Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

fitoterapeuta gumppek

Nowi użytkownicy
  • Liczba zawartości

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez fitoterapeuta gumppek


  1. 5 godzin temu, Jajcenty napisał:

    Może za mało etanolu? Wydaje się że miesza się z etanolem nieograniczenie.

    edit: pl.wiki: bardzo łatwo, en.wiki: misicible. Zatem użyj etanolu Luke!

    To że jest napisane iż rozpuszcza się dobrze w etanolu nie oznacza że dobrze rozpuszcza się w roztworach etanolu. To co w handlu nazywa się spirytusem w istocie jest 95,6% azeotropem wody i etanolu. Rozpuszczalność zależy od stężenia etanolu. Np związki bardzo dobrze rozpuszczalne w roztworach 20-30% /np polisacharydy/ w alkoholu 70% rozpuszczają się trudno lub nawet bardzo trudno. Jak pan nie wierzy to niech pani spróbuje rozpuścić cukier w alkoholu np 25% i  w spirytusie. Ja ostatnio robiłem nalewki z kwiatu goździkowca Syzygium aromaticum L. oraz kurkumy plamistej Curcuma zedoaria L W alkoholu 70% oba surowce dawały nalewkę klarowną. Po dodaniu wody i doprowadzeniu stężenia do 40% obie nalewki uległy zmętnieniu. Po kilku godzinach nalewka z goździkowca  stała się klarowna, a nalewka z kurkumy nie. W internecie oraz wielu źródłach można wyczytać że w odniesieniu do kurkumy cytwarowej można stosować do wyrobu preparatów galenowych roztwory etanolowe od 40-70 %. Niestety nie jest to prawda bowiem tinktura z kurkumy plamistej na 70% alkoholu będzie miała inny skład jak ta na alkoholu 40% i w związku z tym inne działanie. Często ta zmiana rozpuszczalności manifestuje się barwą roztworu. Niech pan zrobi nalewkę z ostryżu długiego / Curcuma longa L / na alkoholu 40% i 80%. Po kilku tygodniach maceracji w pierwszym przypadku będziemy mieli roztwór słomkowy, a w drugim ciemnopomarańczowy.

    5 godzin temu, Jajcenty napisał:

    Może za mało etanolu? Wydaje się że miesza się z etanolem nieograniczenie.

    edit: pl.wiki: bardzo łatwo, en.wiki: misicible. Zatem użyj etanolu Luke!

     


  2. Kolejna szkodliwa bzdura. No i co z tego ? Większość bakterii powiązanych z boreliozą to patogeny wewnątrzkomórkowe. By osiągnąć takie stężenie w płynach ustrojowych i komórkach trzeba by dziennie wypić 30-40 ml olejku ? A wypić się nie da więcej jak 20-30 kropli czyli 1 - 1,5 ml.  To górna granica. Dolna to poniżej 1/2 ml dziennie.   A co z bakteriami zlokalizowanymi w tkance chrzęstnej gdzie krew nie dopływa ? Jest dużo komórek odżywianych na drodze dyfuzji. Co z nimi ? i patogenami które tam mogą być. Co z patogenami w miejscach chronionych barierą np barierą krew- mózg, barierą krew-stawy ? Nazwisko prof. Ying Zhang  to jak u nas Kowalski. Przy takich rewelacjach powinno się podawać impact factor oraz wskażnik Hirscha oraz publikację na jakiej oparte są takie rewelacje. Czasy kiedy samo stwierdzenie - amerykańscy naukowcy stwierdzili więc to musi być prawda,  już dawno odeszły w niebyt. Na koniec borelioza to nie tylko krętek ale olbrzymi pakiet różnych patogenów od mykoplazm bo bakterie z rodzaju brucella

     

    W artykule napisano tak cytuję "Stwierdzono, że z kolejnych 35 badanych olejków 10 wykazywało silną aktywność bakteriobójczą przeciw stacjonarnej fazie B. burgdorferi już w stężeniach rzędu 0,1%. "
    W odniesieniu do olejków eterycznych 0,1% to działanie wyjątkowo słabe. W zasadzie dyskwalifikujące taki olejek jako środek przy schorzeniach infekcyjnych. Olejki potrafią mieć MIC /najmniejsze stężenie hamujące/ nawet 10 mikrogramów na ml. Jest to mniej więcej 0,001%
    http://www.czytelniamedyczna.pl/2412,badanie-wplywu-olejkow-eterycznych-na-bakterie-grzyby-i-dermatofity-chorobotworc.html

     

     

    Ten tekst cytuję " Przy niższym stężeniu 0,05% nadal sprawdzały się olejki z cebul czosnku, jagód korzennika, palczatki imbirowej i cynamonowy. Cynamal z olejku cynamonowego działał także na namnażające się B. burgdorferi; minimalne stężenie hamujące (MIN) wynosiło 0,02% (0,2 μg/ml). " dyskwalifikuje panią Błońską jako źródło wiarygodnej informacji.

    Po pierwsze czosnek nie ma bulw tylko słabo rozwinięte korzenie. To co używamy to cebulki i wcale nie rosną one w ziemi. Czosnek niedżwiedzi ma pod ziemią cebulki, a nie bulwy. Widać pani Błońska nie widziała nigdy ani czosnku ani czosnku niedźwiedziego.

    Mikrogram to milionowa część grama także stwierdzenie minimalne stężenie hamujące (MIN) wynosiło 0,02% (0,2 μg/ml). jest nieprawdziwe. Ml rozworu /wodnego/ to w przybliżeniu 1 gram. 0,2 μg/ml to image.png.9e71dcf9f1cf3e9d6674fb666bbe2093.png 

    Nie ma czegoś takiego jak MIN jest natomiast MIC.  / minimum inhibitory concentration /.

    Cynamal z olejku cynamonowego działał także na namnażające się B. burgdorferi; minimalne stężenie hamujące (MIN) wynosiło 0,02% (0,2 μg/ml).

    To jest wyssane z palca. Aldehyd cynamonowy trans jest bardzo mało trwały. Błyskawicznie utlenia się do kwasu trans cynamonowego. Stosuję go i nie zauważyłem jakiś cudownych działań. Poza tym fatalnie rozpuszcza się w roztworach etanolu.

     

    image.png

×
×
  • Dodaj nową pozycję...