Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

rysiek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    222
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez rysiek


  1. W dniu 14.04.2020 o 13:02, lester napisał:

    Pozostaje liczyć na to, że real czymś zaskoczy, a że niemal od początku tej pandemii mam wrażenie, że obudzę się pewnego ranka, a po ulicach będą biegały zombie...

    No, na razie pojawiły się dziki, jelenie, lwy (te, to akurat nie u nas) to może i przyjdzie czas na zombie :D


  2. 14 minut temu, KopalniaWiedzy.pl napisał:

    Co więcej, okazało się też, że 10% osób, które zgłaszają się do szpitali z objawami chorób układu oddechowego i u których stwierdza się zakażenie którymś ze wcześniej znanych rozpowszechnionych wirusów, jest też zakażonych SARS-CoV-2. Obecnie, jeśli test wykaże u pacjenta innego wirusa układu oddechowego, to uważamy, że nie choruje na COVID-19. Jednak, biorąc pod uwagę odsetek współistniejących infekcji w badanej próbce, założenie takie jest niesłuszne, mówi profesor Nigam Shah.

    Szpitale nie mają nieograniczonego dostępu do testów. W niektórych przypadkach pacjent z objawami ze strony układu oddechowego może być najpierw testowany pod kątem innego wirusa niż SARS-CoV-2. Jeśli wówczas okaże się, że pacjent jest zarażony grypą, rinowirusem czy innym wirusem, może zostać wypisany do domu, a lekarz uzna, że to właśnie ten wykryty wirus wywołał objawy, mówi Brown.

    Nie rozumiem, dlaczego błędnie zakłada się, że jak masz na przykład grypę, to już nie możesz być zarażony covid 19?
     


  3. 17 godzin temu, KopalniaWiedzy.pl napisał:

    Autorzy najnowszych badań przypominają, że uzyskane przez nich wyniki są podobne do wyników innych badań, w których opisano pacjentów, z których wszyscy przeżyli. Z kolei w jeszcze innych badaniach, gdzie odsetek zgonów pacjentów wyniósł powyżej 40%, osoby po ustąpieniu objawów klinicznych mogły zarażać jeszcze przez 20 dni.

    Niestety, nie jest to optymistyczna wiadomość.


  4. W dniu 24.03.2020 o 10:57, peceed napisał:

    Albo niemieccy lekarze rzeczywiście są lepsi od włoskich.

    Wcześniejsze wykrycie choroby + lepsza opieka lekarska mogą zmniejszyć szanse komplikacji, a to one zabijają a nie koronawirus. 

    Dokładnie. Myślę, że ogólnie poziom służby zdrowia w Niemczech jest zdecydowanie wyższy niż we Włoszech. Choć zapewne będzie to jeden z głównych, ale nie jedyny, czynnik wpływający na tak dużą różnicę śmiertelności.


  5. W dniu 20.03.2020 o 18:54, ex nihilo napisał:

    Ten "postęp" wygląda tak:
    https://echodnia.eu/podkarpackie/koronawirus-w-tarnobrzegu-z-zakazona-kobieta-w-tarnobrzeskim-szpitalu-mialo-kontakt-nawet-okolo-50-osob/ar/c1-14870987
    "Służby sanitarne uznały, że w oparciu o wywiad medyczny nie ma przesłanek do przeprowadzenia badań pod kątem zakażenia wirusem SARS-COV-2.
    Kobieta została umieszczona na oddziale wewnętrznym, w sali wieloosobowej. Kiedy jej stan zdrowia dwa dni później uległ pogorszeniu, trafiła na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii i wykonano badania na obecność koronowirusa w jej organizmie. Wynik wyszedł pozytywny, dlatego natychmiast uruchomiono procedury."

    Z tego, co podają media, to rodzina zataiła fakt kontaktu z osobą z Włoch, a to bardzo istotna informacja w takim wywiadzie.


  6. W dniu 21.03.2020 o 23:51, peceed napisał:

    Nie chodziło mi o oszczędności dla ZUS-u.

    Jeśli jest to pretekst aby szpitale miały 2x większe awaryjne moce przerobowe to ok. Tylko wciąż jest kwestia ceny, czy nie lepiej wyjdzie prosty model respiratora produkowany wielkoseryjnie od wielu lat? Ta podwójność to raczej efekt uboczny zastosowania podójnej mechaniki w bardzo zaawansowanym modelu, dodatkowy "checkbox feature" ...

    Mam jedynie nadzieję, że dogłębnie rozwożono wszystkie za i przeciw.

    • Negatyw (-1) 1

  7. Godzinę temu, KopalniaWiedzy.pl napisał:

    Eksperci mówią, że głównym wyzwaniem jest tutaj odpowiednie dobranie czasu tak, by zmaksymalizować odpowiedź immunologiczną osoby, której zostanie podane serum. Metoda ta nie jest metodą leczenia. To tymczasowe rozwiązanie, które pomoże w oczekiwaniu na lepsze opcje, jak na przykład szczepionka.

    To możliwe do wykonania, ale wymaga sporego wysiłku organizacyjnego i odpowiednich zasobów... oraz ludzi, którzy wyleczyli się z choroby i będą chcieli oraz mogli oddać krew, mówi Casadevall.

    Tylko pytanie o opłacalność całego przedsięwzięcia.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...