Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Antyszwed

Users
 • Content Count

  1268
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Posts posted by Antyszwed


 1. "roślina ma silne właściwości przeciwbólowe, niewykluczone, że pomaga w wyjściu z uzależnienia od heroiny, kokainy i metaamfetaminy, a prowadzone badania sugerują nawet, że może zastąpić metadon w leczeniu uzależnienia od opiatów"

   

  wyjątkowo niebezpieczna roślina, szybko zdelegalizować. Ibogaina ma jeszcze lepsze efekty przeciw-nałogowe i też jest tępiona. W ogóle prohibicja nie ma nic wspólnego z rozsądkiem, więc dywagacje z użyciem argumentów nie mają sensu.


 2. Czołem, pod wpływem narkotyków ujrzałem rozmaite fraktale i wkręciłem sobie, że taka jest rzeczywistość (w pewnym sensie) i do tej pory w to wierzę. [jak kogoś interesują moje przemyślenia to np. tu http://antyszwecja.wordpress.com/2013/01/26/dolina-niesamowitosci/]. Zaglądnąłem sobie na wikipedię (http://pl.wikipedia.org/wiki/Fraktal) i ze smutkiem, po raz kolejny zobaczyłem zupełnie niezrozumiałe równania z "hieroglifami". Rozpaliła się we mnie chęć poznania w końcu tych hieroglifów. Jak rozumiem, muszę wytrwale studiować podstawy pewnych gałęzi matematyki, by dojść do pojmowania bardziej zaawansowanych równań. Teraz pytanie jak się do tego zabrać? Swoją edukację skończyłem na poziomie liceum (choć tak na serio uczyłem się do końca gimnazjum). Byłem niezły, ale znudzony. Podobno jak się ma lukę w wiedzy matematycznej to niesposób przeskoczyć wyżej. To jak naukowcy, pomożecie? Sugestie, podręczniki, nauczyciele itp.


 3. Piramidy są fascynujące, tutaj audycja m.in. o nich http://radionafali.com/2012/12/hiperprzestrzen-cien-piramid-03-12-2012/

  co w ogóle sądzicie o takie new age'owej wiedzy? moim zdaniem jest w niej sporo ciekawych rzeczy, nieco prawdy i dużo niesparawdzonych, naciąganych, ale niesamowitych hipotez. W ogóle jestem zdania że przed nami istniała jakaś przynajmniej dorównują nam obecnym cywilizacja ludzka, która upadła w katastrofie.

  • Upvote (+1) 1
×
×
 • Create New...