Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/11/20 in Posts

 1. 1 point
  Nie znam się na stechiometrii ale poprostu przeczytałem w różnych źródłach taką opnie, jedna z nich: "Z nieznanych powodów zbiornik lub powiązana z nim instalacja dopływowa nie były w stanie utrzymać ciśnienia potrzebnego do dostarczenia Raptorowi wystarczającej ilości paliwa, co spowodowało głód paliwa w połowie spalania. Brak paliwa i nadmiar tlenu skutecznie zamieniły silnik lądowania w gigantyczną pochodnię tlenową, topiąc miedziane ściany komory spalania (stąd zielony pióropusz). Gdyby zbiornik czołowy utrzymywał właściwe ciśnienie, SN8 najprawdopodobniej wylądowałby w stanie nienaruszonym (lub przynajmniej miał znacznie bardziej miękkie lądowanie)." źródło: https://www.teslarati.com/spacex-starship-nearly-sticks-landing-high-altitude-debut/
 2. 1 point
  Dokładnie to silnik otrzymał zbyt małą porcję paliwa (metanu) względem podawanej ilości tlenu w skutek czego komora zaczęła spalać miedź (sama siebie) stąd zielony płomień.
 3. 0 points
  IMHO przestał brać leki. To już trzeci taki przypadek na KW.
 4. 0 points
  A Ty jakiemu gimnazjum ujmę przynosisz, skoro po kilku miesiącach pandemii, dopiero to forum pomogło Ci skumać, że COVID-19, to coś całkiem innego od SARS-CoV-2 ?
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...