Skocz do zawartości


Calamity J

Rejestracja: 20 maj 2017
Poza forum Ostatnio: wrz 19 2017 20:00
-----

Moje posty

W temacie: Chrome zablokuje automatycznie uruchamiające się treści wideo z dźwiękiem

19 wrzesień 2017 - 20:01

Jakie Apple? Artykuł o Chrome mówi, a pomysł na click-to-play jest przecież od dekady, od czasu starych Oper.

 

Taa, pomysł to już pewnie Stanisław Lem dekady temu w PRL-u opisał. Liczy się to, co jest wprowadzane w liczącym się produkcie na rynku, a nie gdzie sobie można jakiś plugin włączyć. Wiele osób nie ma ochoty włączać żadnych pluginów, bo takie badziewie ma dostęp do treści każdej strony. Apple jako pierwszy wprowadził to w Safari i trąbił o tym w mediach jako wielce innowacyjnym ficzerze. Dlatego atrybucja tego idzie do Apple/Safari a nie żadnego pluginu.


W temacie: Google składa broń. Microsoft ostatni na placu boju przeciwko rządowi USA

19 wrzesień 2017 - 19:55

Którzy Amerykanie? Ci z DoJ czy Microsoftu.

Ponadto warto zwrócić uwagę na inną, ważniejszą kwestię. Sam fakt, że o tym piszemy. W przypadku innych państw/regionów świata takie dyskusje się nie toczą? Wszystko tam pozałatwiali? I jak, w którą to poszło stronę? Komu bardziej można ufać, państwu, w którym prowadzone są ciągłe spory sądowe pomiędzy organami tego państwa a obywatelami/firmami czy państwu, w którym takich sporów nie ma?

 

Amerykanie, czyli agendy rządowe oczywiście. IT, a w szczególności usługi stoją na firmach amerykańskich, więc mało mnie obchodzi co się dzieje w innych państwach. Stały wjazd na dane, to była dotąd domena takich oaz wolności jak Rosja czy Chiny. W UE nie będzie wkrótce lepiej. Tylko preteksty są inne - tamci bronią komunizmu i walczą z kontrrewolucją, a nasi bronią demokracji i walczą z ksenofobią i mową nienawiści. Efekt jest dokładnie ten sam - jakiekolwiek informacje szarak wygeneruje czy pozyska będą zachowane i automatycznie filtrowane. W dobie ML i Big Data dopiero będzie nam dane zrozumieć jak działa totalitaryzm w erze informacji masowo przetwarzanej.


W temacie: Chrome zablokuje automatycznie uruchamiające się treści wideo z dźwiękiem

19 wrzesień 2017 - 15:18

Dziwne, że dopiero Apple/Safari musiało to wprowadzić, żeby się reszta ruszyła. To może tak od razu natywne wyświetlanie wideo w trybie PiP? Skoro Android Oreo to ma, to Google chyba może wprowadzić i w Chrome.


W temacie: Google składa broń. Microsoft ostatni na placu boju przeciwko rządowi USA

19 wrzesień 2017 - 15:09

To ciekawe jak Microsoft zamierza dotrzymać umów z podmiotami spoza US, które podpisał z kaluzulą lokalizacji danych w strefie jurysdykcji EU dla usług cloudowych. Znam kilka przypadków, gdzie właśnie z tego powodu zamiast Google'a wybrano Microsoft, a teraz wygląda na to, że Amerykanie i tak dopną swego niezależnie od tego co tam reszta świata sobie myśli.


W temacie: Działo elektromagnetyczne niemal gotowe do służby

19 sierpień 2017 - 09:45

Zabawne w tych railgunach jest to, że teraz na takim okręcie więcej miejsca zajmują zapasowe lufy niż amunicja. Wytrzymałość to chyba jedyna materiałowo-mechaniczna kwestia w tym projekcie. Szybkostrzelność jak rozumiem to "jedynie" problem źródła energii, czyli nie potrafią naładować szybciej akumulatorów, bo inaczej wystarczyłoby zrównoleglić część mechaniczną i strzelać na przemian różnymi lufami. No ale to raczej nie jest problem nagrzewania się, skoro strzelają raz na 12 sekund.