Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Astro

Users
 • Content Count

  2068
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

Astro last won the day on January 16

Astro had the most liked content!

Community Reputation

108 Outstanding

About Astro

 • Rank
  ཐུགས་རྗེ་

Informacje szczegółowe

 • Lokalizacja
  moja
 • Zainteresowania
  RZECZYWISTOŚĆ

Recent Profile Visitors

13495 profile views
 1. No nie znam się, ale naprawdę liczę na Twoją polemikę z autorami cytowanych prac. Pochwal się! Chyba nie tylko ja trzymam kciuki.
 2. Myślę, że nie jest to kwestią poglądów, a FAKTÓW. Nie bardzo chce mi się dyskutować z ludźmi, dla których 2 a 2 nie jest 4. Oczywiście rozumiem, że nie każdy zaopatrzony w zestaw "małego chemika" jest w stanie nadążyć za rzeczywistością. P.S. Kierując się sugestią Mariusza liczę, że napisałeś już odpowiedni mail? Mógłbyś się podzielić wiedzą zamieszczając tu ów post. Jako mało ogarnięty w tych kwestiach chętnie przeczytam. Ed Nie wiem, ale Twoje "plusiki" mówią wiele.
 3. @mezizen Przepraszam, ale mam uwagę. Nie musisz tego robić z wielu kont, możesz zostać jako Antylogik; naprawdę się nie obrazimy.
 4. Zauważ, że czytelnictwo tego wątku jest spore, zatem skoro pajac nadaje, to niech nadaje, bo przynajmniej jest jedna z niego korzyść. Na chwałę KW!
 5. Wiedz idioto, że twoja teza, którą wytknąłem, nie wynika ani z pierwszej części wykresu, ani z drugiej, ani obu razem. Korepetytora w dalszym ciągu polecam kabotynie. Każdy statystyk zwyczajnie zrobił pod siebie... Myślę, że jednak odpuść sobie już tego korepetytora - chyba nikt psychicznie z tobą nie wytrzyma dłużej niż 30 minut.
 6. Naprawdę widzisz to na podstawie tego wykresu? Gratuluję "dalekowzroczności". P.S. Między nami proponuję poszukać jakiegoś dobrego korepetytora (tak na poziomie szkoły elementarnej - czytanie ze zrozumieniem wykresów). Ed. No może dodam, że jeśli "widzisz" mnożenie każdego z powyższych rozkładów przez "piramidę wieku", odsetek hospitalizowanych jako funkcję wieku itd., po czym całeczkę z tego, to naprawdę gratuluję.
 7. W układzie inercjalnym nie. W takich układach NIE MA sił bezwładności, a każda siła jest "fizyczna", czyli wynika z oddziaływań fundamentalnych. Myślę, że jednak niekoniecznie, ale w moim przekonaniu dałeś radę. Myślę, że jednak niekoniecznie.
 8. Nie chcę zaśmiecać nowym wątkiem, ale obserwuję z niepokojem, że rzeczywistość z czasem na KW rozjeżdża się coraz bardziej... Może jednak warto powrócić do tego czasu na Ziemi, a nie tego z próbnika wysłanego przez KW, który orbituje już wokół α Cen?
 9. Myślę, że nie tylko "w", ale i "na". Do tego ciągłej, bo przyznam, że jak nieco nadużyję, to coraz mi bliżej, ale nie jestem chyba jednak w stanie wypić aż tyle alkoholu, by mogło mi się zdarzyć "nadawanie na tych samych falach". Odniósł się. Po swojemu, czyli antylogicznie...
 10. Tymczasem szacun. Poezja: P.S. Z polskich nagłówków podoba mi się ten: Stękała na podium! Przy okazji: czy ktoś z szanownych Forumowiczów potrafi mnie objaśnić w kwestii polskiego fenomenu z kolejnością szczepienia (znaczy mniej więcej wiem o co chodzi w chaosie zwanym polityką, ale jakoś patrzy na chaos deterministyczny... :/)?
 11. Wydaje mi się, że metodologicznie animacja jest jak najbardziej poprawna, bo aby mówić o sile odśrodkowej potrzeba na to spojrzeć z obracającego się (nieinercjalnego) układu odniesienia, dlatego autor tam właśnie umieścił "kamerkę".
 12. Ciekawa sprawa. Zajrzałem w wolnej chwili (szkoda, że tak krótka była z konieczności) tu i ówdzie. Okazuje się, że nowa rzecz to zdecydowanie nie była, bo choćby Louis Poinsot, 1834 (sic!), a i sporo innych prac ciekawych. Pokrótce jednak, to może coś dla wszystkich, czyli https://en.wikipedia.org/wiki/Tennis_racket_theorem, czy (tu dzięki Jajcenty, link pojawił się obok Twojego) https://youtu.be/1VPfZ_XzisU. Filmik ten polecam szczerze i od serca, bo okazuje się, że można próbować to nawet wyjaśnić "intuicyjnie, na chłopski rozum", a i parę innych ciekawych kwestii się tam pojawia. Owszem, intuicyjne choćby rozumienie rachunku perturbacyjnego lepiej wpływa na to cudowne AHA! (gdy rozumiemy), ale myślę, że i bez tego koniecznie warto obejrzeć. Jak dla mnie gość zbyt szybko mówi w kilku miejscach, ale na szczęście można cofnąć... P.S. Pokładam wielką ufność, że powyższe pomoże zwłaszcza "mistykom".
 13. Przypomniało mi się, a nawet jest na wiki, co polecam: kamień celtycki, z bardzo ładnym filmikiem. Tutaj również nie ma magii, choć oczywiście nie jest to trywialne w opisie. Polecam jeszcze cytat z Profesora Jadczyka:
×
×
 • Create New...