Skocz do zawartości


ww296

Rejestracja: 02 maj 2016
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 16:21
-----

Moje posty

W temacie: Przez globalne ocieplenie samoloty będą miały problem ze startem

15 lipiec 2017 - 13:25

Moim zdaniem "zieloni" trochę przeszacowywują rolę człowieka w GO bo mają w tym swój interes.
Natomiast pewnym jest że ludzkość będzie potrzebowała coraz więcej energii i ci którzy będą ją mieć będą mieli dobrze. Ci którzy będą mieli jej deficyt będą mieli źle. Wydaje mi się że energia pochodząca ze spalania np węgla nie ma przyszłości, między innymi również z powodów ekologicznych. Dlatego mądrze postępuje Ameryka chcąc spieniężyć jak najwięcej paliw kopalnych a za uzyskane środki zbudować infrastrukturę (głównie elektrownie atomowe) gwarantującą jej dobrobyt w przyszłości. I myślę że to jest celem Trumpa.
Co do GO - jak pokazuje historia bez udziału ludzkości jest to sprawa praktycznie cykliczna. Moim zdaniem lepiej byłoby środki przeznaczyć na walkę z jego skutkami niż przyczynami które w większej części są niezależne od możliwości ludzkości.

Potwierdzanie faktów których z definicji potwierdzać nie trzeba to wywalone pieniądze. Natomiast obalanie mitów uważanych przez niektórych za fakty to wg mnie właściwy kierunek.

W temacie: Sama zęby umyje...

14 lipiec 2017 - 20:27

Jakoś do nitki się nigdy nie przekonałem, ale odkąd zacząłem stosować szczoteczkę elektryczną to okazało się że mam wolną przestrzeń pomiędzy zębami ;)
Ps. Przy okazji szczoteczki kupiłem też irygator który teoretycznie zastępuje nitkę ale używam sporadycznie bo nie widzę potrzeby. Po prostu włosie szczoteczki elektrycznej wykonuje drobne oscylacje w różnych płaszczyznach co pozwala włosiu sięgnąć do przestrzeni między zębowych w odróżnieniu od szczoteczki manualnej gdzie "oscylacje" są rzędu cm.

W temacie: Przez globalne ocieplenie samoloty będą miały problem ze startem

14 lipiec 2017 - 17:49

Oczywiście mylicie dwie sprawy. Liczbę oktanowa która ma wpływ na sprawność silnika i zawartość ołowiu która nie wymagała odpowiedniego materiału na zawory i gniazda zaworowe.
Swoją drogą ciekawe jak zareagowałby wtrysk bezpośredni benzyny we współczesnym silniku na ołowiówkę?

Pod "lepszą" w rozumieniu więcej oktan należy (można) zapłon wyprzedzić. Ale czy więcej oktan to lepsza? Jeśli chodzi o samą kaloryczność to nie do końca...
Z większą ilością oktan wiąże się za to coś jest podstawą downsaizingu a konkretnie nadciśnieniu w układzie zasilania czyli potocznie "turbodoładowaniu" i tam już ma to znaczenie w powiązaniu z ubogą mieszanką z powietrzem. (Wtrysk bezpośredni).

A propos tematu. Czy tylko ja mam wrażenie że jest ogólnie nagonka na podkreślenie negatywnego wpływu globalnego ocieplenia?
Mam wrażenie że jak ze wszystkim (prawie) prawda leży gdzieś pośrodku a lobby zielonych gdzieś sobie osiadło na wygodnych miejscach i po ostatnich działaniach najbardziej wpływowej osoby (Donald ale nie Tusk ;) ) czuje się wyraźnie zagrożone?

W temacie: Sama zęby umyje...

13 lipiec 2017 - 10:19

Wg mnie super pomysł. Używam szczoteczki elektrycznej klasycznej i dwie minuty to trochę dlugo ;) moim zdaniem genialne rozwiązanie, praktycznie nie widzę wad. Cena też powinna być abstrakcyjna bo z mechanicznego punktu widzenia jest nawet prostsza niż zwykła elektryczna.

Jakich patyczkach?

W temacie: W LHC znaleziono pierwszy barion z dwoma ciężkimi kwarkami

13 lipiec 2017 - 08:44

O kurcze, ja naprawdę się tylko przejęzyczyłem z tym "czasem"...
;)