Skocz do zawartości


ww296

Rejestracja: 02 maj 2016
Poza forum Ostatnio: cze 21 2017 10:33
-----

Moje posty

W temacie: Umiarkowane spożycie alkoholu szkodliwe dla mózgu

16 czerwiec 2017 - 17:00

Cóż... No to teraz ze spokojem można pić więcej bo do tej pory jak sięgałem po kolejnego drinka miałem wyrzuty sumienia że tracę korzyści zdrowotne... ;)

W temacie: Na oceanach zaczną pojawiać się autonomiczne statki handlowe

15 czerwiec 2017 - 09:42

Do zwolenników policji oceanicznej. Popatrzcie sobie na mapę świata, najlepiej na globus bo pokazuje prawdziwe proporcje u wtedy zrozumiecie że "pilnowanie" takiego tankowca jest nieopłacalne ani finansowa, ani logistycznie.

W temacie: Niebezpieczni nastolatkowie za kierownicą

06 czerwiec 2017 - 13:59

Pogo - jazdy wśród ruchu ulicznego, wyrobiłeś sobie odpowiednie odruchy, czy choćby umiejętność przewidywania zachowania kierowców wokół Ciebie?
Przez 20 godzin to co najwyżej nauczyłeś się zmieniać biegi, jeździć po łuku i z biedą zaparkować "w kopercie".
Ja też miałem 20h (prawdę powiedziawszy to nawet niecałe bo to 1h lub 20 km a że mieszkałem na wsi to 1,5 h dojazdu do miasta wojewódzkiego było liczone jako 3h.
Ale
Wcześniej miałem kartę rowerową i już uczestniczyłem w ruchu a rok przed kat B miałem zrobione prawo jazdy A i T i uczestniczyłem w ruchu. A samego prowadzenia pojazdu i częściowo odpowiednich zachowań nauczył mnie Tata wcześniej.

W temacie: Fale grawitacyjne zarejestrowane po raz trzeci! Odkrycie potwierdza istn...

06 czerwiec 2017 - 10:44

Użyłem stwierdzenia "wiara" w kontekście racjonalnym a nie religijnym czy potocznym.
Nie wiem czy czy to już teoria naukowa czy hipoteza, wydaje mi się do teori potrzeba jeszcze dodatkowej weryfikacji przez niezależny zespół. Oczywiście w tym przypadku może to być problematyczne bo zanim powstanie konkurencyjne urządzenie to może trochę minąć. Jak już pisałem jestem laikiem w tej sprawie więc nie jestem w stanie tego ocenić. Zakładam możliwość, że np te drgania mogą być wynikiem innego rodzaju oddziaływania (którego jeszcze nie znamy) i stąd moja "niewiara"

W temacie: Jeszcze za naszego życia maszyny prześcigną ludzką inteligencję

06 czerwiec 2017 - 10:28

... AI jest potrzebne mi osobiście do tego aby przedłużyło moje życie...

Do tego się odniosłem.
To że każdy, lub większość tak uważa nie zmienia faktu ewolucji i potrzeby ekspansji gatunku.
Być może kiedyś ludzkość lub inny gatunek wyeowuluje w sposób, że będzie określona grupa wiecznie żyjących osobników dokonujących ekspansji.
Na ten moment tak nie jest i na pewno w przypadku człowieka nie będzie jeszcze przez wiele pokoleń.

Wyraźnie zaznaczyłem i podałem dwie grupy argumentów, racjonalne i oparte na emocjach, instynktach jak by tego nie nazwać.
I praktycznie wszystkie moje wypowiedzieć w tym temacie są polemiką z Twoim postem ( oczywiście między innymi) a wydzielenie akapitem było trochę niezręczne. Przepraszam ale większość postów pisze z tel, najczęściej z samochodu i nie bardzo mam możliwość zobaczyć swojego post przed wysłaniem.
Co do socjalizmu.
Zgadzam się z Thinkinem, chociaż można by to ująć w sposób bardziej apolityczny ;)
Oczywiście i Jajcenty ma rację, z tym że przejście od kopania wielu rowów do produkowania maszyn do tego celu to raczej etap i wynik pewnej hierarchi. I przypomnę jeszcze że "dużo rowów" jest następstwem zwiększenia populacji a nie tylko poprawienia sobie jakości swojego krótkiego życia.