Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

sylvi91

Users
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by sylvi91


 1. Nie rozumiem tych Amerykanów. Dotychczas dobrze szło im drukowanie dolara - technologia sięga bowiem czasów Gutenberga, więc czas ją opanować. ;) Nie byłoby w tym jeszcze nic dziwnego, gdyby nie internet i sieć połączonych banków. Na dobrą sprawę wystarczy zera na koncie dopisać, a inflację "dusić" niszcząc pieniądze z podatków. Im większy podatek tym mniejsza inflacja. Tak się robi w Europie bynajmniej. Pieniądze ewoluowały razem z nami, czyżby amerykańscy naukowcy tego nie zauważyli?


 2. Pieniądze elektroniczne nie zawsze maja pokrycie w formie fizycznej, drukowanego banknotu lub monety.Płacenie elektronicznymi pieniędzmi; a następnie przewożenie przez firmy ochroniarskie paczek z pieniędzmi, aby wyrównać rachunki pomiędzy bankami, jest poprostu za wolne.Jest zbyt dużo transakcji do policzenia w handlu swiatowym, aby banki liczyły to fizycznie.

   

  Cytat "

  Koniec dwudziestego i początek dwudziestego pierwszego wieku to całkowita dominacja pieniądza elektronicznego. Ponad 90% pieniędzy na całym świecie to pieniądze elektroniczne na twardych dyskach komputerów lub jako impuls elektryczny przemierzający kulę ziemską z prędkością światła.

   

  Kierunek przepływu elektronicznych pieniędzy determinowany jest przez tysiące międzynarodowych spekulantów walut, których decyzje oparte są o miliony dziennych wyborów podjętych przez indywidualne osoby; Amerykanin kupujący japoński samochód; Rosjanin kupujący koreański telewizor; Niemiec używający rosyjskiego gazu, czy wreszcie Polak kupujący "tanie" chińskie wyroby. W latach 90-tych spekulowanie na międzynarodowym rynku walutowym było najszybszą metodą zrobienia fortuny. Niektóre największe korporacje zarabiały więcej pieniędzy na spekulacjach niż na produkcji i sprzedaży swoich wyrobów.

  "

  Dla przeciętnego Kowalskiego system działa w sposób o jakim mówisz.

   

  Przynajmniej ja doszukałem się takich informacji w internecie, który jest wciąż otwartą księgą.PogOOglaj trochę, informacja to potęga.Proponuję http://www.sekretymlm.pl/pieniadze-przestaly-istniec-kilkaset-lat-temu/


 3. OK, czas spać :-)

  Może gdybyś oglądał; ze zrozumieniem amerykańskie kino; tutaj akurat film pt. Matrix i czytał; ze zrozumieniem - nie na ilość; dobre książki np."Biblię" lub "Quo Vadis" to zrozumiałbyś moją wypowiedź.

    Zimbabwe to kraj mało zinformatyzowany,bez infrastruktury, a podstawą dobrej polityki pieniężnej jest informacja.Poza tym nacisk kładę na dopisywanie zer, czyli elektroniczne pieniądze.Druk to strata czasu pracy, materiałów, energii.(fizyka-wszystko jest formą energii).

  Ponadto w czasie inflacji kupuje się dobra materialne, jak np. materiały budowlane, nieruchomosci, złoto aby nie stracić.

  Jak to się ma do mojego planu, ano tak, że powinniśmy dopisać sobie zera na koncie w obcej walucie i kupić np. z zagranicy złoto.Oczywiście, co nagle to po diable, należy taką operacje rozłożyć w czasie, aby nie wywołać zamieszania na rynku surowców.

  Nie zapominaj, że internet to informacja pędząca z prędkością światła.


 4. Kazdy system ma wady, mozna go obejsc, z wyjatkiem Demokracji.Kapitalizm ma BackDoor-(Dopisz ZERO).Możliwe, że wykorzystują go Amerykanie.Przez dodruk pieniądza wciąż pogrążają światową gospodarkę, a swoją umacniają.Chińczycy przysporzyli im, kłopotów, w postaci

  szantażu i poprzez zestrzelenie satelity(Pomyślec - gdyby zrobili to z GPS?).Wymusili u amerykanow kredyt, a Ci poprostu "drukują" na ten cel pieniądze.(sprytnie)

   

  Kapitalizm nie jest dobrym systemem, dziala zle, co chyba widac na swiecie.

  Poglebia sie dysproporcja pomiedzy bogatymi i biednymi.

  W mojej koncepcji matrixu, chodzi raczej o zblizenie tych dwóch odleglych stanów, oczywiscie trzeba zachowac równowage, której teraz niema.

  (Bialy - Czarny, Bogaty - Biedny, Wyzyskiwany-Wyzyskujacy) jeden nie moze istniec bez drugiego.Rozumiem, ze chcemy, aby biale bylo biale, a czarne mialo kolor czarny.

  Jednak patrzenie na swiat przez pryzmat 10-ciu palców daje zle efekty.

  System dziesietny ma jedna ciekawa wlasnosc - jest nieskonczony.

  Co to oznacza dla zwyklego czlowieka? Otóz bogaty, moze pomnazac swój kapital w nieskonczonosc i to on praktycznie ustala zasady. Demokracja traci wtedy na znaczeniu, kapitalizm jej szkodzi, bo wszystkim rzadza pieniadze.(Wystarczy sie rozejrzec). Kapitalizm do ekspansji nie potrzebuje demokracji, sa tego przyklady w swiecie.

  Demokracja nie jest równiez zrozumiana w swiecie poza takimi krajami jak UK, USA i Japonia.(binarność i symetria)

   

  Nalezaloby zmienic tok rozumowania, aby odrzucic "stara szkole".

  Egipcjanie wykorzystywali liczenie parami i grupowanie do 12 (liczenie kostek palców), nie przeszkadzalo im to w wybudowaniu piramid. Po dzis dzien uzywamy ich kalendarza, okreslenia tuzin, traktujemy światło jako symbol życia(Bóg Ra-Słońce) i możemy oglądać ich budowle.

  We wszystkim jest matematyka, a wlasciwie jej matka - geometria.

    Pieniadze, kraza w obiegu, tak samo jak i inne "siły natury"  np. woda. (fizyka - praca),

  (geometryczny symbol - okrag, byłby schematem obiegu idealnego).


 5. @Waldi - Prawie w każdym domu, są drewniane podlogi. W szczególności parkiet, który produkowany jest; bo teraz to modne; z najcenniejszego i luksusowego drewna egzotycznego.

    Odnośnie drugiej części twojej wypowiedzi, zgadzam się, że może nie ma takich ładunków, które spełniały by kryteria "ekologiczności", ale może ktoś mądrzejszy powinien nad nimi pomyśleć.

    Jeżeli nie ma takiej opcji, to i tak, grawitacja(Ziemi i Księżyca) rozwiąże większość naszych problemów energetycznych.

  Od dawna na oceanie Spokojnym prowadzone były próbne wybuchy termojądrowe i jakoś nikt wtedy się nie przejmował ich zgubnym wpływem na środowisko.(Atol Mururoa).Na całe szczęście zaprzestano prób.


 6. W ameryce południowej, są napewno gatunki ryb które wędrują na tarło z rzek do mórz lub odwrotnie.(np. węgorz (padlinożerca)).

  Jak w takim wypadku, będą miały się rozmnażać?

  Ingerując w istniejący ekosystem, wycinając lasy, budując zapory,

  zniszczymy amazonię i równowagę biologiczną na świecie.

  Mamy inne technologie, należy wykorzystywać energię Słońca, oddziaływania grawitacji Księżyca i Ziemi(pływy oceanów, wiatr).

  Na Oceanie Spokojnym możnaby wyznaczyć strefę do budowy ogromnej elektrowni i pomóc przyrodzie,

  zrzucając regularnie w określonym obszarze "ekologiczne bomby" wywołujące falę.

  Takie tsunami, których energia zostałaby całkowicie pochłonięta przez elektrownie.


 7. Ludzkość wymyśliła tysiące sposobów na pomnażanie pieniędzy. Zamiast używać tych najłatwiejszych sposobów, szukamy problemów. Jak się chcecie narobić to wasza sprawa, ja nie chcę, zdrowie trzeba szanować.

  K. Kolumb zamierzał płynąć na zachód, aby dotrzeć do Indii; współcześni się z niego śmiali. Gdy spełnił swój plan, ludzkość zyskała nowy ląd.(nową wartość)

  Pieniądz jak widzicie jest łatwy do zdobycia,  aby go dobrze wykorzystać trzeba być kreatywnym, a nie przytaczać wyuczone regułki.

  @ Macie uczulenie na słowo inflacja?

   

  @Mariusz - Świat jest czarno-biały, jest binarny (0-1, życie-śmierć).


 8. Podstawowe narzędzie finansowania ;)  I nie jest taka zła, dzięki temu złotówka mogła być więcej warta jako podkładka pod papiaka.

   

  Wybudowanie autostrady powoduje skrócenie czasu podróży tysięcy ludzi i firm transportowych. Każdy ten zaoszczędzony czas będzie mógł wykorzystać wedle własnego uznania. Czas - coś czego nie możemy zatrzymać(bezcenny).

   

  Albo można by sfinansować poszukiwania i wydobycie "osławionego" gazu łupkowego.

  Nie "drukuje" się na to pieniędzy, a daje się licencje amerykanom.Nie będziemy włascicielami tego gazu na swoim podwórku.Będziemy go kupować.

   

  Uważam że to niedobrze, będę się trzymal swojej wersji. Bo gdyby w Polsce było ok to bym się nad tym co teraz piszę nawet nie zastanawiał.

   

  Inflacja albo stagnacja,a potem ciach zera.Chińczycy wymyślili pieniądz i tylko oni wiedzą jak go używać.W ciągu 15 lat na polu ryżowym powstają metropolie.A u nas dopiero kolejne pieczątki się przybija pod budowę fundamentów wieżowca.

   

  Zawsze można zasymulować, że te "dopisane" pieniądze  to był kredyt i go niby oddawać, ale się już niewysilając, tak jak teraz to robi nasz kraj.


 9. Polskie banki powinny lepiej wykorzystywać nowe technologie. Za każdą niewypitą kawę mogliby DOPISAĆ zero do sumy na koncie.Tak niewiele (pracy), a ile satysfakcji.No i wszystkim na zdrowie.

  Swoją drogą dziwne, że pożyczamy jeszcze pieniądze(z zagranicy), jak można te elektroniczne, w łatwy sposób "produkować".(np. na cel budowy autostrad).


 10. Po co? Dla jaj.

  Po co? Z ciekawości, zobaczyć czy zjedzą jabłko.

  Po co? Aby mogli żyć. Kto żyje, pracuje, ten wydziela energię.Oglądałeś film Matrix, to wiesz o co chodzi.

  Po co? Nie wiem. Ale powiem Ci jak.

  Dokładnie wegług zasad geometrii. Pępek jest środkiem człowieka, licząc od samej góry(srodkowy palec dłoni), do samego dołu(duży paluch stopy) w linii prostej.

  Zobacz hasło, człowiek witruwiański http://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek_witruwia%C5%84ski. Rysował Leonardo Da Vinci.

  Można powiedzieć, że życie człowieka, krąży wokół pępka jak koło wokół własnej osi.

  Bóg jest jak widać dobrym matematykiem, a matematyka matką wszystkich nauk.


 11. Matrix nie zna wyobraźni, jakaś cześć ciebie robi to naprawdę, a inna pisze tutaj (inna analizuje związek omegi z ludzką głową) a inna fantazjuje (przetwarza)  jak jest.

   

  Pewnie twoja wiedza opiera sie na wiedzy książkowej nie domysłach. Pomijasz wszakże tą najważniejszą, Biblię. Jest tam napisane, że Bóg najpierw stworzył Matrix, następnie osadził w nich ludzi. Ludzi z wyobraźnią i innymi ludzkimi cechami.


 12. Takie auta, to nasza przyszłość.

  Powinniśmy całkowicie przestawić się na wykorzystanie technologii ekologicznych, porzucić paliwa kopalne.

  Silnik elektryczny pracuje tak naprawde dzieki ruchowi planety i oddziaływaniu Księzyca i Słońca.

  Przypływy i odpływy oceanu, dzięki grawitacji księżyca wpływają na ruchy powietrza, wpływa na nie również temperatura (oddziaływanie słońca).

  Wiatraki to tak naprawdę jedna z możliwości wykorzystania tej energii, są jeszcze elektrownie pływowe, oraz np. tradycyjne elektrownie wodne.

  Ziemia wespół z Księżycem i Słoncem wytwarza tyle energii, że wystarczy jej na wszystkie nasze potrzeby, bez konieczności dewastacji środowiska.

  Powiedziałbym nawet, że Układ Słoneczny to najlepsze perpetuum mobile jakie znamy, a my(nasze życie, które możemy "przedłużać" dając nowe życie) jest jego częścią.


 13. Matrix nie zna wyobraźni, jakaś cześć ciebie robi to naprawdę, a inna pisze tutaj (inna analizuje związek omegi z ludzką głową).

   

  Moim zdaniem zna(ma). Potrafimy zaprogramować komputer do wyświetlania złożonych animacji 3D, tworów naszej "wyobraźni", za pomocą jakiegoś jezyka programowania. Wszystko sprowadza sie i tak do matematycznego 0 i 1. Czyli impulsy naszego mózgu, za pomocą mało wydajnego aparatu mowy (języka) są przekształcane (kopiowane) do(z) komputera. Jedynym ograniczeniem naszej wyobraźni jest język, znaki(symbole, obrazy, dzwięki, animacje) których używamy, do porozumiewania się pomiędzy sobą, czy z maszynami, ale poruszamy się i tak w świecie zwanym Matrix. Prawdopodobnie więc matrix zawiera w sobie wyobraźnię, i wszystko wokół nas.System binarny jest powiedziałbym fundamentem świata jaki już znamy i wciąż odkrywamy.

  (Alfabet  - Cyfry, Wyobraźnia - Pamięć, Tak - Nie, 0 - 1) to przykładowe pary które razem tworzą nową wartość.


 14. Troche filozoficznie... Nie można się zapomnieć w jednej nauce w oderwaniu od innych.

  Panowie debatujecie o wymiarach, wszechswiecie, tym co mierzalne, odległosciach prędkościach, ale zapomnieliście o podstawowej rzeczy. Jesteśmy istotami złożonymi.

  Wyobraznia, to ona nie stawia nam ograniczeń. Ja nawet potrafie w wyobraźni przeniknąć przez ścianę.

  Wszystkie "te" teorie wrzuciłbym do jednogo worka (prawdopodobne),(zależne od stanu wiedzy, punktu widzenia itp.), to wszystko jest umowne.

  Nasza fizyczność z kolei pozwala nam na to aby sprawnie poruszać sie w trzech wymiarach, a w czwartym tylko do przodu, czasami dla niektórych wolniej.(Żyją dłużej).(Równia pochyła?)

  Niezaprzeczalne jest jednak to, że swiat jest binarny.

  Tak napisane jest w Biblii.Gdy Ewa daje Adamowi jabłko z "Drzewa Poznania" interpretujemy jak symbol grzechu. W istocie Adam i Ewa poznają co to grzech, zło, nieśmiałość.Od tej pory znają więc dwa przeciwstawne pojecia.

  Tak zbudowane jest całe życie na Ziemi, a powiedziałbym śmiało że we wszechświecie też. (Dobry-Zły, Czarny-Biały, Dzień-Noc, Mężczyzna-Kobieta, (Kamień-Woda),Litosfera-Hydrosfera, Atmosfera-Próżnia i dalej materia - antymateria, (Gwiazda(Słońce)lub coś jaśniejszego)-Czarna Dziura), ładunek dodatni-ujemny, czy wreszcie matematyczne 0-1, lub geometryczne kolo-linia.

   

   

  Cytat: irek

  Tam gdzie niema początku wszechświata nie istnieje tez miejsce dla Boga jako siły kreacyjnej.

  Egipcjanie mieli Boga Ra jego symbolem jest koło, figura bez końca i początku.

   

  Grecy mają w alfabecie Alfę - Omege. Omega nieprzypadkowo wygląda jak ludzka głowa. Jako ostatnia litera jest symbolem końca, jednocześnie jako głowa daje początek wyobraźni.

×
×
 • Create New...