Proponuję najpierw przeczytać, https://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,25616121,znecali-sie-nad-psami-teraz-pracuja-nad-ustawa-o-ochronie-zwierzat.html#S.main_topic-K.C-B.6-L.2.maly:undefined a po przemyśleniu zajrzeć tu: https://www.petycjeonline.com/petycja_przeciwko_zlikwidowaniu_prawnej_ochrony_zwierzat_w_polsce ...................................................................................................................... Pamiętam dobrze @ex nihilo, jak składając kiedyś tu na forum życzenia noworoczne, apelowałeś aby dla dobra zwierzaków, nie strzelać tymi głupimi fajerwerkami. To tak a propos naszego siłowania się w wiadomym temacie i tak Twój stosunek do "braci mniejszych" był dla mnie oczywisty.
 5. ale są też progi po przekroczeniu których nie da się pewnych procesów cofnąć. Teraz ja nie zostałem zrozumiany. Chodziło mi o masę krytyczna "wołających na puszczy", po przekroczeniu której siła decybeli dotrze do decydentów. No Wiesz...jak się pisze takie dictum: Ktoś, gdzieś chce wyeliminować CO2??? Tia, ludzkość dzisiejsza, a tamtejsza...która przed epoką lodową ( Epoka Lodowcowa to seria filmów dla dzieci.Oglądasz?) dysponowała łukiem i ościeniem, w epoce lodowej taki samym łukiem i ościeniem, a po epoce lodowej znów tylko łukiem i ościeniem dała radę, bo łuk i oścień prądem nie napędzane i od dziecka trenowane. Nie zrozumiałeś. To był tylko przytyk do Twojej teorii o moralizowaniu, coś w stylu "że to psu na budę", a jednak u umoralnionych celebrytek futerka są już passe.
 6. Tia, utyskujmu tu sobie cichutko na tym forum, nie wierzmy, nie moralizujmy, bo przecież Greta odwali za Was robotę. I jeszcze do tego takie kuriozum tu zagląda.
 7. Dopóki tej energii nie mamy, pozostaje apelowanie o jej oszczędzanie i klimatu nieocieplanie (i takie tam moralizowanie @ex nihilo lub uświadamianie @darekp)
 8. (podkreśliłem ja) Dokładnie! Bo poprzez moralizowanie ( @ex nihilo ) kobitki celebrytki odchodzą od tej mody, a przez tę ich aktywność ( @ex nihilo ) pozostała reszta. "Nie wiem", ale protestu nie podpiszę. Smutne.
 9. Boszsze, przy takim samorozgrzeszającym myśleniu życzeniowym, faktyczne postawa bierno-betonowa wystarczy do dobrego samopoczucia. No więc co Ty zrobiłeś, aby znieść tę patologię, oprócz rzuconego tutaj bulwersu. Bulwersuj się samodzielnie i indywidualnie a Rydzyk z tymi oprawcami będzie dalej szalał. Ooooo, nie pochwalać. Bardzo aktywnie zaangażowane podejście.
 10. Marna, bo bolesna? Nie widzieć, nie słyszeć, nie mówić, nie tępić patologii ( bo wg nihilo wśród moralistów moc patologi) a łańcuch psom w sposób cudowny sam się rozciągnie i papierki w lesie same się wyzbierają.
 11. Nie chodzi o eugenikę, ale o rozwój moralny, więc wszelkie patologie stojące temu na drodze trzeba potępiać, a nie panegiryzować (jak nihilo amatorskie myślistwo).
 12. Ewolucja człowieka jeszcze trwa, proces w toku. Trzeba go jednak kontrolować, aby regresu nie było.
 13. Ewolucyjnie jesteście na wyższym stopniu rozwoju od myśliwych, u których ten niezbędny kiedyś atawizm jeszcze tkwi.
 14. Tak, przymuszać, bo dosyć, że "patologiczni", to też leniwi i nieudolni gdy Ojczyzna wzywa.
 15. Darek!!! Jakie ograniczenie wolności!!! Struktury państwa z ustawami, nakazami będą dotąd, dopóki ludzkie buraki będą szkodzić ( a szeroki to zakres) innym ludziom. To im ogranicza się wolność śmiecenia, palenia plastikiem, trzymania psa na 1m łańcuchu. Dałem się nabrać, sorki.
 16. A skąd wzięło się Twoje przekonanie (TvPiS?) , że lewica, (demokracja, liberalizm itp, ) jest tożsama z anarchią?!?! Ubolewam, że tu, na tym forum może być taka ignorancja.
 17. Tu https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25605662,w-rpa-wojna-o-wode-jak-w-mad-maxie-katastrofa-klimatyczna.html#s=BoxWyboMT też już wojna o wodę. A i w Polsce, też może nie być wesoło: https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25114073,mowisz-susza-myslisz-afryka-guzik-prawda-jesli-nic-nie.html "Ale może dochodzić do konfliktów lokalnych pomiędzy poszczególnymi województwami. "
 18. Oczywiście. To tylko zaznaczenie, że na postawie obywatelskiej polegać nie można. Trzeba administracyjnie nakazać. Przypadki, które wymieniłeś, to w quasi dyktaturach.
 19. Ty, próbując na siłę znaleźć utylitarność amatorskiego myślistwa. A tezy pytania zasadniczego, nie udało się wyjaśnić...
 20. Nie ma sensu to wymigiwać się tematami pobocznymi. ......................................................... Nihilo! Cały czas jedno pytanie:
×
×
 • Create New...