Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

krzysiek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    187
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Odpowiedzi dodane przez krzysiek


  1. 13 godzin temu, KopalniaWiedzy.pl napisał:

    Naukowcy zauważyli, że związek pomiędzy konsumpcją kawy a ryzykiem demencji nie jest liniowy. Okazało się bowiem, że osoby spożywające ponad 6 filiżanek dziennie są narażone na średnio o 53% większe ryzyko wystąpienia demencji. Związek kawy z ryzykiem udaru był mniej widoczny.

    Nie twierdze, ze związku nie ma ale sama "korelacja wykresów" jest bardzo słabym dowodem 

    https://tylervigen.com/spurious-correlations

    • Pozytyw (+1) 1

  2. Godzinę temu, Jarosław Bakalarz napisał:

     

    To ja proszę o dodanie możliwości ignorowania postów wybranych użytkowników. 

    Jestem czytelnikiem KW pewnie ponad 10 lat. "Przeżyłem" Waldiego, Bastarda i innych, każdy z nich często irytował i wygłaszał poglądy zdecydowanie rozbieżne z ogólno przyjętym mainstreamem ale też wnosił coś ciekawego do dyskusji. W tym wypadku odnoszę wrażenie, że mam do czynienia z comiślinanajęzykprzyniesizmem w czystej formie. 

     


  3. 5 godzin temu, KopalniaWiedzy.pl napisał:

    Odczuwanie temperatury to jeden z najważniejszych stymulantów. Podstawy jego działania, jakie znaleźliśmy u owocówki, mogą być identyczne u ludzi. Niezależnie bowiem od tego, czy mamy do czynienia z człowiekiem czy z muszką, narządy zmysłów mają do rozwiązania te same problemy i często jest to robione w ten sam sposób, dodaje Gallio.


    « powrót do artykułu

    Same konkrety.

    Jutro będzie padać albo nie będzie. Dzisiaj nie padało a pogoda jutro może być podobna do dzisiejszej, często się to zdarza ;-)


  4. 1 godzinę temu, KopalniaWiedzy.pl napisał:

     

    Dlaczego kleszcze w ogóle reagują na promieniowanie elektromagnetyczne? Najprawdopodobniej związane jest to z posiadaniem przez nie zmysłu magnetycznego – powszechnego w świecie zwierząt szóstego zmysłu, który wyewoluował w odpowiedzi na ziemskie siły pola geomagnetycznego.

    Na pewno jest to powszechne? U mnie chyba nie występuje ;-)

    EDIT: Czekam na nobla z fizyki za odkrycie nowego pola, ziemskiego pola geomagnetycznego ;-)


  5. 15 minut temu, Mariusz Błoński napisał:

    Mówisz i masz. A właściwie miałbyś. Bo założyłem. No prawie. Znaczy w panelu administratora widzę, że jest. Ale na forum nie ma. :( Chyba trzeba poczekać, aż zajrzy tu ktoś mądrzejszy (Wilk) i zrobi to, czego ja nie potrafię. :)

    lol, serio?

    Może lepiej założyć osobną kopalniewiary? ten pomysl brzmi troche tak, jakby na forum wegetarian załozyć dział o obróbce mięsa.

     

    • Haha 1
    • Pozytyw (+1) 1

  6. 7 godzin temu, darekp napisał:

    Bo tam jest inna demokracja, niż u nas, taka bardziej bezpośrednia jakby i jakieś tam pogłoski wśród ludu wystarczą ;)

    Tutaj masz trochę tych pogłosek: https://kopalniawiedzy.pl/szukaj/grzybki halucynogenne,0,1,0 ;-)

    7 godzin temu, darekp napisał:

     A po drugie to chyba nie taka znów niebagatelna ta ustawa, bo liberalizować dostęp do narkotyków już nieraz próbowano w jakimś mieście, gdzieś czytałem, że w Europie też i że potem się wycofywano, bo wychodziły na jaw jakieś skutki negatywne (naćpani przechodnie sprawiali za dużo problemów spokojnym obywatelom czy coś  w tym rodzaju) ;)

    Jesteś w stanie podać jedno źródło potwierdzające Twoje zdanie?

    EDIT.

    No chyba, że mówisz o alkoholu, u mnie pod oknem ludzie naćpani alkoholem często sprawiają problemy.


  7. 1. Rura jest potrzebna przy wyższych prędkościach, kiedyś na KW napisano, że Chińczycy zaczęli "drążyć" tę technologię bo zwiększając prędkość pociągów doszli do problemu hałasu, wywołanego tarciem powietrza. 

    2. W tym przypadku innowacją jest możliwość upgrade torów z kompatybilnością wsteczną. Osobnym upgradem jest lewitacja a osobnym tunel z niskim ciśnieniem.


  8. Wystarczy zmiana temperatury o 1 stopień Celsjusza, by w procesorze pojawiły się wykrywalne modulacje płynącego prądu.

     

    ...

    Nowy procesor jest 100-krotnie bardziej wrażliwy na zmiany temperatury niż tradycyjne materiały termoelektryczne

    Do tej pory "materiały termoelektryczne" miały bezwładność 100 stopni Celsjusza?

  9. Można zapytać, który z owych dwóch za co odpowiada? Bo dla mnie jednak oba problemy są raczej dla fachowców od prawa, niż od kodeków. :D

     

    Można zapytać, można też pomyśleć. Rzecznik patentowy, musi co najmniej dobrze orientować się w temacie, w którym się wypowiada. Biorąc pod uwagę obecny stan prawa patentowego i haracze, których nie będzie można wymusić po ewentualnym rozpowszechnieniu się Thora, zatrudnienie specjalistów zarówno od kodeków jak i od prawa patentowego wydaja się naturalne.


  10. Taka rozbudowana butelka obłożona lodem? Czy po nalaniu płynu do takiej butelki nagrzeje się on w celu zestalenia czynnika izolującego?

    Co to znaczy, że napoje dłużej zachowują walory smakowe? W przypadku lodówki bądź ponownego ochłodzenia nie zachowują?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...