Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Jurgi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1470
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy
  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez Jurgi


  1. ...a taka krowa na pastwisku, myślicie, że ona nie trafia na takie "kwiatki"?

    Statystycznie chociażby musi trafić, pytanie czy jej to robi?

     

    Wydaje mi się, że zwierzęta, a już zwłaszcza roślinożerne potrafią uważać, co wkładają do pyska.

    Coś obiło mi się kiedyś o oczy, że niektóre zwierzęta celowo wyszukują i spożywają halucynogenne grzyby, chodziło chyba o jeleniowate z terenów syberyjskich. Ale mogłem przekręcić.

    Inna sprawa, że na zwierzęta, nawet ssaki, związki psychoaktywne wcale nie muszą działać tak samo, jak na ludzi.


  2. Zastanawiam się, czy wybrano do grup osoby które już wcześniej wykazywały te zachowania (grały/nie grały), czy wybrano do grup losowo i dopiero „wdrożono” określone postępowanie? Jeśli to pierwsze, to może to być korelacja, ale nie związek przyczynowy, na przykład określony typ osobowości, skłonny do gier (może nawet traktowania życia jak gry) jest mniej podatny na określone przypadłości.

     

    Choć odstresowująca rola giers jest raczej bezdyskusyjna, a wnioski prawdopodobne.


  3. Zdziwiłbym się, gdyby to miało być tak krótko. Jestem przekonany, że jest to co najmniej 60 tysięcy lat, a zapewne od zarania homo sapiens znał magiczne roślinki. Są  nawet teorie, że to używanie roślin halucynogennych zainicjowało myślenie abstrakcyjne u naszych przodków i choć nie da się tego zweryfikować, to jest to ciekawy pomysł.


  4. No właśnie chyba ciut się zaplątałeś, przeczytaj jeszcze raz definicję. Jeśli po uznaniu działania obiektu badań przestajemy być sceptykami, to znaczy że rezygnujemy z metodologii naukowej? Nie ma to sensu.

     

    Inna sprawa, że w tym świetle moja oryginalna wypowiedź na temat (braku) sceptycyzmu Leviego też okazuje się co najmniej nie do końca poprawna. ;)


  5. Mogę się mylić, bo nigdy nie używałem, ale z opisu przypomina mi to linuksowy interfejs Sugar, który miał być (czy ostatecznie został – nie jestem pewien) zastosowany w XO-1, znanym jako OLPC. Ktoś może używał i może się wypowiedzieć, czy to faktycznie jest podobne?


  6. Uprzejmie cię informuję ze w tekscie jest błąd (liczba pojedyńcza) […].

     

    Uprzejmie cię informuję, że nie istnieje słowo „pojedyńczy”, więc w twoim poście jest błąd.

     

    Ponoć lubisz się dokształcać, więc przy okazji powtarzania ortografii powtórz sobie figury retoryczne, jedno i drugie to materiał szkoły podstawowej. Podpowiedź: synekdocha.


  7. Witryna pesn.com nie jest dla mnie wiarygodna — to, o ile się orientuję, strona raczej bezkrytycznych entuzjastów, pisząc o rzeczonym wynalazku pieczołowicie pomijali krytykę (dlatego bazowałem na tekście w PhysOrg, a nie ich).

    Zastanawia też, dlaczego TYLKO 18 godzin, skoro ponoć wcześniej egzemplarz testowy przez rok zasilał fabrykę? Autor nowego testu, Levi, także raczej nie zalicza się do sceptyków.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...