Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Stribogg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Odpowiedzi dodane przez Stribogg


  1. Proszę bardzo:

    Rozwiązania w przyrodzie są trwałe a ich podpatrywanie daje trwałe , stabilne rozwiązania i tak jak powszechnie mozna zaobserwować w dowolnej cieczy ( podstaw sobie społeczeństwo, zakład pracy, administrację, oświatę, wojsko , potencjał umysłowy grupy ,itd) średnia energia cząstek wynosi X to w tej cieczy znajdzie się 8,5% cząstek mających energię 2*X  i 2,5% cząstek o energii 3*X oraz nieliczne ok 1% cząstki o energii większej i o wiele większej.

    Chodzi mi głównie o potencjał umysłowy , jeśli tego 2,5% i wyzej się nie wspiera to całość społeczeństwa cofa się w rozwoju przemysł i rolnictwo zanika aby w końcu utracić samodzielność (zostać niewolnikami we własnym domu) nie muszę dodawać ze z tych mądrych ludzi powinien być zbudowany parlament i kazda społeczna władza , administracja.

     

    wniosek jest zatem podobny jak z lektury "Buntu Mas" Jose Ortegi y Gasseta - społeczeństwo cofa się w rozwoju bo, cytując wyżej wspomnianego, "umysły przeciętne i banalne, wiedząc o swojej przeciętności i banalności, mają czelność domagać się prawa do bycia przeciętnymi i banalnymi i do narzucania tych cech wszystkim innym" . To tak gwoli wyjaśnienia wyjaśnienia.  :)


  2. tyle ze chyba rapidshare zalicza sie do tych serwisow, jak mniemam?

     

    Nie, sądzę że autorowi chodziło o inny rodzaj serwisów gdzie poszczególne pliki się "kupuje", o serwisy które oferują tylko muzykę albo tylko filmy. Natknąłem się już na takie w necie.


  3. Takie serwisy nigdy nie pobiją rapidshare - jak się wykupi konto to za mniej niż 5 dolarów miesięcznie ma się dostęp do praktycznie wszystkiego co tylko można zdigitalizować. Tylko kompletne muły będą szły na coś takiego.


  4. "W 1859 roku jedna z nich przerwała komunikację telegrafową pomiędzy USA i Europą, wywołując liczne pożary" - pewnie jestem głupi ale nie widzę związku między przerwaniem komunikacji a pożarami. Ze zdania bowiem logicznie wynika, że drugie zjawisko jest skutkiem poprzedniego.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...