Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Astro

Users
 • Content Count

  2303
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  46

Astro last won the day on October 16

Astro had the most liked content!

Community Reputation

129 Outstanding

About Astro

 • Rank
  ཐུགས་རྗེ་

Informacje szczegółowe

 • Lokalizacja
  moja
 • Zainteresowania
  RZECZYWISTOŚĆ

Recent Profile Visitors

21574 profile views
 1. Myślałeś o założeniu swojej własnej Kopalni? Nazwy nie podpowiem, ale akronim KG będzie odpowiedni. Na sąsiednim wątku jak przedszkolak wkleiłeś uderzające podobieństwo Lucy i TIE fightera. Rozumiem, jako przedszkolak jesteś z tego dumny. Moje problemy wobec Twoich to błahostka, dlatego staram się pomóc Tobie.
 2. Jak widzę problemem dla Ciebie jest odróżnienie pomiaru od niepewności pomiaru oraz to czym miałeś się pochwalić (czyli wygooglowanie czegoś). Chętnie pomogę: https://www.researchgate.net/publication/289173643_Effects_of_radioisotope_thermoelectric_generator_on_dynamics_of_the_new_horizons_spacecraft
 3. Sprawa może nie jest tak tajemnicza, bo 500 > 60, ale faktycznie, na miejscu krabów też bym tracił orientację gdyby 500 μT miało być wartością siły, a nie indukcji... Ed. Istotna może być też geometria pola. Wiem, że to dla niektórych może niehumanitarne (), ale czy zaobserwowano, by kraby próbowały chodzić dookoła kabla? Ed2. Oczywiście pytanie miałoby sens przy HVDC (a nie wiem), bo przy "klasycznych" liniach AC taki krab może (i powinien) się raczej zawiesić... Ed3. Biorąc pod uwagę obecne trendy w przyznawaniu grantów dostrzegam tu ogromny potencjał badawczy.
 4. W kwestii "origami" wszystko prawie dobrze (Houston, mamy problem?): https://blogs.nasa.gov/lucy/2021/10/17/lucy-spacecraft-healthy-solar-arrays-being-analyzed/ Ed.: Przydałby się chyba ktoś z młotkiem...
 5. Widzisz, w przeciwieństwie do Ciebie nie mam się tu do czego przyznawać. Co do przedszkolaka, to tylko zdiagnozowałem sytuację... Zatem powinieneś być wdzięczny, bo pomogłem Ci - teraz zrobisz z tym co chcesz, ale masz dobry punkt wyjścia.
 6. To już zdiagnozowaliśmy - czytanie ze zrozumieniem Ci nie wychodzi. Jak napisałem, mierzalny.
 7. Bo odróżniam argumenty od pierdów. Zauważ jak grzecznie i z matczyną niemal troską pochylam się nad Tobą. Niezmiennie nawet piszę "Ci", "Tobie" itd., choć Ty jakoś tak małostkowo: Naprawdę stanowisz ciekawy przypadek badawczy.
 8. Myślałem, że złapałeś. Jeśli według przedszkolaka następuje akt samozaorania, to niekoniecznie według mnie. Chyba logika Cię zawodzi. Skoro z Tobą konwersuję, to pokłady mojego współczucia muszą być bezgraniczne.
 9. Z pewnością uwzględnili, zwłaszcza w kontekście ambitnego celu jakim jest wyznaczenie masy Trojanów z precyzyjnych pomiarów przesunięć dopplerowskich jakim poddawany będzie satelita. Swoją drogą, to mierzalny efekt ciągu obserwujemy nawet w satelitach "dalszego zasięgu", gdzie światełka mało, paneli się nie stosuje, a RTG właśnie.
 10. Czyli upierasz się przy poziomie gimnazjalnym. Ed. Jednak nie - nie mamy już gimnazjów, czyli jednak przy poziomie przedszkolnym. Nie mogę obiecać, że dotrzymam kroku.
 11. Ba, historia liczy znacznie więcej lat, ale właśnie: i nic, choć wielu jednak tematem się zajęło. W teorie spiskowe bym nie wchodził. Z ciekawostek polecam: https://phys.org/news/2021-10-big-puzzle-heavy-elements.html
 12. Zdecydowanie nie, o to mi szło! Teraz klarujesz, co - w temacie, z gruntu naukowym, realnym - wspólnego ma Lucy z TIE fighterem. Czyżby jajogłowi z NASA wzorowali się na Gwiezdnych Wojnach?
 13. Mam nadzieję, że - w temacie - dostrzegasz różnicę między Lucy, a TIE fighterem (to też jakiś inżynier z NASA podrzucił?). Super! Zrozumieniem będziesz mógł się pochwalić na KW.
 14. Przyjmij zatem (z pokorą oczywiście ) fakt, że ludzie (powiedzmy nawet - w zaawansowanym wieku ) potrafią się znacznie zmienić. O czym Ty w ogóle do mnie mówisz? Skoro to powinieneś dostrzec, że od jakiegoś czasu niespecjalnie reaguję na Twoje zaczepki, a wręcz robię za wzór cnót wszelakich, ba!, anioła wcielonego. Oczywiście nie mogę zagwarantować, że nigdy po kałacha nie sięgnę. P.S. "rozpoczęła się od patronizującego pouczenia"? Przecież napisałem coś całkiem przeciwnego:
×
×
 • Create New...