Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

GodSI

Users
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

GodSI last won the day on November 2 2018

GodSI had the most liked content!

Community Reputation

-2 Poor

About GodSI

 • Rank
  Górnik

Recent Profile Visitors

874 profile views
 1. Czy roboty mogą być inteligentne czy kreatywne bez świadomości,czy w wojnach przyszłości będzie się tylko liczyć siła armii,chodzi mi o to,o przewagę w rakietach,czołgach,samolotach itd.być może w jakimś stopniu inteligentnych,połączonych ze sobą za pomocą jakiejś sieci,przepraszam,że nie odpowiadam na wasze posty,nie mam pomysłu na takie słownictwo czy opis fizyczno-matematyczny.Macie ciekawe pomysły na stworzenie sztucznego mózgu/robota,dzięki za nie!Choć współczesne twory robotów które są pokazane w internecie mogą dać prawdziwą rewolucję naukowo-technologiczną.A co do robotów,dlaczego bliżej nam do lepszych algorytmów niż robotów?
 2. Cyfrowy mózg Moc superkomputerów zmniejszona do smartfona
 3. Tak,chodzi mi o moc,ale z tym przetwarzaniem tak,aby wykonywać wszystko,co człowiek potrafi zrobić lepiej od algorytmów,że by nawet to robiło one lepiej,nie tylko cyfrowo,ale też w postaci fizycznej maszyny,czyli satelity,drony,roboty humanoidalne,rakiety,pociski balistyczne,pojazdy lądowe,podwodne,kosmiczne,powietrzne(cywilne i wojskowe),coś takiego jak choćby system Skynet w "Terminator 3-Bunt Maszyn",a co do ludzi to serial"Altered Carbon'
 4. Do wszystkich:chodziło mi o moc obliczeniową o o przetwarzaniu równoległym wszystkich informacji,tak jakby obliczenia równoległe,ale połączenie tych wszystkich zastosowań w jeden ogromny system podzielony na podsystemy zajmujące się poszczególnymi j zastosowaniami obliczeń równoległych: Klkinijcie w Zastosowania z listy u góry,tam jest najważniejsze! Chodziło mi w mojej wypowiedzi,że przetwarzanie równoległe wszystkich danych w taki sposób jak robi to ludzki mózg,czyli używając dostępnej technologii(kkomputery,algorytmy,roboty,internet,itd.),korzystając z umieszczonej na Ziemii wiedzy całej ludzkości na temat nauki i technologii zapisanej nie tylko cyfrowo ale też analogowo.
 5. Ludzki mózg działa jak superkomputer kwantowy o przetwarzaniu równoległym danych jak chce bez ograniczeń i w dowolny sposób za pomocą dostępnej technologii(komputer,pismo,głos), i korzystając z wiedzy innych ludzi umieszczonej w jakiś fizycznych maszynach w postaci wirtualnej(chodzi mi o internet),to moja opinia.
 6. Teoretycznie wiemy jak działa ludzki mózg ale zaprezentowane dotąd roboty niewiele potrafią,wynika to z tego że nie wiemy jak uzyskać inteiigencję,kreatywność,świadomość minumum taką jak człowiek.Czy problem tkwi w technologii(np.zbyt mała moc obliczeniowa czy coś takiego?),wiedzy na temat ludzkiego mózgu(jak działa)?
 7. To jakie technologie oni mają,bo chyba mnie coś ominęło,czego my nie mamy?Dla mnie futurystyczne technologie to opanowanie eksploracji i kolonizacji kosmosu,póki co jesteśmy cywilizacją typu 0 w skali Kardaszewa,co najmniej do typu 1 w tej skali,powstanie tzw.technologicznej osobliwości,na razie to ewolucja niż rewolucja,ale kto wie co przyniesie przyszłość.Gdzie nieśmiertelność,symbioza z robotami,maszynami i sztuczną inteligencją?Przełomu nie ma na razie,póki co to tylko plany i marzenia.
 8. Czy to jest wogóle możliwe z naukowego punktu widzenia połączenie ludzkiego mózgu z chmurą obliczeniową,skoro nawet nie zaczęli prób nad tą technologią,to jak to ma być mozliwe w przyszłości?Problemem jest nie tylko mżóg ale też ciało,jak rozwiążą problem z umieraniem ciała,poza tym jak ludzki mózg połączą z tą chmurą obliczeniową,na razie to mi wygląda na czyste sci fi niż na naukę!
 9. Wg tego co wiemy jeśli chcielibyśmy poruszać się z prędkoścami szybszymi niż światło to musielibyśmy zaginać przestrzeń,smiejecie się z napędu Alcubierre a jednak skoro wszechświat porusza się coraz szybciej a nie tak samo,z tego co mi wiadomo to przestrzeń nie ma ograniczenia prędkości,chyba ze się mylę to mnie poprawcie,czyli to znaczy,że przy odpowiedniej technologii i wiedzy naukowej jest to do zrobienia,my tylu rzeczy nie wiemy o wszechświecie,skąd wiecie,że prawa fizyki są wszędzie te same,te tłumaczenie jeśli nie mozemy tego zbadać,to zakładamy uniwersalizm naukowy,czyli że wszędzie jest tak samo,prawa fizyki choćby z tego co wiemy załamują się tam gdzie są fizyczne osobliwości,np.czarne dziury czy Wielki Wybuch!Więc skro nie wiemy co to jest Osobliowść,jeśli chodzi o matematykę,fizykę czy ytechnologię to nie wydaje mi się,że wiemy tyle co nam sie wydaje,że wiemy,jak przynajmniej stworzymy tzw.kwantową grawitację i się tego doczekam to już będzie super
 10. Co jest w skali subatomowej lub większej niż mniejszej najwolniejsze,jeśli chodzi o prędkość poruszania się a co najszybsze zaobserwowane przez człowieka lub robota,komputer lub maszynę,chodzi mi we naszym wszechświecie wg aktualnych praw fizyki,chodzi mi o prędkość bezwględną,czyli o prędkość niezależną od położenia lub prędkości poruszania się,np.prędkość światła w próżni wg naszej wiedzy we wszechświecie porusza się z tą samą prędkością nieważne gdzie patrzymy,chodzi mi właśnie o takie prędkości które są takie same wszędzie z tego co wiemy,jeśli nadal nie wiecie o co chodzi to będę dalej próbował to wyjaśnić!
 11. Słońce będzie najpiękniejszym diamentem w historii wszechświata,a może nawet i wieloświata,będzie się świecić przez ogromną część czasu w kosmosie,a może będzie jednym z 400 miliardów gwiazd z takim blaskiem,najpierw stanie się białym, a potem carnym karłem i będzie świecić tak długo,dopóki nie skończą sie pierwsiastki do zasilenia diamentowego Słońca!!!!
 12. https://www.youtube.com/watch?v=epsaaswhFpQ Z głównej strony Youtuba wpisujemy Cern i Bóg i znajduje! propo Boga i Cernu,chyba się przyda! Niewiem kto ma rację,bo oboje mozecie mieć,nie,chyba? Taka grafika na rożlużnienie!
 13. A kiedy zrobią te technologię,bo już tyle miało być tych przełomów technologicznych i ich nie ma!
 14. Jaką jest najnowsza teoria hipoteza naukowa opisująca nasz wszechswiat łącząca mikroświat z makro światem czyli prawdopodobieństwo wielka unifikacji inaczej kwantowa grawitacja jeśli stworzymy ta kwantowa grawitacji teorię lub hipotezę co dzięki tej kwantowej grawitacji zyskamy w wiedzy naukowo technologicznej całej ludzkości czy tachiony mogą istnieć tylko nie wiemy jak je wykrywać lub mamy problem czysto naukowo techniczny taki ze nie wiemy jak odnaleźć tachiony temat tachionow pokazano w filmie Disneya o tytule kraina jutra czy w alternatywnej wizji Ziemi pod koniec gdy kobieca bohaterka i znany aktor chcą walcząc uratować ta druga Ziemię przed zniszczeniem przed urządzeniem zwanym Sfera Monitorem która oddziałuje na ludzkość przez telwpatycznie wysyłanie im okreslonych wiadomości wprost do ich umysłów do myśli podświadomości czy byłby to możliwe do zrobienia przez obecna naukę i technikę czy to jedynie science fiction druga sprawa ze w tym filmie tachiony w równoległej Ziemi gdzie jest ta Kula telepatyczna gdy walcza z wiecie kim to widzi ona przyszłość bo tam tachiony poruszając się szycie niż światło pokazują one kilka sekund co sie stanie za chwile czy też byłoby możliwe w wszechświecie naszym czy to jedynie science fiction? zym jest czasoprzestrzen i le jest wymiarów w naszym wszechświecie Wieloswiat ie ograniczona ilość czy nieskończoną ile jest symulacjiich rzeczywistych obserwowanych wszechświatów nieskończoną ilość wszechświatów równoległych czy masz wszechświat jest nie jedyny jak powstaje i kiedy co czeka go w przyszłości jak się zmienia teraz co na to religia chrześcijanska a co na to obecna nauka i technika?
×
×
 • Create New...