Skocz do zawartości


MrVocabulary (WhizzKid)

Rejestracja: 08 Apr 2008
Poza forum Ostatnio: Nov 09 2017 19:38
-----

Moje posty

W temacie: Czołowy badacz SI ma pomysł na lepsze rozpoznawanie obrazów przez maszyny

06 November 2017 - 17:25

No wreszcie - dokładnie taki system opisywałam około 6 lat temu. Oczywiście nikt mnie nie słuchał. Teraz ktoś "wymyślił". Nie chodzi o patent czy zyski - chodzi o to że wiele wartościowych pomysłów jest pomijanych bo wymyślił je "amator", a wiele bzdurnych zyskuje dlatego że jest szansa na tym zrobić karierę - niezależnie od skuteczności. 6 lat temu mówiłam że trzeba AI podzielać na małe podzespoły wyspecjalizowane z analizie różnych elementów, oraz w system łączenia i upraszczania wniosków z tych podzespołów

 

Ten gościu w wywiadzie powiedział, że miał na to pomysł od prawie 40 lat, ale nie udało mu się pewnych problemów aż do teraz rozwiązać :)


W temacie: TruePlay ma zapobiec oszustwom w grach

25 October 2017 - 08:16

Dla mnie ekstra. Oszuści zawsze byli plagą, i zawsze były systemy, które miały temu zapobiegać na podobnych zasadach (np. PunkBuster).

 

lester, przypuszczam, że to kwestia technologii. Ostatnio zapora Windowsa jest lepsza od Avasta i Kaspersky'ego, a nie olewania problemu. Tak czy siak, dobrze, że coś takiego zrobili.


W temacie: Niesporczaki, ostatni Ziemianie

17 July 2017 - 07:56

To „20 lat” czy „miliardy lat” może taki żyć na głodnego? One jedzą roślinki, bez roślinek zdechną.

 

Swoją drogą, po niemiecku się nazywają Bärtierchen (misio-zwierzątka), a po rosyjsku Тихоходы (cichochody) ;)


W temacie: Kolejna planeta wokół Proximy Centauri?

10 July 2017 - 14:32

Pytanie: czy sformułowanie „o 330 procent większa” oznacza, że ta planeta ma (100% + 330%) = 430% masy Ziemi? :)


W temacie: Styropianowe domki odporne na trzęsienia ziemi

20 June 2017 - 12:42

Pojedynczy domek do zdzierżenia. Dzielnica takich domków będzie się palić jak suchy step w wietrzny wieczór tylko bardziej trująco. Mimo dodatków mających utrudniać palenie, styropiany samogasnące palą się pięknie po przekroczeniu krytycznej prędkości dostarczania ciepła. Zapalniczką tego nie podpalisz (z trudem, może), ale jakiś płonący mebel w domu może już wystarczyć do zapłonu. 

Do tego rozkład polistyrenu pod wpływem UV lub czasu z uwalnianiem rakotwórczego styrenu, znikoma odporność na rozpuszczalniki organiczne - 5 litrów acetonu rozpuści chałupkę jakby z soli była - dla kobiet oznacza to zakaz malowania paznokci bo opary zmywacza powodują, że sufit kapie na głowę - dosłownie. :) Nic nie poradzę, 70k$ to trochę dużo za te atrakcje. Drewno lepsze.

Brzmi jak niezły hardkor :D