Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

corwin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez corwin


  1. Pierwsze słyszę, że są przez naukowców rozważane szklarnie. Może w filmach sf. Albo będą to masywne schrony na powierzchni, albo tunele podziemne/jaskinie. Bo oprócz promieniowania, są jeszcze (mikro)meteoryty, niska temperatura oraz baaardzo niskie ciśnienie. Rozsądniej pozbyć się wszystkich takich problemów i zamieszkać pod ziemią (marsem?) a oświetlenie i dla ludzi i roślin wytwarzać sztucznie.


  2. To ja też mam pomysł na prędkość większą od światła. Do tarczy szlifierki ustawionej horyzontalnie przymocowujemy laser. Włączamy szlifierkę. Na odpowiednio dalekiej od naszego "zestawu laboratoryjnego" ścianie obserwujemy punkt świetlny, który będzie się "poruszał" szybciej niż światło :D


  3. Jak to jak ze strzelaniem? Bierzesz od syna wypasiony plastikowy karabin do ręki i pojawia się na ekranie:)

    A tak poważniej, to zdaje się ma na tyle skuteczną zdolność odczytywania ruchów, że kto wie, czy nie wystarczyłoby ułożyć ręce jak na karabinie/pistolecie i strzelać naciskając wyimaginowany spust.

    Chociaż wersja z pistoletem na wodę dziecka też wydaje mi się atrakcyjna:)


  4. "...nieujawnionego producenta odkurzaczy"

    Nowy model odkurzacza tego producenta ma zasięg 20000 km i może przenosić końcówki o różnym zastosowaniu - od chirurgicznie dokładnej do unicestwiania pająków ukrytych w trudno dostępnych zakamarkach, poprzez końcówki klasyczne lub czyszczące powierzchnię chemicznie lub biologicznie aż po końcówki zmiatające dywan z powierzchni ziemi.

    ;)


  5. A z czego zbudować taką wieżę (że o kosztach nie wspomnę)? I, co ważniejsze, na czym ją osadzić? Przecież to by był gigantyczny ciężar - orbita geostacjonarna jest na wysokości prawie 36000 km (a do tej windy jeszcze wyżej - 60000 mil, wg źródła). Cały pic z tą windą polega na tym, że ciężar zawieszony na orbicie naciągnie ten kabel i siły działające na fundament będą stosunkowo niewielkie.

    Swoją drogą, szkoda, że nie podali z czego jest zrobiony ten kabel, który był na tyle lekki, że jego kilometr utrzymał helikopter (na zdjęciu jest dość gruby).


  6. Pamięć optyczna w takiej formie, jaka jest, nie ma przyszłości - tylko jako nośnik filmów dla wydawców (a i to niekoniecznie w związku z rozwojem sklepów z muzyką i filmami).

    Cena płyt br jest nadal wstrząsająca (40 zł za 25 GB) i nic nie wskazuje na jej gwałtowny spadek. Bardziej opłaca się składować dane na HDD. 500 GB dysk kosztuje nieco ponad 200 zł. Nawet nagrywając w RAID 0 wychodzi 4x taniej.

    A co do szybkości takiej pamięci - jej przeznaczeniem (sądząc po gęstości oraz stabilności zapisu) jest raczej bycie masową, a nie operacyjną. Co nie oznacza, że musi być wolna:)


  7. cóż, ja kilka lat temu podpisywałem umowę z providerem i jeden punkt wyraźnie stwierdzał,że w razie infekcji mojego komputera mają prawo odłączyć mnie od sieci do czasu pozbycia się wirusa/robala


  8. Ależ pierdoły! 2 sekundy na reakcję?! Jakby zbadali wymiataczy w jakiegokolwiek fpp czy forzę albo inne gran turismo, to pewnie nie udało by się wogóle zarejestrować jakiejkolwiek zmiany PRZED reakcją gracza - reakcja jest liczona w milisekundach. A zresztą, w życiu codziennym kierowcy by piękne mieli dzwony nonstop, jakby mieli taką wspaniałą szybkość reakcji. To może być "pomocne" w grach typu "walnij pingwina (to pewnie tą grę "analizowali" "uczeni"), sapera albo inne szachy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...