Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

paulinazs

New Users
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About paulinazs

 • Rank
  Fuks
 1. Serio, dopiero się teraz dowiedzieli, że efekt enropowy rządzi światem również DNA?
 2. Każdy kto choć raz był pacjentem oddziału szpitalnego zdaje sobie sprawę w jaki sposób lekarze i pielęgniarki dbają o higienę, a raczej jak o nią nie dbają. Na ścianach licznie porozwieszane tabliczki z instrukcjami dot. mycia rąk, dezynfekcji sprzętu, zakładania rękawiczek podczas kontaktu z pacjentem itd. - tylko co z tego, jeśli personel medyczny tego nie przestrzega, a nawet powiem więcej, nie rozumie zagrożenia wynikającego z nie wykonywania podstawowych procedur higienicznych. Pacjent nawet jeśli jest świadomy, że pielęgniarka, czy lekarz nie zachowuje należytej higieny to i tak w większości przypadków nie zwróci jej/jemu uwagi - nie upomni bo przecież nie wypada. Pacjentów z lekoopornymi mikroorganizmami kładzie się do wspólnej sali z pacjentami z immunosupresją. Personel medyczny nie ponosi żadnych konsekwencji w przypadku zakażenia pacjenta, a tym samym narażenia go na utratę zdrowia i życia. Kwestie obecności ognisk epidemicznych są zatajane nie tylko przez lekarzy, czy szpitale ale również przez rządy. Co w takiej sytuacji ma począć pacjent.. czy rodzina pacjenta zmarłego właśnie na skutek zakażenia szpitalnego? Jeśli sami nie zadbamy o to, żeby personel medyczny wykonywał swoją pracę rzetelnie i z należytą starannością, to nikt o to nie zadba. Bądźmy świadomi swoich praw, kontrolujmy, upominajmy, czy nawet nagrywajmy takie przypadki zaniedbań i je nagłaśniajmy. To jedyna szansa na to, żeby pacjent w końcu zaczął być traktowany podmiotowo i profesjonalnie.
 3. Grubymi nićmi szyte... Peptydy mimo tego, iż mają sporo zalet w porównaniu do białek i przeciwciał to jednak są łatwo podatne na degradację proteolityczną, a zatem są mało stabilne. Ciekawe również czym jest ta silna toksyna, która w jakiś cudowny sposób będzie wybiórczo aktywna tylko wobec komórek nowotworowych, a zdrowe pozostawi nienaruszone?
 4. Ta publikacja z Nature Communication potwierdza rolę beta-amyloidu jako peptydu przeciwdrobnoustrojowego - aktywowanego podczas infekcji wirusowych, bakteryjnych, czy grzybiczych. Wciąż jednak nie wiadomo, dlaczego fizjologiczne mechanizmy obronne zaczynają oddziaływać patologicznie na komórki nerwowe.
×
×
 • Create New...