Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

smoczeq

Users
 • Content Count

  134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by smoczeq

 1. Chyba wszyscy się zgadzają, że te wszystkie 500+ i inne trzeba by było pozabierać, łącznie z innymi socjalami napędzającymi patologię. Oczywiście coś za coś, nie dawać ale też nie zabierać aż tyle. I nie chodzi mi tylko o zabieranie kasy ale też o nie tłamszenie wolności przedsiębiorcy. Niestety ale w dupokracji (za JKM) nie widzę opcji by to zrealizować. Trzeba by było użyć podstępów. Ale chyba nikt się nie łudzi, że idealna demokracja jest możliwa? Najlepiej by było jakoś przekonać ludzi o długoterminowych korzyściach wynikających z oszczędzania, ciężkiej pracy i tak dalej Ale czy nasi szlachetni wyborcy na to pójdą? Wątpię Rzucanie fajek jest proste! Robiłem to tysiące razy Inną opcją, chyba bardziej efektywną byłoby stworzenie sztucznego zagrożenia przeciwko któremu szlachetni wyborcy by się przeciwstawili Łatwiej się jednoczyć i zaciskać pasa w przypadku zagrożenia niż myśleć o przyszłości w czasach dobrobytu. 1. Zlikwidować piramidę finansową - zdaję sobie sprawę z tego, że kiepsko by było powiedzieć teraz ludziom żeby się pier... Można by było wdrożyć pomysł Michalkiewicza. Moglibyśmy się umówić, że od teraz nie ma ZUS-u. Jednak by nie zostawić obecnych ludzi na lodzie to nałożyć coś w rodzaju podatku w wysokości składki na nowych pracowników/przedsiębiorców który by pokrywał wypłaty dla obecnych i przyszłych emerytów. Z czasem pobierających świadczenia byłoby mniej to i podatek byłby mniejszy. Dodatkowo im więcej miałoby się dzieci (więcej przyszłych podatników) tym większe ulgi na ten podatek. Generalnie wróciłbym do emerytury w postaci potomstwa. Dla ludzi którzy nie mogą lub nie chcą mieć dzieci, a nawet dla ludzi którzy je mają byłoby coś takiego jak dobrowolny ZUS, coś podobnego do 3 filaru teraz. 2. Na podobieństwo pomysłu JKM zabronić uchwalania konstytucji z większym lub równym deficytem budżetowym niż w roku poprzednim. Poseł podpisujący się pod ustawą budżetową z większym lub równym deficytem niż w roku poprzednim byłby z miejsca pakowany za kratki. Myślę, że to byłby dobry początek
 2. Jest już coś takiego: https://www.kurzweilai.net/ibm-scientists-emulate-neurons-with-phase-change-technology
 3. Przyczepię się tylko do A tak poza tym to fajny artykuł! Ekstra wyjaśniony. Dzięki!
 4. Dowalić im podatek Pigou. Chociaż nie wiem jak byłoby to weryfikowalne.
 5. @rahl Petersona obserwuję już od kilku miesięcy A ten "wywiad" to piękny przykład wojującego lewactwa i sposobu na walkę z nim. Co jak co, ale w USA chyba najbardziej widać tę walkę ideologiczną (black lives matter, social justice warriors, feminizm, walka z Trumpem, imigranci, transseksualiści, itp.). Na zachodzie to też się dzieje ale chyba nie w takim stopniu. Trzeba się uczyć na ich przykładach zanim to na dobre rozgości się u nas. Nawiązując do artykułu to masz rację rahl. Odbija się czkawką zaniedbywanie poważnych tematów.
 6. O dzietność chodzi? Jeżeli tak to tym gorzej dla USA.
 7. Chiny (za wikipedią): Liczba ludności 1.343 miliarda Narodowości: Chińczycy Han (ok. 91,5%), Zhuang, Ujgurzy, Hui, Yi, Tybetańczycy, Miao, Mandżurowie, Mongołowie, Buyi, Koreańczycy i inni. USA (za wikipedią): Liczba ludności 325 milionów Grupy rasowe: ludność biała 72,4%(w tym Latynosi, których populacja stanowi 16,3% całego społeczeństwa), ludność czarna 12,6%, Azjaci 4,8%, Indianie i rdzenni mieszkańcy Alaski (Aleuci, Inuit i Yupik) 0,9%, Hawajczycy i wyspiarze Pacyfiku 0,2%, inni 9,1% (2010). Może po prostu USA źle dysponuje środkami wydając za dużo kasy na programy "podciągające" różne mniejszości etniczne? Przypomina mi się: https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2015/04/06/mindy-kalings-brother-claims-he-got-into-medical-school-by-posing-as-black/?utm_term=.68ad46c86992
 8. To tylko potwierdza fakt, że niektóre "mniejszości etniczne" jak widać świetnie sobie radzą i nie potrzebują do tego odgórnego rozporządzenia.
 9. Hehs... Myślę, że problemem nie jest zbyt mała reprezentacja kobiet i mniejszości etnicznych a sposób myślenia pana Marka Muro i jemu podobnych
 10. I wracamy do starego "nożem też można kogoś zabić".
 11. A może by tak ten system nam, szaraczkom udostępnić?
 12. Ciekawe czy ten promieniotwórczy C-14 powstały przez błyskawice miał w czasie "młodej Ziemi" znaczący wpływ na mutację organizmów żywych. Taki przyspieszacz zmienności Wiki podaje, że: 1 mrem/year aktualnie to niewiele. Ciekawe czy kiedyś było więcej.
 13. Nie ma to nic wspólnego z kompetencją bądź jej brakiem. Mówimy tutaj o bezpieczeństwie obywateli i wysyłaniu/przekazywaniu informacji przestępcom. Oczywiście, ale przekazuje się informację zwierzchnikom, politykom, itp. a nie całej gawiedzi.
 14. Gdybym był dyrektorem FBI to raczej bym się nie chwalił tym, że nie potrafię złamać ponad połowy zabezpieczeń w telefonach. Taka informacja mogłaby zapewnić przestępców, że nie mają się czego obawiać. Z drugiej strony, gdyby to była nieprawda, to przestępcy chętnie korzystający z tych zabezpieczeń byliby dla FBI łatwym kąskiem. Chociaż gdybym był dyrektorem FBI i miałbym skłamać to powiedział bym, że FBI w ogóle nie jest w stanie złamać jakichkolwiek zabezpieczeń.
 15. Teraz pytanie na ile to prawda a na ile Pan Christopher Wray ściemnia
 16. Masakra po prostu. Masz arbuza ze skórką - jesz środek a skórkę wyrzucasz na kompost. Zero odpadów plus jest papu (kompost) dla roślin. Kupujesz arbuza obranego w plastikowym opakowaniu - jesz obranego arbuza a opakowanie leci w najlepszym razie na wysypisko gdzie będzie się rozkładać dziesiąt/setki lat. Jak tępym trzeba być by dla 3 minutowej przyjemności zaśmiecić środowisko na dzesiątki/setki lat.
 17. Po co podciągać to pod zmianę klimatu? Oczywistym zastosowaniem tego "wynalazku" jest przecież pomoc osobom otyłym. Po co dorabiać do tego jakąś inną ideologię? Aha...
 18. No tak, masz rację! Najlepiej z cegły co by wiatr albo jakiś wilk nie zdmuchnął Minimum 150m2 i na 2-3 pokolenia bo przecież coś dzieciom trzeba zostawić. No.. i koniecznie kopciuch na wungiel w kotłowni co by ciepło było.
×
×
 • Create New...