Skocz do zawartości


radar

Rejestracja: 24 May 2008
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 22:00
-----

#131382 Sztuczna inteligencja będzie manipulowała grami, byśmy zapłacili więcej?

Napisane przez radar w 17 January 2018 - 21:00

Mniej wredne i chamskie niż podglądanie ludzi przez smart tv, smartfona czy kinecta.
Jest tu pole do popisu dla ustawodawców, jak można zbierać dane o mojej obecności (na podstawie wifi, bluetooth, etc.) bez mojej wyraźnej zgody?
To samo ze "skanowaniem" mojego domu i otoczenia?

A propos oburzenia, przecież to samo dzieje się z niektórymi grami i apkami na androida, które podsłuchują żeby np. sprawdzić co oglądasz w TV.

Powinni tego zabronić. Dopóki prawo pozwala, NIKT, ani producenci sprzętu, ani oprogramowania nie ograniczą swojego apetytu na dane, bo... można je sprzedać.
Kasa, kasa, kasa....
 • 1


#130011 FBI nie mogło się dostać do połowy urządzeń

Napisane przez radar w 30 October 2017 - 11:52

Tak myśli Polak.

HAHA, aleś wyskoczył :)
Polityka nie ma wymiaru "narodowego"

Na zasadzie: jestem niekompetentny... Udawać że nie ma problemu.

Nawet jak nie udaję, a jestem niekompetentny, to mnie zwalniają. Jest tak na... na całym świecie. No chyba, że jestem po znajomości to mnie nie zwalniają. Jest tak na... całym świecie.
Dyr FBI nie musi "udawać", jak smoczeq powiedział, tj. polityka, a nie warzywniak "na rogu". On musi (publicznie) mówić co trzeba, a nie co mu się podoba.
W sumie jak napisałem powyżej, z tymi 50% dalej nic nie wiemy (i chyba o to chodzi).
 • 1


#129043 Zmanipulowane DNA pozwala na zaatakowanie komputera

Napisane przez radar w 18 August 2017 - 23:21

Jaką największą długość mogę zamówić? Trzeba być masta żeby na 150-200 bajtach (bitach?) zmieścić się z czymś sensownym.

Tylko gwoli ścisłości:

http://www.polskiera...dzo-duzo-danych


 • 1


#127709 Nowa architektura tranzystorów przedłuży życie Prawa Moore'a

Napisane przez radar w 05 June 2017 - 21:30

Wydatki dla producenta sprzętu dużo mniejsze, a kasę może wziąć taką samą.

A to (tylko) od kupca zależy co producent oferuje do sprzedaży?

Nikt przyczepić się nie może, w końcu zawsze kupujesz coś "najlepszego" na rynku, tak?


 • 1


#127465 Hakerzy z CCC oszukali skaner tęczówki Samsunga Galaxy S8

Napisane przez radar w 29 May 2017 - 11:43

Dlaczego skomplikowane hasła są złe?

Bo ludzie zaczynaja wtedy kombinować jak to obejść i:

1. zapisują hasła na kartkach (źle)

2. zapisują hasła w pliku na kompie (gorzej)

3. zapisują hasła w menedżerach haseł (jeszcze gorzej)

4. ustalają łatwiejsze reguły Ahj38^JJN_01, a za miesiąc Ahj38^JJN_02 albo "*_luty" itd.

 

Najlepiej byłoby uczyć technik mnemotechnicznych, typu pierwsze litery ulubionego wierszyka.

Np. ja mam "Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego" (czyli mam małe i duże litery, cyfry i znaki specjalne  ;D)


 • 1


#124484 Śmiać się czy płakać?

Napisane przez radar w 22 January 2017 - 20:00

Statystykę znasz. Czy jedno zdarzenie potwierdza zjawisko?

hehe :) Dobry dowcip :)

 

Jeśli przeanalizować sprawę, to facet raczej na wyborcę PiS by się nadawał,

Oczywiście. "Nawet jak Cię złapią za rękę mów, że to nie twoja ręka" - typowa logika...

 

chodzi o to, że facetowi (politykowi ??? taka jego...), który ma praktycznie pełną władzę w Polsce, już całkiem odjebało.

A co, kazał ich zamordować? Albo chociaż wsadzić do więzienia?

 

- Co mu się stało, nie mam pojęcia. Przecież w ostatnich wyborach to on był za PiS - opowiada jeden z taksówkarzy.

HAHAHA. Wyborcza.pl.

Myślałem, że głosowania są tajne.

 

Thikim, stojąc całkowicie z boku prezentowanych przez Ciebie akrobacji intelektualnych chciałbym Ci jednak przypomnieć o czymś tak oczywistym w każdej racjonalnej dyskusji jak onus probandi. Pozostałych chwytów manipulacyjnych chyba nie warto wytykać, bo i po co? Ludzie jak Glaude mają zapewne już wystarczający materiał badawczy (jeśli o Ciebie chodzi).

:)

A znasz łacińską nazwę chwytu manipulacyjnego gdy stronniczy "ekspert" podaje się za obiektywnego obserwatora?

Względnie, gdy sugeruje się, nawet dyskretny sposób, chorobę psychiczną oponenta?

I to ja z thikimem mieliśmy otrzymywać propozycję do "tuby propagandowej" jak tu jest taki "mistrz" :)

 

podobnie jak marnowaniem czasu byłoby czytanie "programu" PZPR czy NSDAP

"W każdej dyskusji musi paść porównanie do Hitlera" (no, tu już prawie się udało). Najlepiej oczywiście porównywać kogoś kogo się nie lubi (niezależnie od dowodów/argumentów) ;)

 

Już pisałem wcześniej o obrażaniu się vs. odczuwaniu zagrożenia. Teza o tym, że to wina pisu, a nie jadu lanego przez po/media to absurd. No, ale wiadomo, jak nie po "naszej" myśli, to mechanizm wyparcia działa:/


 • 1


#124245 Śmiać się czy płakać?

Napisane przez radar w 18 January 2017 - 21:56

Bo się denerwujesz. :)

Hehe, Shopenhauer byłby z Ciebie dumny, ale nie ze mną te Brunery :)

 

Wybacz, ale nie widzę w takim razie przyszłości KK.

Co ma piernik do wiatraka? To chyba nie jest przedmiotem dyskusji.

 

Miałeś udowodnić defraudacje Owsiaka

WOŚP nie udowodniono żadnych przekrętów ,

A kto kiedy to twierdził? Zdaje się, że mówiłem o nieuczciwości, i wątpliwym moralnie procederze wyboru firm własnej rodziny do obsługi, a nie rozliczaniu się z US?

Czytasz w ogóle?

Warto przeczytać uzasadnienie, bo jest inne niż pierwszej instancji (SR w Złotoryi).

Tak "zupełnie" inne:

 

Trudno zatem podzielić te zarzuty apelacji, w których przywołując cytowane już wcześniej fragmenty artykułów, pełnomocnik oskarżycieli prywatnych próbował wykazać, że oskarżony zarzucił J. O. kradzież lub przywłaszczenie mienia na szkodę Fundacji (...). Kontekst wszystkich trzech artykułów prowadzi bowiem do wniosku, że mówiąc o „dojeniu” i „wyjmowaniu” pieniędzy, oskarżony odnosił się do faktu utrzymywania przez Fundację (...) kontaktów handlowych ze spółką (...) oraz przeznaczania części aktywów Fundacji na cele inne niż związane bezpośrednio z działalnością wspierającą ochronę zdrowia. W wypowiedziach oskarżonego, co słusznie zauważył Sąd Rejonowy, nie ma natomiast zarzutu dokonania przez J. O. kradzieży lub przywłaszczenia pieniędzy należących do Fundacji (...). Taki zarzut, w świetle zebranego w sprawie materiału dowodowego byłby całkowicie bezpodstawny. Sam oskarżony w swoich wyjaśnieniach wyraźnie zresztą przyznał, że nigdy nie miał zamiaru, ani faktycznych podstaw do stawiania podobnej tezy.

Przypominam, proces o zniesławienie, a nie o niepoprawność wywodów. Uzasadnienie jest nieco inne, bo sąd 2 instancji przyjął, że przy tym pozwie o zniesławienie nie są istotne kwestie księgowe więc je odrzucił, a nie zakwestionował jako niepoprawne. Czyli, o ile faktycznie nie ma rozjazdu w księgowych rozliczeniach, to róbta co chceta, i zatrudniajta rodzinę, twórzcie spółki, etc etc. Z tego punktu widzenia niczym się On nie różni od... jak pisałem wyżej. Cwaniak to cwaniak.

 

Nie cieszy Cię to, że kupa ludzi pomaga innym, i to NAPRAWDĘ?

O, bardzo mnie cieszy. Ciekawy jestem tylko ile by zebrał jakby ludzie (instytucje) nie były zakładnikami tego zbierania. Akcja czy pomysł jest jak najbardziej OK. Angażowanie młodych ludzi w pomoc innym też ok (tu możecie poczytać jak to wygodnie pomagać w jeden dzień w roku i mieć czyste sumienie, a jak ciężko przez cały rok, było takie opracowanie jakiegoś psychologa).

Szkoda tylko, że każde miasto, telewizja czy osoba prywatna (patrz np. forum kopalniawiedzy.pl :) ), która "aktywnie" nie wspiera jest szczuta. (tak jak pisałem wyżej, szantaż emocjonalny nie ma nic wspólnego z dobroczynnością).

 

wobec przytłaczających faktów, już chyba czas abyś dla dobra wszystkich

Argument per "bo wszyscy tak robią", "bo inni tak samo albo gorzej" (vel Astro i KK),  tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że się mylicie (albo nie rozumiecie różnicy pomiędzy ludźmi oddanymi danej sprawie, a ludźmi oddanymi danej sprawie "przy okazji".

 

EOT z mojej strony. Mądrość ludowa na dobranoc: "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi"


 • 1


#124144 Śmiać się czy płakać?

Napisane przez radar w 16 January 2017 - 23:42

Bronisz w zaparte tej tezy, a mi się wydaje, że Twoja inteligencja po prostu nie dopuszcza możliwości takiej naiwnej nieudolności tych mediów i na siłę próbujesz zracjonalizować ich fuszerę.

I vice versa.

 

Mi tam się chce śmiać, bo fuszerka czy prowokacja jest to mierna, chociaż właściwie nie wiem jaki przymiotnik tu bardziej pasuje i czym to się okaże. Płakać mi się też chce, ale z 2 powodów:

1. ze śmiechu, że dajecie na owsiaka i to jeszcze więcej żeby "na złość babci odmrozić sobie uszy", czy w ogóle na tą akurat "fundację". bo akurat dlaczego na to? Tak konkretnie dlaczego teraz?

2. bo niby widzicie tę marną prowokację, zauważacie, że opozycja daje się prowokować, uważacie się i/lub jesteście specjalistami w swojej dziedzinie, a mimo to... też daliście się sprowokować, choćby do tej bezcelowej dyskusji. Tak bronicie tego forum/strony przed "onetyzmem" etc etc i proszę, nawet na kopalni denna polityka i radość z dopisywania "przymiotów" tym, których się nie lubi... czyli radość dla gawiedzi...


 • 1


#123685 METI wyśle sygnał do Obcych

Napisane przez radar w 28 December 2016 - 16:14

Może zanim zaczniemy siać w około "jesteśmy tutaj" nauczmy się czegoś (standardowe loty międzyplanetarne) i zabezpieczmy odpowiednio (odpowiednia broń oraz flota kosmiczna).

Bez sensu. Nie wiemy do czego mamy dążyć i jaki poziom techniki da nam jakiekolwiek "zabezpieczenie".

Np.

 

 

Mimo wszystko bowiem konfrontacja z bronią atomową i termojądrową przyjemna nie jest nawet dla dużo bardziej zaawansowanych cywilizacji.

może się okazać kompletną bzdurą, bo taki obcy będzie posiadał w swoim alien-smartfonie opcję "wyłączania lokalnych reakcji termojądrowych (potrzebny root)" i co wtedy? :) Zawsze znajdzie się taki co zrootował telefon i klops ;)

EDIT:

Ciekawa natomiast jest ta uwaga:

I byłoby jak z Apollo i ruskimi - nagle znalazło by się finansowanie, odpowiednie technologie zostałyby wyciągnięte z szuflad teoretyków i opracowane, a następnie wysłany statek. Bo byłby cel i widoki na kosmiczne kolonie.

Może zamiast zakładać SETI/METI miłośnicy obcych cywilizacji powinni założyć jakieś ADODI (Advanced Deep space Oil Detection Institute) i ogłosić, że na Proxima b wykryto ropę i nie ma tam demokracji? ;)


 • 1


#119752 Dziura w LastPass naraża miliony internautów

Napisane przez radar w 05 August 2016 - 08:42

Chcą? To proszę o przykłady że używają. A nie o strachy że mogą używać.

Ależ mi argument. Zaczynasz trollować jak Astro.

To, że nie wiemy czy używają to jedno, a czy używają to drugie. Używanie danych biometrycznych nie jest jeszcze tak popularne, więc i nie ma ciśnienia, na łamanie takowych.

http://www.networkwo...biometrics.html

 

Jak ktoś ma dostęp do otoczenia użytkownika to może go i nawet zgwałcić ale co to ma do rzeczy?

To, że raz ukradzionych danych można używać potem do woli wszędzie. Teraz w każdym serwisie możesz mieć inne hasło. Ba, możesz je zmieniać kiedy chcesz (powinieneś, a czasem nawet musisz), a danych biometrycznych masz ograniczony zasób.

 

Jak bank nie jest bezpieczny to z Twoimi odciskami nic nie trzeba robić. Można się bezpośrednio dobrać do Twoich pieniędzy. Albo uznajemy pewien poziom zabezpieczeń w banku albo tracą sens rozważania co by było gdyby.

A cóż to za bzdura? Co jeśli podważamy skuteczność zabezpieczeń banku tylko i wyłącznie w zakresie biometrii? Bank może być bezpieczny (pod warunkiem, że nie stosuje biometrii), ale biometria nie.

 

Ostatecznie celem są pieniądze.

Albo władza. Co jeśli zaczniemy używać biometrii w urzędach? Po co DO, PESEL, czy paszport, skoro jest odcisk palca?

 

Siedzę w domu, robię przelew, bank weryfikuje moją tożsamość każąc przyłożyć palec do czytnika. Proste pytanie: co z czytnika jest wysyłane do banku?

To chyba nie jest argument, bo w mitm można użyć skrótu z solą. Nie mniej jednak tak czy inaczej ukraść się da, zwłaszcza odciski palców. Kiedyś "nie dało się" podrobić karty do bankomatu, a teraz dzięki paywave etc można ją zeskanować nawet zdalnie(!) i wyczyścić Ci kartę transakcjami po <50PLN. Postęp, bezmyślny postęp, a można go było przewidzieć, ale pewnie "postępowi thikimowie" mówili:

To proszę o przykłady że używają. A nie o strachy że mogą używać.

A może by tak zabezpieczać się przed, a nie po?


 • 1


#119737 Dziura w LastPass naraża miliony internautów

Napisane przez radar w 05 August 2016 - 07:19

Widzę, że muszę tu wkroczyć :)

 

W przypadku biometrii - zabiorą Ci palec - też muszą mieć kartę. Wymieniasz kartę i biometria nie działa.

Ale jak już powiedział wilk, twoje bezpieczeństwo będzie się opierać tylko na karcie, a nie na karcie i haśle. Wystarczy ukraść/sklonować kartę, a "hasło" (palec) jest już stracone do końca życia.

 

Nie musi istnieć taka baza.

Co to znaczy nie musi? Sorry, ale to jakiś bezsens. Jeśli masz bank/serwis internetowy/cokolwiek, to ma on bazę swoich klientów i jeśli używa biometrii to ma też taką bazę.

 

Po nad to biometria to nie muszą być odciski - może siatka naczyń krwionośnych oka? Jak Ci oko wyjmą i tak nie zadziała.

Jak mi ukradną jeden palec to zmieniam metodę na drugi palec

Sęk w tym, że u rąk masz ich tylko 10, na raz skanują więcej niż jeden "w razie W", np jak się skaleczysz i masz plaster na palcu, a inne łatwo dostępne cechy charakterystyczne też są ograniczone, nie tylko budową twojego ciała, ale i praktycznością dostępu oraz aktualnie stosowanym sprzętem. Jeśli bankomat będzie sprawdzał odciski palców to co z tego, że masz też unikalny obraz siatkówki? Jeśli fujarkę też masz unikalną to musisz też mieć bankomat z dziurką, w którą możesz ją włożyć ;)

Nikt też oka nie będzie wyjmował, ani obcinał palca. Problemem będzie technologiczne naśladownictwo. Obraz siatkówki już przestaje być bezpieczny (!), a odciski palców przestały już wcześniej.

 

Na chwilę obecną dostęp biometryczny jest drugą furtką którą można w każdej chwili wyłączyć. Pierwszą jest hasło. Nie przewiduję żeby to inaczej robiono w przyszłości, bo obecne rozwiązanie ma sens.

Ty nie przewidujesz, co nie znaczy, że tak nie będzie "bo przecież to najbezpieczniejsze rozwiązanie" albo "Nie przewidujemy stosowania haseł ponieważ w opinii ekspertów nie ma takiej potrzeby", etc. etc.

Poza tym jest jeszcze jeden problem. Jak masz hasło i ktoś Ci je ukradnie to możesz się bronić, "ktoś podejrzał/podsłuchał/zgadł hasło i wypłacił Pana pieniądze". W przypadku biometrii "To musiał być Pan, przecież to Pana palec. a biometria jest bezbłędna". I jak się wtedy wybronisz? Jak udowodnisz, że przestępcy osiągnęli już taki poziom technologiczny (a osiągną na pewno, to odwieczny wyścig), że są w stanie udawać twój palec?

Jak mówię, to odwieczny wyścig pomiędzy twórcami zabezpieczeń i przestępcami, z tym, że teraz twórcy poszli na skróty i wyręczają się naturą, ALE chyba zapomnieli, że też nie mają jak ulepszyć rozwiązań w nieskończoność, bo granicą jest ludzkie ciało. Niżej niż DNA raczej nie zejdą, a i to pewnie da się w końcu oszukać. I co wtedy?


 • 1


#112586 Tkany nanomateriał

Napisane przez radar w 22 January 2016 - 23:43

nici posiadają wiele stopni wolności

Coś mi tu translatorem zajechało, powiedziałbym, że dość swobodne tłumaczenie ;)


 • 1


#110518 Włosy do 100 razy zwiększają powierzchnię zwierząt

Napisane przez radar w 10 November 2015 - 20:49

kota - piłki pingpongowej,

Coś małe te koty? :)

Może miał być stół do ping ponga? :)


 • 1


#107718 Selfie uwierzytelniające

Napisane przez radar w 08 July 2015 - 10:55

Oby nie było zbyt wielu kolizji.

 

Co zrobi człowiek, którego dane biometryczne zostały skradzione/podrobione? Pin w karcie możesz zmienić, odcisku palca czy obrazu siatkówki nie bardzo.

 

Z tymi zdjęciami to w ogóle jakiś nie tego pomysł, bo zdjęcie/a można Ci zrobić nawet nie będziesz wiedzieć kiedy, albo po prostu ściągnąć z "fejsa".

Już nawet odcisk palca trudniej zdobyć, chociaż już i na to nie trzeba kontaktu fizycznego:

 

http://gadzetomania....dstawie-zdjecia

albo

http://blog.al.com/b...int_reader.html


 • 1


#102395 Multiferroiczna pamięć działa w temperaturze pokojowej

Napisane przez radar w 02 January 2015 - 17:48

Kurcze że też mnie taka "trollowa" dyskusja ominęła :(

 

"W wyniku tego przełączanie stanów układu nie wymaga przepływu prądu elektrycznego a jedynie przyłożonego napięcia." :)


 • 1