Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

M61

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    82
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Odpowiedzi dodane przez M61


  1. 13 godzin temu, Astro napisał:

    Nie wątpisz chyba, że oświetlona część (powierzchnia) Merkurego i Plutona ma inną temperaturę?

    Co do tego nie mam wątpliwości. Mówimy o obiekcie o nieco większej odległości od Merkurego. 

    13 godzin temu, Astro napisał:

    Pamiętaj, że fotony słoneczne zapewne głęboko naszego bohatera nie penetrowały.

    Nie tylko fotony penetrują, jest jeszcze wysokoenergetyczne promieniowanie, które może pobudzać atomy wodoru do większej aktywności niż tylko  leniwego ziewania :D. Nawet jeśli ta penetracja jest znikoma. 

    13 godzin temu, Astro napisał:

    W przypadku Oumuamua obserwowaliśmy właśnie coś, co nazywa się zwykle efektami niegrawitacyjnymi.

    No właśnie, to ciekawe. 


  2. Ten pierwszy schemat dałeś dla ogromnych ciśnień. W "próżni" międzyplanetarnej (dałem w cudzysłowiu, bo to nie jest idealna próżnia), raczej nie mamy doczynienia z GPa. Z drugiego wynika, że powinien występować wodór atomowy albo w postaci jonu. Nie wiem na ile to dobrze zinterpretowałem. Ja kierowałem się wysoką temperaturą na skutek promieniowania słonecznego, "próżnia", odległość od Słońca. 


  3. W dniu 11.05.2020 o 19:10, Astro napisał:

    Sugerujesz idiotyzmy

    Tak się nasuwa pytanie, co takiego istotnego wprowadziłeś do rozmowy w temacie: 

    "Istnieje silna korelacja pomiędzy niedoborami witaminy D a zgonami na COVID-19"

    Acha znalazłem:

    W dniu 11.05.2020 o 13:24, Astro napisał:

    Polska to kraj katolicki.

    Myślę, że to wyjaśnia wszystko. Pozdrawiam wszystkich malkontentów :D


  4. W dniu 14.04.2020 o 09:36, Sławko napisał:

    A dlaczego sądzę, że to jest wirus, który wymknął się spod kontroli z laboratorium? Bo chińska medycyna zadziwiająco szybko "wykryła", tego wirusa. U nas trwałoby to kilka miesięcy. U nich kilka tygodni i już wiedzieli o nim niemal wszytko.

    W Wuhan znajduje się specjalistyczne laboratorium, więc identyfikacja i rozpoznanie zagrożenia na pewno jest łatwiejsza. Skoro jest takie laboratorium w rejonie to i miasto ma jakiś plan strategiczny na wypadek, a gdyby tak... Jak to u nas wygląda, wolę się nie wypowiadać. 

    Jak dla mnie scenariusz jest następujący, najpierw nieudana wojna gospodarcza, następnie desperacka wirusowa. Chiny są już doświadczone po SARS 1, więc wystarczyło odbić piłeczkę. Oczywiście to są luźne przemyślenia, więc nie trzeba ich traktować poważnie. 


  5. 20 godzin temu, ex nihilo napisał:

    Tak na marginesie - biblistyka, archeologia biblijna, a nawet w pewnym zakresie teologia, to całkiem porządne nauki, (...) 

    Jest jeszcze mistyka, ale to już są zabawy umysłem (nie do końca bezpieczne) na poziomie mentalnym. Na razie nie dostępne dla nauki, bo chyba nie ma sposobów na rejestrację tego. 

     

    W dniu 18.02.2020 o 14:37, cyjanobakteria napisał:

    Kolega żarty sobie chyba robi ;)

    Taki żarcik o poranku, chociaż pewnie można się uprzeć i szukać podobieństw. :) 


  6. W dniu 5.02.2020 o 13:14, KopalniaWiedzy.pl napisał:

    Skąd wziął się koronawirus 2019-nCoV? 

    Laboratorium badające groźne wirusy w Wuhan? Zdaje się 5 lat temu powstało. News

    Zawsze można powiedzieć, że to od nietoperzy. Mnie to osobiście nie przekonuje, a o chińskiej tandecie przekonałem się nie raz. Mogli to też zrobić Amerykanie, w związku z trwającą wojną gospodarczą chińsko-amerykańską.


  7. W dniu 17.01.2020 o 18:19, KopalniaWiedzy.pl napisał:

    Do roku 2030 firma chce tk zmienić sposób swojego działania, że będzie więcej węgla wycofywała z atmosfery niż go emitowała

     

    W dniu 17.01.2020 o 18:19, KopalniaWiedzy.pl napisał:

    Koncern oznajmił, że do 2030 roku o ponad połowę zmniejszy zarówno swoją własną emisję jak i całego swojego łańcucha dostaw.

    To jak to w końcu będzie, zmniejszy o połowę, czy będzie więcej wycofywać niż emitować? I chyba chodzi o emisję dwutlenku węgla. 

    Takie oświadczenia pewnie mają za zadanie podnosić prestiż firmy. Ekologia teraz jest na fali. A będzie jak zawsze, przynajmniej o żadnych konkretnych działaniach artykuł nie mówi.  


  8. 9 godzin temu, Astro napisał:

    Jakoś nie znajduję w źródle (BBC) jakiejkolwiek wzmianki o "poziomie wód niższym o pół metra od poziomu morza"

     

    W dniu 16.01.2020 o 01:23, KopalniaWiedzy.pl napisał:

    W pewnym momencie poziom wody był nawet 45 centymetrów poniżej poziomu morza

    To pewnie źródło i powód konsternacji. 

    9 godzin temu, 3grosze napisał:

    Astronomia i geologia.

    Raczej oceanografia. 


  9. Jak dla mnie to domniemane wsparcie skończyło się, w momencie kiedy pod przykrywką łatki bezpieczeństwa, zaintalowane zostało wyskakujące okno "zachęcające" do przesiadki na usługę Windows 10. Teraz widać kontynuują tą politykę. Także przyszłość to pewnie linux albo całkowita rezygnacja z blaszaka. Ciekawe czy i kiedy, będzie wprowadzona płatna subskrypcja na usługę Windows 10. 


  10. W dniu 28.09.2019 o 14:41, Afordancja napisał:

    ogólnie dlaczego jedne połączenie smaków jest powszechnie popularne (strzelam, że to mimo wszystko nie kulturowe) a inne połączenia są bardzo rzadkie.

    Myślę, że to jest kwestia gustu, przekonań i ramy kulturowej, w której się obracamy. To czyni nas indywidualnymi jednostkami. Są podobieństwa w niektórych zagadnieniach, ale raczej niemożliwe jest spotkać dwie identyczne osoby chyba, że w wieku niemowlęcym. Dlatego ja np. lubię posypać placki cukrem, a Ty popić mlekiem/kiefirem. Jak mózg łączy smaki, no cóż może jakiś odcinek "było sobie życie" o tym traktuje :P


  11. W dniu 6.08.2019 o 12:41, Mariusz Błoński napisał:

    Mam od dłuższego czasu taki problem (...) 

    Mam tak za każdym razem, przeglądarka chrome, wersja mobilna. Myślałem, że tak ma być, bo reklamy ładują się normalnie. Jedynie odświeżanie daje radę. Może to wina reklam. Nie jestem tu ekspertem. 


  12. Póki co, mam podobne doświadczenia ze sprzętem. Stare karty graficzne, telefony i inne drobne sprzęty przewalają się w szafach. Wiem, że zakrawa to na zbieractwo, ale może trzymam je na gorsze czasy lub z powodów sentymentalnych :). Np. Taki PowerColor HD3870 z miedzianym radiatorem, obecnie żadkość (miedź w żeberkach radiatora) albo Nokia 3310 i jest tego znacznie więcej. 

    Też tak pomyślałem, jak @tempik, ale nie chciałem nic sugerować. Jest jeszcze opcja przenieść cieplejsze elementy do wyświetlacza i go nieco pogrubić, coś jak laptop konwertowalny. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...