Skocz do zawartości


wilk

Rejestracja: 12 lut 2008
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 19:11
*****

Moje tematy

Problem z nawigacją w serwisie?

22 luty 2017 - 15:56

Czy na sali są osoby mające problem z nawigacją w serwisie? Chodzi o linki z boksu „forum” pozwalające na natychmiastowe przejście do ostatnich komentarzy na forum. Ponoć występuje problem z kodowaniem linków zawierających znaki diakrytyczne uniemożliwiający poprawne przekierowanie.

W kręgu zainteresowań są osoby mające anglojęzyczną wersję Windows 10 oraz używające MS Edge, tudzież mobilne Chrome.

 

Zapomniałem dodać, że chodzi o ramkę „forum” na stronie głównej.


Imperatywy motywacyjne (ostrzeżenia i kary)

08 luty 2017 - 02:28

Aby móc utrzymywać należyty porządek na forum i tym samym zapewniać odpowiednio wysoką jakość dyskusji – nasi moderatorzy uprawnieni są do przyznawania ostrzeżeń użytkownikom naruszającym regulamin serwisu Kopalnia Wiedzy lub ogólnie przyjętą netykietę. Aktualny taryfikator ostrzeżeń:

 • Zamieszczanie zabronionych treści (lub odnośników) — 5 punktów na 60 dni
 • Reklamy, spamowanie — 5 punktów na 45 dni
 • Naganne zachowanie (obrażanie) — 3 punkty na 30 dni
 • Trollowanie, sianie zamętu — 3 punkty na 30 dni
 • Zamieszczanie nieodpowiednich treści (lub odnośników) — 3 punkty na 30 dni
 • Celowe wprowadzanie offtopu (inicjator) — 2 punkty na 14 dni
 • Nieodpowiednie zachowanie (wulgaryzmy) — 1 punkt na 14 dni
 • Pisanie nie na temat — 1 punkt na 7 dni
 • Problem z profilem/sygnaturką — 1 punkt na 7 dni
 • Pisanie w starych tematach bez wnoszenia nowych informacji — 1 punkt na 7 dni
 • Niepoprawne cytowanie — 1 punkt na 3 dni
 • Brak poszanowania dla zasad ortografii, interpunkcji lub stylistyki — 1 punkt na 3 dni
 • Ostrzeżenie od moderatora — moderator może dobrać parametry indywidualnie (wyjątkowe sytuacje)

Tytuły ostrzeżeń zostały tak dobrane, aby jednoznacznie wskazać przewinienie oraz dotyczą sytuacji, które czasem pojawiały się na naszym forum. Użytkownik w opisie powiązanym z ostrzeżeniem może otrzymać dodatkowe wyjaśnienia wraz z odnośnikiem do treści, które spowodowały jego przyznanie. Po upływie terminu przyznane ostrzeżenie (mogą być wielokrotne) wygasa, a konto punktowe jest redukowane. Informacja o przyznaniu ostrzeżenia pozostaje jednak na zawsze w profilu.

Naturalnie moderatorzy mogą także wstępnie zwracać uwagę poprzez bezpośrednie komunikowanie się z użytkownikiem zanim powzięte zostaną bardziej restrykcyjne kroki, szczególnie jeśli jest to pierwsze i to drobnej wagi przewinienie.


Forum umożliwia tworzenie reguł, które będą automatycznie egzekwowały sankcje wobec użytkowników, w zależności od aktualnego konta punktowego. Zawierają się one od tymczasowego/stałego wymogu akceptowania postów, poprzez blokadę pisania, aż do zawieszenia konta. Automat ten nie jest aktualnie w użyciu, lecz użytkownicy mogą zachęcić do jego wypróbowania.


W razie niejasności odsyłamy także do poradnika dla forumowiczy.


Zakładka "Pytania i odpowiedzi"

10 listopad 2016 - 15:59

Zachęcam do zaglądania na zakładkę "Pytania i odpowiedzi", dyskutowania i udzielania odpowiedzi czy zadawania własnych pytań. Widzę, że pojawia się aktywność, ale fajnie jakby była większa, szczególnie ze strony osób, które mogłyby służyć pomocną odpowiedzią. :)

 

Szkoda trochę, że nie wyświetlają się powiadomienia tudzież nie da się obserwować jej ogólnie (trzeba oddzielnie oznaczać poszczególne pytania, które nas zainteresują) więc trzeba pamiętać, by odwiedzać ją czasem…


Akronimy

26 październik 2016 - 20:28

Jak może zauważyliście od pewnego czasu niektóre akronimy są podkreślone i po najechaniu na nie kursorem pojawia się dymek z wyjaśnieniem. Jakiś czas temu dodałem kilka takich akronimów (począwszy od KW ;-)) najczęściej pojawiających się w Waszych wypowiedziach i mających związek z nauką, czyli OTW, STW,, QED, QFT, QM oraz dziś ESA, NASA (których początkowo nie chciałem jednak dodawać). Dajcie znać jeśli uważacie, że przydałoby się rozwinąć tę listę o jakieś inne akronimy, których znaczenie może nie być dla wszystkich oczywiste.