Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Astro

Users
 • Content Count

  886
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Everything posted by Astro

 1. R.I.P.; naprawdę z głębi serca mi to wypływa, bo obawiam się, że w spokoju nie umrzesz.
 2. W moim przypadku "wierzę"/"nie wierzę" to najwyżej erystyka. "Abo tak" już raczej dawno temu przeszło do annałów KW...
 3. A ja mam Cię zwyczajnie... Sam wiesz gdzie. I co mi zrobisz? Coś udowodniłeś? Pintolisz bez sensu (by nie bawić się w zdania zbyt złożone, wiele wtrąceń zawierających, podrzędność i nadrzędność wzajemnie znosząc, myślniki - które głupie nie są - wprowadzając (choć o wybaczenie nie proszę, bo zwyczajnie dla Ciebie nie bardzo mi się w myślnik chce wchodzić miast dywizu), by nie dłubać w nosie o wyższości swojej myśląc, pokazać próbując żem ja - czyli nie Ty - mądrzejszym jest, ale nie, bo tropem Twym "basta!" nie wystarczy, w końcu zbyt inteligentni ludzie na forum, którzy - wbrew pozorom - równie zawiłe i złożone zdanie sklecić potrafią, nie na chwałę swoją nawet, ba!, nie Twoją, ale potrafią, ciągnąć to w nieskończoność nawet mogą (bo w końcu czym jest nieskończoność - o ile ktokolwiek z nas zrealizować to potrafi), a zdanie jak guma być może - któż mu zabroni? - co zapewne zoczyć potrafisz, nie tyle na chwałę mą, która pyłem jest i kurzem, ale o to chodzi mi zwyczajnie, byś zobaczył, że kurzem i pyłem jesteś właśnie; na wietrze w dodatku). Nie skomentuję, na chwałę KW! Ty masz? Jakoś masz problem z obecnymi zasadami dotyczącymi imiesłowów. P.S. Jestem niestety legalistą. Nie wiesz nawet jak wiele rzeczy mi się w "prawie" nie podoba, ale jednak przestrzegam, co i tobie polecam.
 4. Nie musisz pomagać, bo sami do Ciebie przyjdą i zapukają (pewnie na początku grzecznie ). Zasieki to żaden argument, jeśli myślimy o falach migracji nie tyle "zarobkowej", co związanej ze zwyczajnym PRZEŻYCIEM. Nie będzie "zmiłuj się". Serio. Jeśli poprosisz wielbłąda w Australii o to, by nie zlizywał Ci skroplin na klimie, to raczej nie uzyskasz efektu. Pomyśl o tym... :/
 5. Polami minowymi, czy planowanym odstrzałem? Wiesz co? Czytam, czytam... Taki elokwentny człowiek jak Ty, oczytany (prawie ), a pintoli jak Jancio Muzykant. Naprawdę nie chce mi się z Tobą rozmawiać. Twoja osobowość to narcyz. Napawasz się tym co piszesz, bo brzmi ładnie, ale sensu w tym wiele nie ma. Wybacz narcyzie.
 6. To się nazywa po polsku "brak jaj". Z większości Twoich wypowiedzi wynika, że masz jakąś wiedzę "tajemną"... :/ Polecam fajny kabaret, Hrabi. Wspieramy Cię! Zginiemy nie od bomby czy bioterroryzmu. Zginiemy z powodu własnej głupoty.
 7. Nadmiar filozofii, a RZECZ jest bardzo prosta. Polecam zapoznanie się z powszechnie (obecnie) obowiązującymi zasadami ortografii. Imiesłowy przymiotnikowe z "nie" pisze się łącznie (też ciężko mi to przyszło zaakceptować, ale UDAŁO się w końcu). Nie wierzę Ci ni cholery, bo to Ty udowodnij byty, których ni cholery nie widzę.
 8. - Jak zatopić polski okręt wojenny? - Wystarczy zwodować go... (klasyka brytyjskich żartów o Polakach) A co ma z tym wspólnego etyka? Postaw zwierzaczkowi michę i samiczki. Poobserwuj... Myślę, że pan "abstrahuje od rzeczywistości" (oczywiście klasyka). P.S. Przyznam szczerze, że dalej mi się Ciebie czytać (i odpowiadać) już nie chce; jak przeczytasz ze zrozumiem swoje wpisy, to pewnie zrozumiesz DLACZEGO.
 9. LUDZIE! (przed świtem na osiedlu...) LUDZIE!!!... cisza... LUDZIE!!! "zapalają" się okna... LUDZIE!!!!! wszystkie okna już jasne... TO WY JESZCZE NIE ŚPICIE? Scenka rodzajowa z życia wzięta. Jeśli nie ten "kościół", to znajdzie się inny. Człowieki, jako z natury istoty stadne potrzebują stada, poczucia stadności i "rozgrzeszenia" (bo człowieki z natury ujami som). Jak widać, kupę kasy za to potrafią zapłacić. Nie ma znaczenia RATIO, ma znaczenie "rozgrzeszenie".
 10. Spoko. Jestem pewien, że bakterie gnilne (i inne) na zwłokach wielu (ponoć) myślących Homo nie będą miały żadnych problemów i jakiegokolwiek dysonansu poznawczego. Mają zdecydowanie więcej. Nawet więcej niż statystyczny Homo (obecny). Wiesz, taki "wyrzut sumienia". Zapewne nie Twojego, ale wiesz gdzie to mam... Mój wyrzut dotyczy Ciebie i każdego, kto OBECNIE za cokolwiek odpowiada, a odpowiada każdy z nas za WSZYSTKO. Przy okazji mógłbyś wyrazić swoje credo? Bo (niestety) jeśli chodzi o Twoją postać moja pobieżna i skromna (zdecydowanie pobieżna, bo obecnie nie mam czasu na KW siedzieć) opinia o Tobie to zdecydowanie dysonans poznawczy. :/ Dla ścisłości mógłbyś WPROST powiedzieć co sądzisz o przyszłości HS? (oprócz oczywiście cytowania naiwnych klasyków sf) Mamy już teraz "pomóc" Afryce i Indiom mordując, czy powinniśmy inwestować w szerokie na kilometry pola minowe?
 11. Fajne, zwłaszcza, że: "The Polish Supreme Control Chamber publishes about 200 reports annually, including on animal welfare related issues. This body reports to the lower house of Parliament but is independent of the executive. Its reports identify areas for improvement of legislation and policy." W końcu Marian Banaś. Niezależność...
 12. Postaram się zrobić za sekundanta obu Panów (o ile pozwolicie; będzie to dla mnie honor). Poczekajmy na dłuższy dzień, nieco cieplejszy i spotkajmy się tuż przed świtem gdzieś w lesie. Przed oddaniem strzału damy sobie z pół godziny w spokoju na wysłuchanie tego, co tam "w lesie gra". Potem strzelajcie do siebie chłopaki.
 13. No to rozumiem Mariusz coraz bardziej STW; jeśli postów jest 30 to się da, a jak więcej to się nie da...
 14. W mojej wsi żaden nie wisi już na tak krótkim łańcuchu. Odpowiedni "sąsiedzi" dostali w prezencie ode mnie znacznie dłuższe łańcuchy dla psów. Z uśmiechem wspomniałem tylko, że raczej nie warto tego zgłaszać gdzieś dalej.
 15. Jasne, tylko... Moralność jest podwójna, potrójna i wieloraka. To doskonały argument na przykrycie bycia... Sam wiesz kim. Moralnością zwyczajnie wycieramy sobie otłuszczoną gębę. Potępiają najbardziej ci, którzy potępieni być powinni, ale co tam strzępić jęzor. Moralność jest naga, a nagość jest słabością, bo tak nas urobiono. Nie przesadzaj. Nihilo i panegiryk myślistwa? Nie bardzo wiem cokolwiek na temat "panegiryków krytycznych", ale raczej to ten kierunek. P.S. No dobra, małe wyznanie wiary. Czego oczekuję po policjancie? Oczywiście tego, by był człowiekiem, by starał się zrozumieć, załagodzić itp., ale jesli trzeba, to by precyzyjnie i bez wahania oddał strzał w czoło jakiegoś niezbyt "moralnego". Czego oczekuję po myśliwym? Niczego, bo z własnej woli chce zabijać, więc wiesz... Dokarmiać ptaki (kurna, kosztuje mnie to trochę, bo ziarna kosztują), robić podobne (z odruchu serca) rzeczy (nie wnikam w szczegóły) można bez dumnej legitymacji PZŁ i strzelby. Dla Nihilo też to wyznanie.
 16. Obawiam się, że ta ewolucja z owym procesem ewoluującemu bokiem wyjdzie. Planowy odstrzał? Jestem raczej przeciw... (w pomiar prawidłowego rozstawu oczu, prawidłowy ich kolor itp. raczej nie idźmy; było to już po obu stronach oceanu i do niczego dobrego nie prowadzi; podobnie sądzę o "planowaniu" genomu dzieci)
 17. Jasne, Małopolska, ze szczególnym podkreśleniem "solidarności" góralskiej. Nie powstrzymuj się. Już był, nazywał się bodaj 500+, ale to ostatni taki przypływ, bo odpływy będą nieuniknione.
 18. Ed: do 3grosze. Czyżby? Mnie raczej nie dotyczy, ale czy ewolucja polega na przeniesieniu tego popędu na przypierdzielanie bliźniemu z dobroci serca ? Jakoś tak często obserwuję... Oczywiście dziś jesteśmy już zbyt bez jaj, by dać sobie jak niegdysiejsi dżentelmenie po razie, ewentualnie strzelić do siebie. Sączymy jadem na lewo i prawo. Wegetarian też to dotyczy (jeśli zechcesz spojrzeć). Tu zaprotestuję, bo właśnie dzięki raczej wyższemu tego poziomowi Wielkopolska jest Wielkopolską.
 19. Mnie nigdy polowanie nie kręciło i nie kręci (no chyba, że z aparatem fotograficznym ). Widzisz Darku (poniekąd odpowiedź na pytanie do Nihilo): obecnie jesteśmy tak odlegli od stanu równowagowego jak to tylko możliwe... Mafie "piaskowe" to już fakt, co zauważył Nihilo. Obawiam się, że do równowagi bez wytrzebienia jakichś 90% ponoć myślących dojść się nam nie uda...
 20. Po pierwsze coraz bliżej (nie w Polsce, bo Polska to stan umysłu ): https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1796900,1,jest-przelom-w-walce-z-asf-szczepionka-dla-dzikow-ma-92-proc-skutecznosci.read (pół roku temu); https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/asf/17889-szczepionka-na-asf-bedzie-dostepna-w-rozsadnych-ramach-czasowych (nowsze). Po drugie "patologia" niekoniecznie jest aż taką patologią, co dobrze argumentujesz Nihilo (jeszcze trochę, a potencjalne wnuki, których nie mam - choć chciałbym już od dawna - od dziecka będą chciały należeć do PZŁ ). Widzisz Nihilo, pamiętam zeszły rok, gdy doszło do "szyszkowatego" odstrzału. Niektórzy przetarli szkiełko lunety, inni zakupili przy okazji potencjalnego zysku noktowizor, a inni powiedzieli "mam w d*pie". Rozkład patologii w patologii jest podobny jak w reszcie społeczeństwa (z tym, że pozostała część społeczeństwa oficjalnie broni palnej nie ma). Jeszcze raz: znam kilku myśliwych, którzy są LUDŹMI, ale większość to sam wiesz... Jakoś przypomina mi się stand-up Abelarda. Z dzikiem właśnie... Przy okazji jakoś wątpię, czy policjanci odpowiedniej broni odpowiednio użyć będą potrafili; zupełnie inną kwestią będzie obrona naszej zachodniej granicy . W końcu będzie to skomasowana rzeź w dosyć wąskim pasie, czyli wiele kul na km2, a jak mawiają: żołnierz strzela, pan Bóg kule nosi... A nie lepiej od razu parę haubic? Załatwi i dziki, i wycinkę... Dwa w jednym.
 21. Od 1800. roku nie były, fakt. Jeśli chodzi o artykuł, to nikt o tym nie wspomniał. Mowa jest o pomiarach temperatury, i to od roku 1880. Polecam czytanie ze zrozumieniem Ktoś to wyklucza z modeli klimatycznych? Możesz podać źródła na tych debili? W tej kwestii też się mylisz. Choć właściwie może to kwestia semantyki... Czy niedawne wystąpienie pewnej spektakularnej pani w PE było spektakularne? A może owa pani nie jest spektakularna? No i dla kogo? Dla kur?
 22. Z tą kolejnością nie mogę się nie zgodzić, choć napisałbym może: "astronomia i... geologia". Owszem, ale pamiętasz niedawne zalanie Wenecji? Poważniej, to nie jest to proste, ale faktem jest, że astronomia i geologia tłumaczą to wszystko w miarę precyzyjnie. Bez globalnego ocieplenia... (taki żarcik, ale mam nadzieję, że trafiłem)
×
×
 • Create New...