Skocz do zawartości


Calamity J

Rejestracja: 20 maj 2017
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 08:33
-----

Moje posty

W temacie: Dane wszystkich amerykańskich wyborców dostępne w sieci

wczoraj, 08:37

Taka baza pewnie już dawno jest w posiadaniu wszystkich najbardziej zainteresowanych.


W temacie: Były menedżer Mozilli wieszczy przegraną Firefoksa

20 czerwiec 2017 - 02:33

FF jest w agonii. Nie nadąża za konkurencją, nie będzie nigdy oferował takiej integracji z ekosystemem dostawcy jak Google Chrome czy Safari. Oczekiwanie, że ludzie będą z czegoś korzystali tylko dlatego, że jest za darmo, jest bardzo naiwne. 


W temacie: Źrenice myszy zwężają się bez udziału mózgu

20 czerwiec 2017 - 02:25

Powinni to wszczepić wszystkim ptakom, żeby latały z wiecznie zaciśniętym zwieraczem, a załatwiały swoje potrzeby po zmroku. Najlepiej bezpośrednio na ziemi.


W temacie: HIVE ma być 1000-krotnie bardziej wydajna od współczesnych procesorów

18 czerwiec 2017 - 02:45

Niewiele z tego niestety potrafię zrozumieć. Mam wrażenie, że zamiast tego co obecnie panuje - zwielokratniania core'ów i zrównoleglania ich pracy oni chcą wprowadzić analogiczną paralelyzację na poziomie dostępu do danych. Czyli zostałaby wielordzeniowość, ale pojedyncze rdzenie będą miały jakiś nowy, niezależny mechanizm dostępu do (wspódzielonej?) pamięci / danych i dzięki temu hardware będzie bardziej odzwierciedlał sposób działania programów operujących na grafie. Problemy grafowe średnio nadają się do szatkowania i równoległego przetwarzania, więc stąd może zmiana architektury ma pozwolić na aż taki skok wydajności - rzędu 1000x.


W temacie: SI powinna mieć wbudowaną ograniczoną wiarę we własne możliwości

10 czerwiec 2017 - 23:41

Roboty po pracy będą musiały chodzić do kościoła. Ksiądz już na pewno im wmówi, że są nic nie warte, grzeszne i wymagają dożywotnio konsultacji z przedstawicielami Kościoła. To taka outsource'owana etyka.