Skocz do zawartości


ww296

Rejestracja: 02 maj 2016
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 10:03
-----

Moje posty

W temacie: Dieta ketogeniczna przynosi zadziwiające wyniki

08 wrzesień 2017 - 17:37

Akurat jestem na diecie, z sukcesami - masa znika. Za pomocą komercyjnych urządzeń kontroluje mniej więcej skład ciała. (W sensie ilość tłuszczu, wody i mięśni) zrobiłem pobierzną analizę i wyszło mi że liczą się przedewszystkim kalorie. Do reszty organizm się dostosuje (jeśli oczywiście jest zdrowy). Z własnych obserwacji wyszło mi że mam najlepsza i jedyną skuteczną - nazywa się "mż". Teoretycznie dostarczam organizmowi 3/4 potrzebnych kalorii, praktycznie jestem cały czas trochę głodny - co potwierdza teorię. Czuję się dużo lepiej pod każdym względem, układ pokarmowy pracuje bdb co poznaję np po tym że np ponownie dobrze toleruje no więcej kapsacyiny (ostrego na bazie papryki), lepiej toleruje np kawę, i zęby mam przez większość dnia czyste bo nie jem między głównymi 3 posiłkami. Jedyny minus to to uczucie glodu, ale liczę na to że jeśli poziom tłuszczu spadnie do poziomu normy i zwiększę ilość kalorii do 100 procent zapotrzebowania to i to się unormuje.Co do bakterii w UP - praktycznie niczego nie wyeleminowałem z diety, zmieniły się jedynie ilości i proporcje, więc zapewne i flora się odpowiednio dostosowała bo o ile wiem i ona musi się dostosować do teorii doboru naturalnego :) .

W temacie: Odkryli fale grawitacyjne z emisją światła?

28 sierpień 2017 - 06:09

Wg definicji fizycznej ośrodek to coś co posiada cząsteczki które drgając pozwalają istnieć fali np dźwiękowej.
Nawet w tym wątku ktoś kto najpierw zaprzeczył istnieniu tego ośrodka w przestrzeni póżniej sam nazwał próżnię ośrodkiem, ktoś nawet podał link do wikipedii do jakiejś tezy ktora nawet tłumaczy czym są cząsteczki tego ośrodka.

Sami widzicie że coś takiego zapewne jest, może nwet poza granicą Plancka którą jesteśmy "sztucznie" ograniczenia.
Ps. Pomijam błędy logiczne zawarte w niektórych wypowiedziach bo nie i to tu chodzi.

W temacie: Odkryli fale grawitacyjne z emisją światła?

26 sierpień 2017 - 09:26

Ja rozumiem że teoria kwantowa może być nieintuicyjna, podobnie jak dzisiejsza elektronika byłaby nieintuicyjna np dla osoby ze średniowiecza, jednak gryzie mnie to rozchodzenie się fal w przestrzeni bez "medium". Logiczne rozumienie przestrzeni to "nic" natomiast fizyczne już jest inne i definiowane jako "coś" w czym zachodzą zjawiska i procesy. Jednak dla mnie nic to nic i myślę że jest to fundamentalne stwierdzenie zrozumiałego tak samo dla człowieka średniowiecznego, mnie przeciętnego obwywatela dzisiejszych czasów, będącego ponad to np Astro ;) czy np fizyka teoretycznego. W związku z tym zastanawiam się czy nie jest możliwe istnienie bardzo małej cząstki, takiej podstawowej jaką kiedyś miał być atom, mniejszej niż neutrino i jeszcze mniejszym oddziaływaniu. Takim czymś mogłaby być właśnie przestrzeń, a konkretnie miejscem w którym to coś by się znajdowało podobnie jak np gaz w jakimś pojemniku. Wtedy niektóre rodzaje fal zyskałyby swój nośnik a przy okazji wyjaśniła by się brakującą masa i energia we wszechświecie? Czy jest możliwe coś takiego czy popełniam jakiś błąd w tej logice?

W temacie: Google odwołuje spotkanie kryzysowe. Powodem obawy o bezpieczeństwo

17 sierpień 2017 - 06:16

Tak. Zdobyłem bezcenną wiedzę, że nie jest dobry.


A może po prostu troszkę podszlifujemy go i spróbujemy jeszcze raz?

Ps. Mój chrześniak nie ma pojęcia o socjalizmie i komuniźmie. Wręcz kojarzy go nie najgorzej przez komentarze starszego pokolenia.

W temacie: Skąd wiadomo ile lat liczy Słońce?

03 sierpień 2017 - 10:59

Astro jak zwykle świetny tekst.
👍