Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 11/27/20 in Posts

 1. 3 points
  Ciekawostka: Raki zimowały ... w d*pie. I nie jest to przekleństwo, czy gwara. Jest to nazwa rzeki na Podolu, która brała początek w źródłach niegdyś gorących (do końca XVIII wieku), nie zamarzająca w zimie i bardzo czystej - słynącej z wielkich ilości raków, które można było łowić zimą. Stąd właśnie pochodzi powiedzenie "pokażę Ci gdzie raki zimują", albo też "jechać do d*py na raki". Rzeka ta dzisiaj nazywa się Zupa, a leży nad nią miejscowość Duplisko. (Nazwa powinna być pisana z dużej litery, ale automat rozpoznał ją jako brzydkie słowo i zamienił na pisane z małej i gwiazdką))
 2. 2 points
  Nie da się wprost zastąpić całkowicie eksperymentu przez AI. AI potrzebuje danych, a te mogą pochodzić jedynie z eksperymentów. Przewaga jest gdzie indziej, w rozpoznawaniu wzorców, czyli gdy mamy już sporą ilość wyników eksperymentów opierających się o jakąś cechę, AI jest w stanie przewidzieć wynik kolejnego, o ile nie dzieje się tam nic jeszcze nieznanego charakterystycznego tylko dla tego eksperymentu. Eksperyment zawsze będzie potrzebny aby iść dalej gdy dotrzemy do granic możliwości poznanych wzorców. Nikt jednak nie mówi, że AI nie może sama planować i przeprowadzać eksperymentów.
 3. 1 point
  Jest w sieci video z kolapsu radioteleskopu. Druga połowa filmu to ujęcie z drona, które pokazuje koszmarne siły działające na liny na uszkodzonej wieży.
 4. 1 point
  Kiedyś nie szkodziło, bo mniej spożywane było? Mięso czerwone i białe, to taki konsumencki podział, a dietetycznie to różnią się zawartością żelaza mioglobiny, która nadaje kolorek, co ułatwia ankietę w badaniach kohortowych. Co do szkodliwości czerwonego, to podejrzaną jest karnityna, której w czerwonym jest więcej niż w białym, a którą mikrobiom przerabia na tlenek trimetyloaminy, który z kolei w naczyniach zakłóca metabolizm cholesterolu.
 5. 1 point
  to jest jak z wojną. Jak pożoga wojenna ogarnie np. miasto, powstaje chaos i anarchia a własne wojska zabijają wszystko w koło, nie wiadomo kto jest wróg a kto przyjaciel. Na takim etapie nikt raczej antyterrorystów nie wypuszcza do selektywnego wybijania tylko tych złych bo są mało skuteczni. Antyterroryści są bardzo skuteczni do gaszenia konfliktu który dopiero się zaczyna tlić. Przecież jak wstrzykniesz obce przeciwciała to te naprodukowane, własne, nie mają mózgu żeby pomyśleć "ok, zmiana wachty, idziemy do koszar" Zresztą jak w takich zniszczonych płucach nagle wszelkie patogeny by zniknęły to przecież płuc to nie uzdrowi, dalej będą wyglądać i funkcjonować jak miasto po dywanowych nalotach.
 6. 0 points
 7. 0 points
 8. 0 points
  Interesujące. Wiedziałem że w gwiazdach jest życie. Przecież będzie się podgrzewać powoli i większość organizmów zdąży się przystosować. Nikt mi nie wierzył, kiedy mówiłem że życie to tylko kwestia odpowiednich relacji reaktywności, a na Słońcu żyją wielkie, zorganizowane, inteligentne obłoki plazmy wodorowej. <insane man laugh>
 9. 0 points
  Hmm... nie wychodż Ty lepiej poza swoją statystykę, bo znów robisz z siebie i***ę.
 10. 0 points
  Trochę zależy od tego czy byłby w środku czy na zewnątrz. Czyli nie chodzi o to, że się zawaliło, tylko że za dużo zarabiają. No coś w tym jest. Być ekspertem, przewidzieć że się zawali, wziąć kasę i nie podzielić się z ludem potrzebującym, to oczywiste burżuazyjne wypaczenie.
 11. 0 points
  Chodzi o to, że Trump coś odkrył i nie chce przekazać tej wiedzy Bidenowi. Dlatego niszczą teleskop. Teraz tylko Chińczycy będą wiedzieli, co Trump wie.
 12. 0 points
  No masz, jak znalazł https://demotywatory.pl/5039198/Dowcipni-lekarze-w-jednej-z-przychodni-radza-
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
×
×
 • Create New...