Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Astro

Users
 • Content Count

  760
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Astro last won the day on November 17

Astro had the most liked content!

Community Reputation

30 Good

About Astro

 • Rank
  Drukpa Kunley

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też mi coś nie teges, ale promile nie pozwalają na rzeczową dyskusję. Ujścia rzek to jednak potencjał, co doskonale potwierdza historia rozwoju ludzkich cywilizacji.
 2. Mógłby kolega wytłumaczyć w czym bajkowość takiej czułości klimatu? Mikołaj jakiś odwiedził, czy może Rudolf zahaczył czerwonym noskiem? Dokładnie. Nazywa się to nawet metodą naukową. Kolega proponuje ocenianie aparycji wiedzącej baby jangi w kontekście przewidywania zmian klimatycznych? Jeśli aparycycja i mi przypadnie do gustu, to kto wie... Niekoniecznie. Model klimatyczny to sporo równań fizycznych, parametryzuje się wiele rzeczy (bo NIE WIEMY!), ale nie jest to zabawa w piaskownicy. Tak właśnie dziś robimy; trochę superkomputerów przegrzewa się od tego. Wiesz zapewne, że zwyczajne prognozowanie pogody na dwa tygodnie jest zwykle o kant stołu. Wiesz dlaczego? Szukamy trendów jesli o klimat chodzi (w nieco dłuższej skali). Pięknie, ale masz dość OBSERWACJI do rozpoczęcia tasku? Nie sądzę.
 3. Nie oznacza to ilości modeli rzędu 104, bo tak właśnie jest, ale tych realistycznych jednak jest parę i o nich mowa (diabeł tkwi w szczegółach, programistach i przyjmowanych parametrach). Wróżby Wiedzącej Baby Jangi nie uwzględniamy jako modelu.
 4. Możesz rozwinąć myśl? Więcej czego? Chodzi mi o kierunek...
 5. Hmm. Kiedyś, było to kupę lat temu przemyślałem swój plecak, uszyłem i służy mi do dziś. Nie potrzebuję debilnego marketingu. Mam nadzieję, że Twój "mili-tec" plecak jest przemyślany i ma wszytą pancerną kieszeń na płyn życia, czyli mocny alkohol. Nie trzeba być w wojsku by wiedzieć, że to podstawa przeżycia.
 6. Też jestem ciekaw, ale właściwie wiem, że raczej bardziej kiepsko niż kiepsko. Powodzenia. Chodzę głównie w lasach, a insolacja tam (szczególnie teraz , w grudniu) raczej marna. Taka czapeczka byłaby raczej na przywabienie inteligentnego jelenia. Spróbuję... (o tym, że to kiepski pomysł nie mówię dlatego, że jest kiepski, bo kiepski jest nawet przy 100% sprawności) Współczuję; militarny, a niechby i para- to nie moje klimaty. Wolę już parapsychologię (oczywiście wiem co to nóż - odpowiedni nóż , kałach itp, ale survival, co lubię, nie sprowadza się do do walki; najwyżej z sobą, co mogę polecić z czystym sercem).
 7. Niech pracują i trzymam kciuki. Gdy zejdą już do poziomu, gdy przebiegnięcie maratonu pozwoli współczesny smartfon naładować, to powiem krótko: wow. Koszulki i tak nie kupię, bo codziennie nie biegam maratonów. Właściwie żadnego nie przebiegłem, choć zdarzało mi się dziennie przejść taką trasę (a nawet dłuższą).
 8. Nawet trudniejsza, bo lobbowanie na rzecz NASA raczej zbędne. Proponuję realia: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_missions_to_Mars
 9. Obserwacje z późnego Karbonu we Wrocławiu potwierdzam. Szczególnie na dworcach. Może gołębie nie są tak głupie i znalazły niszę wyciągając żarełko "na kalekę"? Chromą nóżką można zarobić... Niedawno byłem na nowożytnym dworcu i ze zdumieniem odnotowałem brak gołębi. Przeszedłem się na drugi (nowy, autobusowy) i też odnotowałem to samo. Mają teraz gołębie pod górkę; kiedyś było to życie żebracze, teraz czysta partyzantka... Nie zdziwiłbym się, że ten sam brak palców, ale z innych powodów. P.S. Zauważył ktoś może kilometrami ciągnące się zasieki gwoździ w miastach (zwłaszcza dworce, balkony itp.) stawiane po to, by nie siadały tam gołębie? Może jednak któryś przy małym rozumku siądzie i palucha uszkodzi? Nie wiem, ale podrzucam pod rozwagę.
 10. Trochę nie tak Pogo. Założyłeś słusznie, bo nie ma o co się kłopotać, ale tu chodzi raczej nie o efekt Dopplera, a o to, że taki foton podróżując w rozszerzającym się Wszechświecie rozsmarowuje się bardziej, czyli wydłuża, a zatem kraśnieje na licu.
 11. Może i szkoda, ale nie ma co się smutać. Obserwatoriów Słońca na Ziemi i na orbicie nie brakuje.
 12. Idąc konsekwentnie i logicznie OBIEKTYWNIE istnieje tylko jedna świadomość. Nazywa się JA. Wiem, że AI wytwarzają coraz przemyślniejsze AI, ale mnie nie oszukają! AI nie czuje, ale wolę przezornie założyć, że jednak może czuć jak JEDYNA obiektywna świadomość, czyli JA.
 13. Owadów jest coraz mniej. Szybko może się okazać, że jednak nie starczy ich do pierwszego. Zwłaszcza przy populacji 70 mld zombie
×
×
 • Create New...