Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/20/22 in all areas

 1. 2 points
  Dawno to nie. Jest postęp. Ale tak czy inaczej jakakolwiek struktura wymaga kilku,kilkudziesięciu, kilkuset atomów. I tego nie da się ominąć bajaniami o kwantowych wróżkach. Nie na darmo Feynman rzucił że jedynym zdaniem wartym do przekazania ludzkości gdyby cała nauka upadła - jest to o atomach. To atomy są budulcem naszej rzeczywistości, mimo struktury wewnętrznej. Cały nasz postęp opiera się o doskonalenie manipulacją atomów i cząsteczek. Zarówno w kierunku mikro jak i makro. Pracują nad litografią 2 nm, atom krzemu ma 0,2nm. Więc już powoli osiągamy granice. Może jeszcze 1 nm się uda? Przy czym nie wiadomo na ile te techniki litograficzne odnajdą się w przemyśle a nie w badaniach i czy w ogóle mają ekonomiczne uzasadnienie. Dr Jakubowski wyjaśnia historyczny przełom w fuzji jądrowej: "Spełnienie marzeń kilku generacji fizyków" (komputerswiat.pl) Patrzcie jak bez mrugnięcia okiem "ekspert" kłamie mówiąc o energii lasera równej 2,05 MJ zamiast 322 MJ. I jak tu traktować na poważnie naszych naukowców? Sprzedawcy marzeń niczym w tych reklamach gdzie obiecują zarobki po 1000 $ dziennie. Doskonale pasują do tego finansowego przykładu jaki podałem. Taka ciekawostka z tego tematu:
 2. 2 points
  Zacytuj przepis, wykładnię, orzecznictwo - i wtedy pogadamy. A poza tym przecież nie wiadomo jeszcze czy ta sprawa w ogóle do sądu trafi! I jaki będzie wynik, jeśli trafi. Ale już teraz mogę przyjąć dowolny zakład, że wyrok, nawet gdyby był skazujący, będzie baaardzo daleki od tych 3 lat kryminału (nawet norweskiego), o których napisałeś. Ale to stronom (napisałem przecież), a nie prawodawcy czy sądowi, będzie prawdopodobnie zależało na przedłużaniu sprawy ile się da, bo na tym można za darmochę ugrać niezłą popularność. Nie jest to rzadkie w podobnych przypadkach. A proszę, np.: https://www.saos.org.pl/judgments/180797 Rozszyfruję inicjały: A.G. = Anna Grodzka, T.T. = Tomasz Terlikowski (A.G. wygrała, gdybyś miał problemy ze zrozumieniem tekstu). Sprawa była cywilna, ale na tych samych podstawach faktycznych by mogła być karna (oskarżenie prywatne). Kto "macie"? Ja, mój pies, kot i kury? Czy może to jakieś Twoje (Wasze) przyzwyczajenie z dawnych czasów? Hmm...? No to fajnie. Chociaż jeśli masz dzieci/wnuki, to jeszcze nic straconego
 3. 1 point
  Przecież oni już doszli do ściany dawno temu. Nie zejdą niżej. Schodzenie niżej powoduje bardzo dużo problemów między innymi tych, o których wspomniałeś. Natomiast zmiany w architekturach, które mają - to tak zwane pudrowanie syfa. Wiedzieli, że są w czarnej d., z tego powodu Intel wykupił Altera za kosmiczną kwotę 16 MLD USD: https://www.forbes.pl/wiadomosci/intel-przejal-firme-altera-fuzja-warta-ponad-16-mld-dolarow/r0b49mz Jedyna szansa to zmiana koncepcji i przejście na SoC z FPGA: https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/details/fpga.html Co już ma miejsce. W ogólności skoki technologiczne tak, skalowanie nie - wygląda, że to prawda uniwersalna.
 4. 1 point
  Tylko oni nic takiego nie udowodnili. To na takiej samej zasadzie jak twierdzić, że nadałem jabłku g ziemskie bez zużycia energii, nie wspominając, że musiałem wejść na drzewo aby ten efekt uzyskać i że potrzebowałem do tego pola grawitacyjnego ziemi. Każdy szarlatan zachwala swoje sztuczki i roztacza wizję przyszłego dobrobytu na tyle odległą, aby było można spokojnie o niej zapomnieć. Takie same bajki słyszałem w latach 90 na temat komputerów kwantowych. Łykasz to jak młody ministrant spermę.
 5. 1 point
  Niestety dopóki się nie nauczy szacunku do innych osób to trzeba z nim jechać jak z gównem w betoniarce. Jeżeli to problem natury psychologicznej to i tak to nic nie pomoże.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...