Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Users
 • Content Count

  1475
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  33

Everything posted by 3grosze

 1. Nie chodzi o zamianę światła na dźwięk i wzbudzenie rezonansu mechanicznego (to przecież tylko jeden z wielu rodzajów rezonansu). Tutaj nabroić może np. rezonans optyczny lub optyczno-chemiczny. Bo tylko tu komórki (lub ich elementy) mają częstotliwość rezonansową z niebieskim światłem?
 2. Może być, że komórki nerwowe lub tylko niektóre ich organelle komórkowe, mogą być w rezonansie z częstotliwością niebieskiego światła i przy braku tłumienia mogą zwiększać amplitudę swoich drgań, aż do ich mechanicznej destrukcji. Lub innej dysfunkcji. Ale struktura ciała drgania może przenosić.
 3. Buuu… thikim rozrabiał, a nam zabawki zabrałeś. Istnieją tutaj przecież kary indywidualne. Coś wiem na ten temat. Trzeba uściślić: nie cała sadza się w kominie osadza i potem mamy PM10, PM2,5 oraz największy szkodnik PM1
 4. Pośrednio. Dopiero bakterie wytworzą go w przewodzie pokarmowym. Aldehyd natomiast krąży we krwi, więc ten enzym musi się jeszcze tam przedostać, a enzymy są wielkocząsteczkowe i maja problem z wchłanianiem jelitowym.
 5. Wydaje się niesprawiedliwa, ale przyspiesza utworzenie rządu. Bywało, że partyjki nie mogąc się z sobą dogadać, doprowadzały do długotrwającego bezrządu.
 6. Wypadałoby (funkcja, staż, autorytet, itp.), aby @wilk konkretnie uzasadnił swój bluzg:
 7. Ale nie określone o jaką proporcję chodzi. Rozdział mandatów zgodnie z metodą D'Hondta, dzięki której pis ma większość parlamentarna, też jest proporcjonalny. I ma swoje zalety. Kwestia skali. Ostatnio była łamana na potęgę i bezczelnie.
 8. Hi, Hi jest problem. Mam ostrzeżenie (za politykę oczywiście, cenzura rules). Na głównej komentarz wisi, a na forum musi go Wilk zaakceptować.
 9. No niestety, nie jesteśmy i nie byliśmy kryształowi w swojej masie. Zaprzeczanie tym aktom, to myślenie życzeniowe i fałszowanie historii. Hmm, niektórzy wolą żyć w ułudzie. A to nienaukowe podejście. (już się ugryzłem w język i w palce, aby nie napisać którzy w tym przodują)
 10. Plus Kurski i: Wczoraj w lokalu: starsza pani zwróciła się do mnie (na żywo wzbudzam zaufanie): przepraszam, gdzie się skreśla pis? A na kogo chce Pani zagłosować? Nieważne, na pis. A dlaczego na pis? Ksiądz proboszcz polecił. Nie, nie wykorzystałem staruszki w obronie demokracji.
 11. Nieudolna próba podniesienia autorytetu pisowskiego elektoratu? Jesteś tu anonimowym userem a wiarygodność twoich deklaracji (jako zwolennika pis) jest na poziomie TvPis, więc trzeba cię traktować (prawdopodobieństwo wynikające z sondaży) jako bezrobotnego (rolnik i emeryt wykluczony) z dyplomem podstawówki. I twoje marzenia o jakiś studiach, nie zmienią tutaj twojego wizerunku.
 12. Sorki. Zgrzytałem wczoraj zębami nad inteligencją krajan i oberwało Ci się niechcący rykoszetem. Twoje: Moje, ale z wiki: Po dobroci: wciskają nazizm na lewo i prawo, ale nikt ich nie chce, Czytaj idioto co powyżej piszą.
 13. Według sondaży https://www.tvn24.pl/wybory-parlamentarne-2019/wiadomosci-wyborcze,474/wybory-parlamentarne-2019-sondazowe-wyniki-glosowanie-wedlug-grupy-zawodowej,977149.html na PiS głosowali głównie rolnicy, emeryci i bezrobotni. W której grupie jesteś thikim? Studenci też okazali się roztropniejsi od ciebie: Wśród uczniów i studentów PiS znalazło się za Koalicją Obywatelską oraz SLD - A tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,25242496,wybory-parlamentarne-2019-frekwencja-wedlug-wyksztalcenia.html#s=BoxMMtImg3 wykształcenie: 63% z wykształceniem podstawowym i zasadniczym poparło PiS. Zacne thikim towarzystwo..
 14. dużo jej było w USA, Szwecji. Popierało wielu uznanych intelektualistów Podałem przykłady czynowników, a nie zwolenników idei. Pierwszym i tak był Platon. Nie prawica bo się nazwali narodowymi socjalistami? Można się nazwać Prawo i Sprawiedliwość i bezczelnie łamać konstytucję. Darek, tam gdzie osobista wiedza jest powierzchowna, lepiej nie nowotworzyć subiektywnych bytów. Z wiki: Narodowy socjalizm, nazizm (skrót od niem. Nationalsozialismus), czasem określany również jako hitleryzm (od nazwiska Adolfa Hitlera) – rasistowska, antykomunistyczna, antydemokratyczna i antysemicka ideologia Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP). Niemiecka skrajna odmiana faszyzmu[1], Faszyzm uważany jest na ogół za doktrynę skrajnie prawicową .
 15. Zgodnie z tytułem wątku: thikim teraz się śmieje , a płakać póżniej będą jego dzieci.
 16. To pytanie do innej niż moja opcji światopoglądowej. W przeciwieństwie do innych, my liberałowie, mamy wysoko postawioną poprzeczkę moralną. Eugenika, to domena skrajnej prawicy: naziści wzięli się kiedyś za ulepszanie ludzi i marnie skończyli. Podobnie jak Spartanie.
 17. Ale czy aż taki sceptycyzm nie przekracza granic zdrowego rozsądku ? Co do bakterii, planet pozaziemskich, czy sferyczności Ziemi też masz wątpliwości? To przecież ten sam mechanizm osobistej dedukcji! Mariusz napisał, że pora roku ma niezauważalny wpływ na objętość lodowca. Jemu też nie wierzysz?
 18. Tym komentarzem co chciałeś przekazać: swój sceptycyzm co do GO, fachową krytykę (bo jesteś analitykiem zdjęć), czy "glacjologiem" ze szkoły (ach ta cisza wyborcza).
 19. Nie! Umiejętnie prowadzony prowadzi do doskonalenia gatunku, poprzez pogłębienie cech korzystnych (np. nieistniejące w naturze krowy dające tysiące litrów mleka rocznie, czy kury znoszące setki jajek. O szczekliwych Yorkach i godnych Owczarkach Niemieckich nie wspominając). Z człowiekiem też by tak można, tylko problem moralny z utylizacją osobników odbiegających od zamierzonego wzorca. Tzw warga Habsburgów. Allel recesywny fenotypowo miał okazję się ujawnić. Centralizacja rodowego majątku w jednej rodzinie była ważniejsza od urody.
×
×
 • Create New...