Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

GodSI

Users
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

GodSI last won the day on November 2 2018

GodSI had the most liked content!

Community Reputation

-2 Poor

About GodSI

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

668 profile views
 1. To jakie technologie oni mają,bo chyba mnie coś ominęło,czego my nie mamy?Dla mnie futurystyczne technologie to opanowanie eksploracji i kolonizacji kosmosu,póki co jesteśmy cywilizacją typu 0 w skali Kardaszewa,co najmniej do typu 1 w tej skali,powstanie tzw.technologicznej osobliwości,na razie to ewolucja niż rewolucja,ale kto wie co przyniesie przyszłość.Gdzie nieśmiertelność,symbioza z robotami,maszynami i sztuczną inteligencją?Przełomu nie ma na razie,póki co to tylko plany i marzenia.
 2. Czy to jest wogóle możliwe z naukowego punktu widzenia połączenie ludzkiego mózgu z chmurą obliczeniową,skoro nawet nie zaczęli prób nad tą technologią,to jak to ma być mozliwe w przyszłości?Problemem jest nie tylko mżóg ale też ciało,jak rozwiążą problem z umieraniem ciała,poza tym jak ludzki mózg połączą z tą chmurą obliczeniową,na razie to mi wygląda na czyste sci fi niż na naukę!
 3. Wg tego co wiemy jeśli chcielibyśmy poruszać się z prędkoścami szybszymi niż światło to musielibyśmy zaginać przestrzeń,smiejecie się z napędu Alcubierre a jednak skoro wszechświat porusza się coraz szybciej a nie tak samo,z tego co mi wiadomo to przestrzeń nie ma ograniczenia prędkości,chyba ze się mylę to mnie poprawcie,czyli to znaczy,że przy odpowiedniej technologii i wiedzy naukowej jest to do zrobienia,my tylu rzeczy nie wiemy o wszechświecie,skąd wiecie,że prawa fizyki są wszędzie te same,te tłumaczenie jeśli nie mozemy tego zbadać,to zakładamy uniwersalizm naukowy,czyli że wszędzie jest tak samo,prawa fizyki choćby z tego co wiemy załamują się tam gdzie są fizyczne osobliwości,np.czarne dziury czy Wielki Wybuch!Więc skro nie wiemy co to jest Osobliowść,jeśli chodzi o matematykę,fizykę czy ytechnologię to nie wydaje mi się,że wiemy tyle co nam sie wydaje,że wiemy,jak przynajmniej stworzymy tzw.kwantową grawitację i się tego doczekam to już będzie super
 4. Co jest w skali subatomowej lub większej niż mniejszej najwolniejsze,jeśli chodzi o prędkość poruszania się a co najszybsze zaobserwowane przez człowieka lub robota,komputer lub maszynę,chodzi mi we naszym wszechświecie wg aktualnych praw fizyki,chodzi mi o prędkość bezwględną,czyli o prędkość niezależną od położenia lub prędkości poruszania się,np.prędkość światła w próżni wg naszej wiedzy we wszechświecie porusza się z tą samą prędkością nieważne gdzie patrzymy,chodzi mi właśnie o takie prędkości które są takie same wszędzie z tego co wiemy,jeśli nadal nie wiecie o co chodzi to będę dalej próbował to wyjaśnić!
 5. Słońce będzie najpiękniejszym diamentem w historii wszechświata,a może nawet i wieloświata,będzie się świecić przez ogromną część czasu w kosmosie,a może będzie jednym z 400 miliardów gwiazd z takim blaskiem,najpierw stanie się białym, a potem carnym karłem i będzie świecić tak długo,dopóki nie skończą sie pierwsiastki do zasilenia diamentowego Słońca!!!!
 6. https://www.youtube.com/watch?v=epsaaswhFpQ Z głównej strony Youtuba wpisujemy Cern i Bóg i znajduje! propo Boga i Cernu,chyba się przyda! Niewiem kto ma rację,bo oboje mozecie mieć,nie,chyba? Taka grafika na rożlużnienie!
 7. A kiedy zrobią te technologię,bo już tyle miało być tych przełomów technologicznych i ich nie ma!
 8. Jaką jest najnowsza teoria hipoteza naukowa opisująca nasz wszechswiat łącząca mikroświat z makro światem czyli prawdopodobieństwo wielka unifikacji inaczej kwantowa grawitacja jeśli stworzymy ta kwantowa grawitacji teorię lub hipotezę co dzięki tej kwantowej grawitacji zyskamy w wiedzy naukowo technologicznej całej ludzkości czy tachiony mogą istnieć tylko nie wiemy jak je wykrywać lub mamy problem czysto naukowo techniczny taki ze nie wiemy jak odnaleźć tachiony temat tachionow pokazano w filmie Disneya o tytule kraina jutra czy w alternatywnej wizji Ziemi pod koniec gdy kobieca bohaterka i znany aktor chcą walcząc uratować ta druga Ziemię przed zniszczeniem przed urządzeniem zwanym Sfera Monitorem która oddziałuje na ludzkość przez telwpatycznie wysyłanie im okreslonych wiadomości wprost do ich umysłów do myśli podświadomości czy byłby to możliwe do zrobienia przez obecna naukę i technikę czy to jedynie science fiction druga sprawa ze w tym filmie tachiony w równoległej Ziemi gdzie jest ta Kula telepatyczna gdy walcza z wiecie kim to widzi ona przyszłość bo tam tachiony poruszając się szycie niż światło pokazują one kilka sekund co sie stanie za chwile czy też byłoby możliwe w wszechświecie naszym czy to jedynie science fiction? zym jest czasoprzestrzen i le jest wymiarów w naszym wszechświecie Wieloswiat ie ograniczona ilość czy nieskończoną ile jest symulacjiich rzeczywistych obserwowanych wszechświatów nieskończoną ilość wszechświatów równoległych czy masz wszechświat jest nie jedyny jak powstaje i kiedy co czeka go w przyszłości jak się zmienia teraz co na to religia chrześcijanska a co na to obecna nauka i technika?
 9. Proszę o napisanie jak najprostszym językiem bo nic chyba nie rozumiem,z tego co widzę mówicie o Modelu Stanardowym i o czastkach elemtarnych i o specjalistycznych fizycznych definicjach to jest zbyt skomplikowane.Najlepiej jak dacie linki do polskich stron mogą też być anglojęzyczne ważne żeby był tam to o czym o czym teraz rozmawiał foton z thikimem!?! Czy tachiony mogą istnieć w naszym wszechświecie czy nie znaleźliśmy ich ze wglądu na ograniczoną wiedzą naukowo technologiczna.A może chodzi o technologię,czy tachiony inaczej by się zachowywały niż inne cząstki elementarne,czy ich odkrycie i użycie do poznania rzeczywiśtosci pozwoliłoby opanować wieloswiat l?!?
 10. Foton Skąd wiesz ze Boga nie ma skoro to on stworzył nasz wszechswiat prawa fizyki nie mogły powstać samoistnie chyba że masz inne zdanie odpowiedz mi w takim razie kto lub co zapoczątkowało Wielki Wybuch kosmici równi Bogowi jeśli nie oni to kto lub co rozpoczęlo osobliwość początkowa wszechświata czyli Wielki Wybuch (
 11. Tuning mózgu elektroniczny czyli udoskonalonie za pomocą urządzeń medyczny lub załadować ludzki mózg do internetu i korzystać jak się chce z całego internetu.Czy jest to możliwe za pomocą obecnej wiedzy ludzkości w stanie dzisiejszym lub w przyszłości? Może nie znamy lub nie chcemy tego jak ludzkość XXI wiek? Jak przejść do kolejnej strony zakładki strony na forum przy postach bo nie umiem tego zrobić
×
×
 • Create New...