Skocz do zawartości


ww296

Rejestracja: 02 maj 2016
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 11:48
-----

Moje posty

W temacie: Volvo dostarczy Uberowi 24 000 pojazdów

wczoraj, 11:48

Kolejna niedaleka przyszłość. Już teraz normalnie dostępne są pojazdy które same parkują, utrzymują same pas ruchu itp. już są prawie autonomiczne jak np Tesla. Za 10 lat, gotów jestem się założyć, w większych miastach będzie się dało autonomicznie poruszac, być może na ograniczonym obszarze. Śmiem twierdzić że technologia już jest, ograniczają ja na razie zwyczajne ludzkie przyzwyczajenia.

W temacie: Tesla Semi – Musk prezentuje elektryczną ciężarówkę

wczoraj, 11:43

To przyszlosc.Już realizowana. Pojazdy "miejskie" będą pierwsze z uwagi na zasięg. Już jest flota użytkowanych normalnie autobusów w komunikacji miejskiej. Kolejne to pojazdy użytkowe obsługujące technicznie miasto, potem transport (kurierzy, dostawcy) na końcu służby techniczne które obecnie są mocno rozdrobnione bo małe firmy z flotą kilku pojazdów są podwykonawcami, ale prędzej czy później wymienia sprzęt który będzie praktyczniejsze i tańszy, choćby w eksploatacji. Na koniec transport długodystansowy ze względu na zasięg. Musi oczywiście chce być pierwszy bo ma szansę ugryźdz duży kawałek tortu zanim do gry wejdą producenci konwencjonalnych pojazdów co właśnie następuje.

W temacie: Stacja kosmiczna na orbicie Księżyca

29 wrzesień 2017 - 15:47

Prędzej czy później o Księżyc będą spory. Jasne jest że ten kto pierwszy ten lepszy. Więc taka stacja nie pozwoli wyłonić bezpośredniego zwycięzcy a sojusz przeciwko Chinom również wyjdzie na dobre tym krajom. To również wyjaśnia dlaczego to akurat Rosja i USA a nie kto inny.

W temacie: Dieta ketogeniczna przynosi zadziwiające wyniki

08 wrzesień 2017 - 17:37

Akurat jestem na diecie, z sukcesami - masa znika. Za pomocą komercyjnych urządzeń kontroluje mniej więcej skład ciała. (W sensie ilość tłuszczu, wody i mięśni) zrobiłem pobierzną analizę i wyszło mi że liczą się przedewszystkim kalorie. Do reszty organizm się dostosuje (jeśli oczywiście jest zdrowy). Z własnych obserwacji wyszło mi że mam najlepsza i jedyną skuteczną - nazywa się "mż". Teoretycznie dostarczam organizmowi 3/4 potrzebnych kalorii, praktycznie jestem cały czas trochę głodny - co potwierdza teorię. Czuję się dużo lepiej pod każdym względem, układ pokarmowy pracuje bdb co poznaję np po tym że np ponownie dobrze toleruje no więcej kapsacyiny (ostrego na bazie papryki), lepiej toleruje np kawę, i zęby mam przez większość dnia czyste bo nie jem między głównymi 3 posiłkami. Jedyny minus to to uczucie glodu, ale liczę na to że jeśli poziom tłuszczu spadnie do poziomu normy i zwiększę ilość kalorii do 100 procent zapotrzebowania to i to się unormuje.Co do bakterii w UP - praktycznie niczego nie wyeleminowałem z diety, zmieniły się jedynie ilości i proporcje, więc zapewne i flora się odpowiednio dostosowała bo o ile wiem i ona musi się dostosować do teorii doboru naturalnego :) .

W temacie: Odkryli fale grawitacyjne z emisją światła?

28 sierpień 2017 - 06:09

Wg definicji fizycznej ośrodek to coś co posiada cząsteczki które drgając pozwalają istnieć fali np dźwiękowej.
Nawet w tym wątku ktoś kto najpierw zaprzeczył istnieniu tego ośrodka w przestrzeni póżniej sam nazwał próżnię ośrodkiem, ktoś nawet podał link do wikipedii do jakiejś tezy ktora nawet tłumaczy czym są cząsteczki tego ośrodka.

Sami widzicie że coś takiego zapewne jest, może nwet poza granicą Plancka którą jesteśmy "sztucznie" ograniczenia.
Ps. Pomijam błędy logiczne zawarte w niektórych wypowiedziach bo nie i to tu chodzi.