Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Szedar

Użytkownicy
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Szedar w dniu 29 listopada 2018

Użytkownicy przyznają Szedar punkty reputacji!

Reputacja

3 Neutralna

O Szedar

 • Tytuł
  Fuks
 1. Szedar

  W przyszłości Słońce zamieni się w kryształ

  Połowa promienia Słońca? Toż to nie może być biały karzeł, one mają zdecydowanie mniejsze rozmiary.Widzę tu jeszcze większe manko. Nie przekreślałbym jednak światłej myśli technologicznej. W końcu diament można spalać lokalnie, a energię słać choćby fotonami. Cóż z tego, że się grawitacyjnie nieco zaczerwienią? Stać nas będzie, a co!
 2. Trudno się nie zgodzić. Warto jednak zaznaczyć, że przeżywalność po kuracjach naturalnych jest porównywalna z przeżywalnością po zabiegach szamańskich. no właśnie:
 3. Szedar

  Ranking polskich portali naukowych

  Podał pełne dane tu. Na dole link do arkusza.
 4. Szedar

  Panele słoneczne naśladujące ruch roślin

  Nie przekreślałbym i nie lekceważył pomysłu, choć rozumiem sceptycyzm przedmówców. Metr kwadratowy płaskiej powierzchni widziany po kątem 30 stopni to zawsze* pół metra kwadratowego. * no chyba, że te "roślinki" będą miały dłuuuugie łodyżki i w przeciwieństwie do imperatywu ewolucyjnego będą ze sobą współpracować, a nie konkurować.
 5. Szedar

  Ranking polskich portali naukowych

  Cieszy mnie niezła pozycja KW. Szkoda tylko, że cały punkt, a nawet z okładem, KW straciła przez brak pełnych namiarów na publikacje źródłowe. Było to już podnoszone wielokrotnie na forum i nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów pracy. W każdym razie gratulacje. To prawda. Z tego powodu życzę forumowiczom tylko wysokich lotów (szczególnie niektórym ).
 6. Szedar

  Ziemia coraz szybciej się ogrzewa?

  Czekam z niecierpliwością. W międzyczasie zauważ, że rysunek pierwszy, w którym chcesz wykazać jakąś tam korelację temperatury z długością cyklu słonecznego (pośrednio z aktywnością słoneczną) nie ma sensu. Uzupełnij go o nowsze dane, przykładowo: No i cała twoja "teoria" zrobiła sru. Co do rysunku drugiego, czy to na poważnie? Różnica 10 stopni w średniej globalnej to stabilne warunki? Gratuluję poczucia humoru.
 7. Szedar

  Supernowa zabiła megalodona?

  Wydaje mi się, że teraz jest bardziej dowcipnie, a zwyczajnie wraz z dotarciem do Ziemi promieniowania po wybuchu SN kilkaset razy zwiększyła się liczba mionów wtórnego promieniowania kosmicznego.
 8. Szedar

  Ziemię czeka powrót do geologicznej przeszłości

  Wobec ewidentnego niepowodzenia pewnego programu socjalnego w kontekście przyrostu naturalnego myśl przedmówcy może być światła i prorocza. Zagrzejemy trochę atmosferę, a przyrost naturalny, czego można oczekiwać, skoczy.
 9. Szedar

  USGS odkryła największe złoże ropy i gazu w swojej historii

  Myślę, że lepszym miejscem dla kaznodziei byłoby Forum > Luźne gatki > Filozofia
 10. Szedar

  Wiemy, ile światła wyemitowały gwiazdy w historii wszechświata

  20,3*2,73 to właśnie ok. 400, ale jeśli ktoś woli, to: https://en.wikipedia.org/wiki/Cosmic_microwave_background Założę się, że każdy pewnie widział CMB: http://nighstars.pl/2015/10/17/szum-w-radiu-i-tv-skad-pochodzi/
 11. Szedar

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Do czego tu wracać? Trump jasno wyraził się, że nie ufa wskazaniom termometrów.
 12. Szedar

  Wiemy, ile światła wyemitowały gwiazdy w historii wszechświata

  Można jeszcze prościej: rozkład Plancka podzielony przez energię fotonu i scałkowany daje N = 20.3 T3 (w cm-3), co można zastosować wprost, ponieważ CMB jest z grubsza promieniowaniem izotropowym - świeci z każdego punktu na niebie.
×