Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Astro

Users
 • Content Count

  999
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Astro last won the day on February 12

Astro had the most liked content!

Community Reputation

47 Very Good

About Astro

 • Rank
  Drukpa Kunley

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jasne, ale czy sama postać macierzy dana jest przez Boga? Stoi za tym pewna statystyka.
 2. Powiedz mi proszę jedno. Czy przyjmując np. Mij nie przyjmujesz już z dobrodziejstwem inwentarza kilku kotów w worku? Rzecz statystyki jak najbardziej dotyczy. Martwię się, czy przy takich kotach w worku rozsądne jest mówić o innych statystykach...
 3. No mogę, ale szczerze mówiąc bliżej mi leży Baranek Shaun i Harry Potter.
 4. Fajne, dzięki (poczytam). Przy okazji tylko jedno. Matematyka zniesie wszystko, ale obawiam się o RZECZYWISTOŚĆ...
 5. Tu poczekaj na Nihilo, bo w tej kwestii bardzo mi z Nim po drodze. Przy okazji, jako niezbyt ogarnięty człek z symetrią P w całym tym ustrojstwie może bym polemizował, ale pewnie głupi jestem i tyle.
 6. Jasne, ale przejdź się do byle rzeźni. Skazane na śmierć zwierzaki mogłyby być nieco lepiej traktowane (szczególnie w PL); w końcu i tak kończą na talerzu ludzi, którzy są "wspaniałymi obrońcami praw zwierząt". Smacznego i na zdrowie. P.S. Gdyby ktoś nie zrozumiał, to nie cierpię hipokryzji i obłudy.
 7. Owszem, ale nie z tym polemizuję. W drugą stronę analogiem absorpcji jest emisja, i dziadek Einstein już dawno na to wpadł.
 8. Ech... Jarku, widzę, że coraz lepiej się rozumiemy, ale czy nie dostrzegasz niestosowności terminu jakim jest (w tym kontekście) "absorpcja wymuszona"? Przy okazji wybacz, ale żaden z moich Mistrzów nie używał terminu "absorpcji stymulowanej", a idąc ich tropem dbałości o język polski też się tego będę trzymał; niekoniecznie dlatego, że stymulacja zbyt kojarzy mi się ze stymulatorem serca. P.S. Przy okazji żarcik z pewnej publicznej rozprawy. "Gwiazdy te lokują się...". Obecny już profesor usłyszał wtedy: "Drogi Panie, lokować to można włosy na głowie".
 9. Pdp absorpcji zależy od strumienia owych fotonów, ale ja już to dawno wiem. Zapewne to kwestia semantyki, ale powtórzę z naciskiem: NIE MA absorpcji spontanicznej. Niewzbudzony atom bez oświecania go fotonami raczej się nie wzbudzi (choć kto go kurna wie wtedy... ). Atom absorbuje, bo ma ku temu odpowiednie wymuszenie. Tak, ale absorpcja jest ZAWSZE wymuszona. Cały czas może zderzam się z semantyką, ale jednak warto o nią zadbać. Generalnie "zwykły" laser to już nieliniowa optyka...
 10. No to może wyjaśnię, bo sądziłem, że mój żart był "self-explaining", choć widać coś nie tak poszło po światłowodach... ABSOLUTNIE nie potrzebuję "Kącika Biblijnego" na KW, ale niektórym może by dało to szczęście, a zawsze miło mi, gdy ludzie są szczęśliwi. P.S. Wydzielenie i przeniesienie do "Kącika Biblijnego" może dla niektórych byłoby odpowiednią karą, a dla niektórych nobilitacją... Może warto zrobić jednak ten eksperyment?
 11. To se ne vrati... Czasy prawdziwych pionierów dawno już za nami, zostały siusiumajtki, które bez 1157 procedur bezpieczeństwa nie ruszą. No i kolejki na Everest.
 12. Jarku, doskonale to rozumiem, rozumiem w końcu po co Einstein zapostulował emisję wymuszoną. Emisja spontaniczna jest "sama z siebie" i nie ma nic wspólnego ze strumieniem fotonów, zaś emisja wymuszona od tego właśnie zależy (jako analogon absorpcji, która jak na razie jest tylko jedna i od tego czym poświecisz zależy). Powtórzę pytanie. Znasz absorpcję "niestymulowaną"? Samą z siebie, nawet bez jakichkolwiek fotonów? Emisja spontaniczna zajdzie bez jakiegokolwiek fotonu. P.S. Czy w tym o czym piszesz chodzi o jakieś efekty "drugiego rzędu"?
 13. A przeczytałeś kiedyś Potop? Może Cię to zdziwi, ale ja wciąż dostrzegam tyle piękna na Ziemi. TEJ Ziemi.
×
×
 • Create New...