Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Astro

Users
 • Content Count

  2211
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

Astro last won the day on March 3

Astro had the most liked content!

Community Reputation

116 Outstanding

About Astro

 • Rank
  ཐུགས་རྗེ་

Informacje szczegółowe

 • Lokalizacja
  moja
 • Zainteresowania
  RZECZYWISTOŚĆ

Recent Profile Visitors

16565 profile views
 1. Słusznie Jajcenty prawisz, ale tu jest pies pogrzebany! Konkurs szydełkowania będzie statystycznie preferował płeć piękną, biegi długodystansowe - cz... Afroamerykanów, rzut monetą może być rzutem monetą o "złej" statystyce itd.
 2. Pewnie to normalne dla każdego myślącego, ale jednak pewności nie ma.. Swoją drogą znów informatycy. Tu na szczęście nie wybiją nowego krateru na Marsie. No i czy to nie jest świetna fucha? Robisz dziurawe buty, sprzedajesz, a wszyscy i tak się cieszą (aktualizacja oprogramowania to rzecz normalna w naszych czasach, jednak powód aktualizacji w zdecydowanej większości to "poprawienie znanych błędów"; do czasu odkrycia nowych, szczególnie tych dostarczanych z aktualizacją...).
 3. Żyję (choć co to za życie... ), dziękuję za wyrazy troski, ale czas ostatnio bardzo się kurczy i 24 godziny w dobie to zdecydowanie zbyt mało. Zmartwionych uspokajam, zaglądam często (choć bez logowania) i postaram się czasem głupi (jak to zwykle ja) komentarz napisać, a tych, którzy już zacierali ręce z powodu mojej nieobecności pozdrawiam równie serdecznie jak tych pierwszych. Myślę, że zdecydowanie bez mojej osoby poziom KW i tak pozostaje (jak zwykle) na wysokim poziomie, podobnie jak komentarze szanownych (i PT) Forumowiczów. P.S. Nie wiem czy umiejscowienie mojej skromnej osoby w Sprawach administracyjnych to nobilitacja, czy może niekoniecznie... ed. Przy okazji, może któryś z szanownych Forumowiczów podrzuci mi link na jakiś prosty opis (dla opornych) samby, a może szczególnie prostego klikalnego narzędzia do konfiguracji, bo grzebać w plikach konfiguracyjnych jakoś na starość mi się nie chce (no i skleroza).
 4. Biorę solidną lupę i kinka nie widzę, a po wrzuceniu kinka w wyszukiwarkę dostaję świńskie linki, fuj!
 5. Pewnie z łbem nad wodą, a jeśli ten łeb ma mieć pod wodą, to chyba wiadomym jest... Mam tylko jedną wątpliwość dotyczącą pozyskiwania informacji w stanie "pod wodą" - że wibracje wody odbierali? Może Słowianie do dziś mają linię boczną? Zapewne. Stawiam, że kilka godzin obok wody, godzina w wodzie i 10 minut pod wodą...
 6. No wiesz, na spirometrii sporo tych flaszek mi wychodzi, ale nie w tym rzecz. Dobrzy/ źli Słowianie/ Indianie siedzący godzinami pod wodą z rurkami w... nad wodą to tylko w kreskówkach.
 7. Też się nie zdziwię, o ile nie będę musiał za to płacić. Poza tym - pełna zgoda; będzie kupa danych. Dokładnie. Wystarczy zwykły zegarek made PRC, i tym bym wypełniał braki ładunkowe, choć między nami zwykle idzie to w drugą stronę. Dane mamy niekoniecznie jak eksploduje, ale oczywiście można inaczej - przymarsawiamy uśmiechnięty nadmuchany kombinezon w Tesli. Kuuuupa danych.
 8. Tu raczej trudno o taką, która wprost dawałaby przykazania typu: zabijaj, kradnij, cudzołóż itd. (a szczególnie: "miej bogów innych przede mną").
 9. Kto wie, czy taką nie jest Rzeczywistość bez nadegzystencji, a być może... (ale może już nie nadużywajmy piątku ) P.S. Zawsze darzyłem wielką atencją dział "Humanistyka" na KW, ale ostatnio (dzięki temu tematowi przykładowo) musiałem sporo zweryfikować odnośnie swoich osądów. Oczywiście jedno nie ulega wątpliwości - KW jest Wielka. Wielcy są też jej użytkownicy, dzięki którym naprawdę chce się tu wracać. Dzięki Wam wszystkim.
 10. Zdecydowanie nie można (bez nas Wszechświat nie jest mniej pusty niż obecnie ). Można jednak pokusić się o określenie prawdopodobieństwa wystąpienia GDZIEŚ we Wszechświecie tego o co pytasz. Obliczenie to nie jest trywialne, bo wymaga wielu założeń (niestety, wszystkiego jeszcze nie wiemy ), a różne rozważania w tej kwestii dają różne wyniki, choć wszystkie sprowadzają się do dość wąskiego przedziału na owo prawdopodobieństwo, czyli <0,1>.
 11. Nie. Polecam Koledze przestudiować pojęcie prawdopodobieństwa warunkowego. Wiedząc, że Wszechświat istnieje, prawdopodobieństwo jego powstania jest dokładnie równe 1, bez JAKICHKOLWIEK ZAŁOŻEŃ. Podobnie jest z prawdopodobieństwem powstania nas (w końcu jesteśmy). Peceed o tym napisał, ale widać jakieś zakłócenia na łączach: Dla mnie zasady antropiczne to jak geocentryzm i takie tam. Też od zawsze.
 12. Można, ale - na Boga! - nie mieszajmy do tego fizyki (wszechświat rozumiem tu oczywiście jako kiełbowisko w mózgu). Spokojnie można, i to wszystkie. Jak poznasz cywilizację karaluszą i usłyszysz o ich zasadach karaluszych, to zrozumiesz. Ale po cholerę? Jasne. Wszyscy wiemy, że Einstein był najlepszym pod Słońcem grajkiem na skrzypcach... Odwrócę pytanie. Czy dodanie czynnika "inteligentny stwórca" w jakikolwiek sposób polepsza nasze modele Rzeczywistości? Serio? Zapraszam przykładowo do Polski AD 2021.
×
×
 • Create New...