Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

kremien

Użytkownicy
 • Zawartość

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O kremien

 • Tytuł
  Fuks
 1. kremien

  Wzrost temperatur oznacza wzrost strat w uprawach zbóż

  Nie mogliby ci naukowcy skupić się na badaniu obiegu żywności już wyprodukowanej i co się z nią wyprawia? Ilość marnowanego jedzenia i jakie reguły to powodują to jest naprawdę niesamowite. O tym trzeba mówić i powtarzać jak mantrę, żeby zwiększać świadomość ludzi.
 2. kremien

  Odkryli, w jaki sposób niebieskie światło uszkadza oczy

  Przy pracy na komputerze: Strzeżcie się produktów Apple i Google (białe tło). Używajcie pluginów do przeglądarek ściemniających tło, oraz usuwających niebieską składową barwy. Starać się jeździć autem za dnia.
 3. kremien

  Coraz więcej ludzi ma problemy z dostępem do wody pitnej

  Austria, Szwajcaria, Bawaria w Niemczech - Przykłady, gdzie się jakoś bardzo opłaca "sadzić drzewka". Tam nawet gałęzie w lasach są pozbierane. Krajobraz zupełnie inny niż gdzie indziej - Mnóstwo lasów, jezior, łąk, wszystko zadbane, ludzie mają pracę, zawsze jest gdzie odpocząć, pospacerować. I absolutnie wszsytkim się opłaca, choć wydają na to mnóstwo pieniędzy. A zarabiają na tym jeszcze więcej. Jak to jest możliwe? Czemu innym się nie opłaca? Nic tylko kopiuj, wklej na cały świat taki model gospodarki środowiskowej.
 4. Gorzej, że np Google czy Amazon też potrafią filtrować i sugerować nasze aktywności w internecie. Gry to jeszcze średnio istotny temat - da się bez nich żyć, albo można omijać takie z płatnościami. Ale zakupy w internecie i szukanie informacji - tutaj dopiero mają pole do popisu!
 5. Są nawet gangi specjalizujące się w takich kradzieżach, "pionek" dostaje sprzęt (dość drogi) i kradzież takiego auta jest dziecinnie prosta i trwa 5 sekund. Później musi tylko dojechać do dziupli, gdzie zorganizowani ludzie są w stanie rozebrać cały samochód dosłownie w 8 godzin. Głównym problemem jest (była) cena tych urządzeń osiągająca nawet do 50tys euro. Ostatnio jednak pojawiły się takie cacka z chin za około 100 euro Są ciekawe filmy dokumentalne na ten temat na YT, gdzie pokazują jak te grupy działają. Najlepsze zabezpieczenie? paradoksalnie zwykła stacyjka na kluczyk... No bo do nowych aut wystarczy sprzęt i kilkanaście sekund strachu. Dlatego nikt już się nie uczy jak się rozpracowuje zamki bo to trwa i jest duże ryzyko wpadki. Ciekawe swoją drogą jak wyglądają podobne statystyki dla aut na kluczyk za ten sam okres czasu Problemem jest tylko to, że coraz ciężęj kupić auto ze zwykłymi zamkami. Dla producentów aut ważniejsze jest żeby klient nie musiał wyciągać kluczyka z kieszeni niż bezpieczeństwo auta. Dziwne, że pomimo dziesiątek tysięcy ukradzionych aut nikt nie robi z tego żadnej afery i nie słyszałem jeszcze, żeby któryś producent się przyznał do całkowitej porażki (wszystkich) producentów aut na tym polu. Oni doskonale wiedzą, że ich zabezpieczenia są zwyczajnie dziurawe.
 6. kremien

  LED-y wygrywają z żarówkami na wszystkich polach

  Artykuł wygląda jakby był pisany pod dyktando producentów LED. Przy okazji zdają się nie zauważać, że na zastąpienie jednej 100W żarówki zazwyczaj używa się kilku LEDów. Często widzę u ludzi na sufitach pełno punktów świetlnych, gdzie poprzednio była to jedna, dwie zwykłe żarówki. Po drugie szkodliwość niebieskiego światła w nocy. Rośliny lepiej tolerują nocne oświetlenie z lamp HPS niż LEDowe. Czytałem, że dzięki LEDom sporo zwiększyło się zanieczyszczenia światłem w nocy. Zaoszczędzoną energię miasta mają tendencję do pożytkowania poprzez większą ilość nowych punktów świetlnych...
 7. kremien

  TruePlay ma zapobiec oszustwom w grach

  Hmm w grach mozna juz kupowac „itemy“ za realne pieniadze. Pewnie dlatego dostrzezono ten problem
 8. kremien

  Miasta odnoszą olbrzymie korzyści z drzew

  Ciekawe czy uwzględnili w kalkulacjach koszty takie jak grabienie liści, przycinanie, niszczenie ulic przez korzenie itd, czy skupili się tylko na pozytywnych aspektach
 9. kremien

  Prace społeczne w zamian za Wi-Fi

  Kto zawsze czyta wszystkie regulaminy (ze zrozumieniem) niech pierwszy rzuci kamieniem...
 10. kremien

  FBI ostrzega przed „inteligentnymi” zabawkami

  A teraz zamieńcie sobie w tekście słowo zabawki na "smartphone"
 11. kremien

  Młodzi rzucają palenie

  Mnie zawsze intrygowo w jaki sposób statystycy potrafią policzyć np ile mają palaczy w kraju i to jeszcze z dokładnością do jednego miejsca po przecinku? albo jeszcze lepiej - w jaki sposób potrafią stwierdzić ile osób oglądało dane wydarzenie w TV? Czy to wszystko nie odbywa się na zasadzie sondaży typu: ankietujemy 100 osób, a potem możemy mówić, że wg badania CBOS 80% społeczenstwa popiera... (coś tam, coś tam)?
 12. kremien

  Mielona kawa pomoże przeprowadzać operacje głowy i szyi

  Tak, masz rację, tak wynika z tekstu.. Ale mam wrażenie, że to pomyłka w artykule. Wszystkie opisane zalety tej czapki pasują jednak do kawy mielonej IMO.Szkoda, że link do źródła odnosi tylko do strony głównej i nie znalazłem oryginalnego artykułu, ale w tekście jest: Ciekawe jest to, że ten uniwersytet ma jakiś wydział badan nad kawą, co znalazłem całkiem przypadkiem po wpisaniu "Vanderbilt coffee" w google i kliknięciiu w pierwszy link: http://vanderbilt.edu/ics/
 13. kremien

  Mielona kawa pomoże przeprowadzać operacje głowy i szyi

  http://kopalniawiedzy.pl/Cornell-University-Hod-Lipson-robot-iRobot-University-of-Chicago-chwytak-kawa-balon,11718
 14. kremien

  SI powinna mieć wbudowaną ograniczoną wiarę we własne możliwości

  Hmm moralność i etyka dla SI? Zapewne SI powstała/powstanie najpierw dla wojska (oni zawsze wszystko mają pierwsze). I zapewne wojskowi będą pierwszymi ojcami zbioru zasad etyki dla robotów. Moze i będzie to księga wielkości biblii, ale trzy najważniejsze zasady są oczywiste: Zasada pierwsza: Bezwzględne posłuszenstwo wobec przywódców armii Zasada druga: Najpierw strzelać potem myśleć Zasada trzecia: Liczy się $ i władza, a nie ekonomia i racjonalność podejmowanych działan
 15. kremien

  Ostrość widzenia pszczół o wiele większa niż sądzono

  Szkoda, że szyby nie potrafią rozpoznać, jak pszczoła wpadnie do domu to nie potrafi wylecieć
×