Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/15/22 in all areas

 1. 1 point
  Bez cienia ironii. Odezwałeś się do mnie dość pogardliwie: "Następny, który...." Zwalnia mnie to pozorów ogłady towarzyskiej i mogę się zrewanżować, że zaprezentowane przez Ciebie poglądy cechują osoby dość tchórzliwe. Znaczna różnica charakterów. Przez wiele lat nie miałem idola, autorytetu, nikogo, kogo mógłbym podziwiać. Doceniam i szanuję poświęcenie Korczaka, czy o. Kolbe, ale to nie to. Nawet jeśli ta historia się nie zdarzyła, to jest osoba, jaką chciałbym być. https://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszka_Mann Również ten gość: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marvin_Heemeyer zyskał mój szacunek. Chciałbym być jak on. Wierzę, że kiedy będzie trzeba, będę jak on. Nie ma w tym żadnej przesady. Wyobraź sobie próbę podboju kraju w którym wszyscy mężczyźni są jak Heemeyer. I to jest właśnie ta różnica między nami. Nie znam, opowiedz do końca. A więc Dawid zasiadł do negocjacji i zagadał Goliata na śmierć? Coś nie przemyślałeś tego przykładu. Na warunki ukraińskie z tej przypowieści wyciągam wniosek, że chodzi o to, by Ukraińcy nie rzucali koktajlem tylko wystrzeliwali z procy? Niezły pomysł. Tylko ja bym używał neurobalistycznych, bo ta dawidowa wymaga dużej wprawy.
 2. 1 point
  Huraoptymizm co do działań Ukraińców na tej wojnie wydaje mi się być przedwczesny. Polecam poniższy film, trochę wyjaśnia temat. Rosjanie partacza i domek z kart im się posypał ale dalej mają przewagę.
 3. 1 point
  Tylko głupcy myślą że kupią sobie pokój. Kolega jakoś spokrewniony z Przewrotnym Starcem? https://lubimyczytac.pl/cytat/41368 gadasz jakbyś nie rozumiał jak działa bandyta. Czasami tak jest, że stajesz na przeciwko dwa razy większego i musisz coś z tym zrobić. Na szczęście Ukraińcy rozumieją, że kiedy sięgasz wrogowi do pasa, to twoje zęby są na wysokości jego jaj. Przysłowie krasnoludzkie.
 4. 1 point
  @Astro Pieprzona skleroza: kwas siarkowy w butelce służy do zainicjowania wybuchu mieszaniny chloranu z cukrem. Włodzimierz Trzebiatowski Chemia nieorganiczna wyd. V poprawione str163: [...] mieszanina chloranu z cukrem łatwo zapala się pod działaniem stężonego kwasu siarkowego. W tym przypadku rolę utleniacza spełnia dwutlenek chloru wywiązujący się z chloranu [...] Nie wiem jak mogłem zapomnieć o zapałce Chancela, wykorzystującej ten efekt. Czyli żeby się poddać? Poczekać aż się Rosja zdemokratyzuje i wtedy zrobić secesję? To może lepiej od razu wręczmy Putinowi klucze do miast od Warszawy po Madryt. Bez kropli krwi. A potem go zdemokratyzujemy, albo jescze lepiej walniemy se monarchię i wszystkie bogactwa naturalne będą nasze. To że będziemy na nie mówić palieznyje iskapajemyje, to szczegół techniczny. Jeśli Ukraina nie będzie walczyć, reszta świata tym bardziej nie będzie.
 5. 1 point
  Są lepsze przyklady, co do skuteczności : Za przykład może tu posłużyć masowe wykorzystywanie butelek przez żołnierzy Armii Krajowej w trakcie powstania warszawskiego (1944) https://pl.wikipedia.org/wiki/Butelka_zapalająca Taktyka thikima: dekować się na zapleczu, liczyć bitcoiny, a bohaterowie zrobia robotę.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...