Skocz do zawartości


wilk

Rejestracja: 12 lut 2008
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 12:51
*****

#127777 SpaceX wystrzeli pojazd szpiegowski X-37b

Napisane przez wilk w 08 czerwiec 2017 - 15:05

Pomimo upływu lat wciąż nie wiemy, do czego służą pojazdy X-37B

przypominają niewielkie promy kosmiczne

stworzenie załogowej wersji pojazdu na potrzeby USAF

http://kopalniawiedz...osmicznego,5565


 • 1


#125963 Telefon zaufania

Napisane przez wilk w 09 marzec 2017 - 21:05

Ale on chce pogadać przecież, a nie iść na piwo…


 • 1


#125813 Fatalny stan zabezpieczeń menedżerów haseł

Napisane przez wilk w 04 marzec 2017 - 16:24

To ja jestem ciekaw jak inaczej można coś zaszyfrować w takim programie.

 

Zerować pamięć, w której przechowywano klucze/hasła przed jej zwolnieniem, nadpisywać tymczasowe pliki (flash-friendly :D). Używać systemowych operacji kryptograficznych, dzięki czemu tylko dany proces ma dostęp do tych danych. Używać TPM (tak wiem o inwigilacji służb, ale bez przesady — „Kowalskim” aż tak się nikt nie interesuje, trzeba skalkulować to sobie). Problemem jest to, że większość Androidowych telefonów jest od razu rootowana przez użytkowników, więc sami robią raj dla wykradaczy haseł.

 

Tutaj jest to fajnie opisane: http://keepass.info/...e/security.html


 • 1


#124667 Muzyczne inspiracje

Napisane przez wilk w 28 styczeń 2017 - 16:39

Czy wy musicie wpierdzielić politykę nawet do tematu o muzyce? Serio?


 • 1


#122785 Najbardziej kulisty naturalny obiekt pozaziemski

Napisane przez wilk w 23 listopad 2016 - 18:17

Nie.


 • 1


#121575 Wirusolodzy przyglądają się czterem chorobom

Napisane przez wilk w 13 październik 2016 - 00:18

unicestwienie wszystkich komarów na świecie!

Ekosystem się nie zawali! Nie znam stworzenia, które byłoby uzależnione wyłącznie od komarów!

 

To, że owadożercy nie muszą wyłącznie żywić się komarami nie oznacza, że komary jako takie nie spełniają w naturze żadnej roli. Otóż spełniają — rolę moderatora liczności innych populacji, poprzez roznoszenie zarazków.


 • 1


#120301 avatary, layout i takie tam

Napisane przez wilk w 17 sierpień 2016 - 04:43

E, powoli, nie ma co się od razu w całą aktualizację rzucać, bo to koszta niepomiernie większe i zupełnie nic z tego co tutaj zaproponowali forumowicze jednak nie rozwiąże. To bardziej kwestia pluginów/modyfikacji.

 

Może lepiej jakby po prostu ktoś z Was spisał w punktach konkretne propozycje zmian, zauważone usterki itd., bo z zastanawianiem się do niczego nie dojdziemy  Póki co ja tutaj widzę wymienione przez Was takie pomysły:

 

- zmiana domyślnego (pustego) awatara na jakiś bardziej związany tematycznie z „Kopalnią” (w zasadzie to zmiana jedynie dla nowych rejestracji i tych, co nie zmienili awka - konieczny grafik lub licencjonowany/zakupiony obrazek)

- zaokrąglone awatary za pomocą CSS (coś jak G+?, IMHO to trochę kosmetyka/zachcianka… ;))

- zmniejszenie rozmiaru obecnych, bo niby za duże (to akurat mogę zrobić w każdej chwili, obecnie skalowane są do 100px, ale samo to niewiele zmieni, bo ten panel boczny i tak więcej zajmuje - 155px na sztywno)

- dynamiczna zmiana domyślnego awatara, w zależności od rangi użytkownika, czyli ilości postów (według mnie to trochę overkill wykonanej pracy do faktycznej tego użyteczności, bo zwykle i tak każdy wrzuca swojego awatara lub spina do Gravatara i nie zobaczy tej zmiany; nie wiem - być może jednak jakiś gotowy plugin forumowy do tego jest)

- wparcie dla LaTeX (tutaj widziałem pluginy, choć niektóre opierały się po prostu o zewnętrzne generatory obrazków z innych serwisów, IP.Board jako taki nie niestety czegoś takiego)

 

Według mnie, z powyższych, wyłącznie nad tym LaTeksem warto się zastanowić.

 

 

 

Minimum nakładów vs. maksimum zysków?

 

Za ostro podchodzisz i zbyt roszczeniowo, spokojnie. Gdyby reklamy czy artykuły przynosiły takie krocie, to KW zapewne, by parzyło jeszcze kawę, by milej było czytać nowe arty. No, ale jednak nie parzy.

 

Były swojego czasu pomysły/pytania o możliwość wprowadzenia mailingu typu opt-out, ale nie oparły się krytyce ( :rolleyes:), tudzież pewnej formy paywall. Były i pomysły na crowdfunding, donacje itp.

 

Trzeba zrozumieć, że na dynamikę rozwoju dowolnego serwisu ma wpływ:

 

- liczność i aktywność userów (wiele osób wpada jedynie poczytać główną, większość nie rejestruje się, a większość z tych, co nawet się zarejestrowali pozostaje mało aktywna lub wcale)

- nastawienie userów (jak robią bałagan, heheszki lub krytykują wszystko co się da, to się odechciewa; problem tym większy, jeśli userów nie jest wielu i jest dylemat czy przedkładać porządek nad to, by coś się jednak działo)

- monetyzacja - przede wszystkim (za darmo nic nie stoi, ale bez odpowiednio dużej społeczności franklinów nie będzie - i z klikalności, i z nią zainteresowania sponsorów)


 • -1


#119803 Dziura w LastPass naraża miliony internautów

Napisane przez wilk w 06 sierpień 2016 - 15:21

Powstanie nowa gałąź chirurgii plastycznej. ;-)


 • 1


#119567 Dziura w LastPass naraża miliony internautów

Napisane przez wilk w 01 sierpień 2016 - 19:47

Wystarczają mi własne, tentegowane w głowie algorytmy.

 

Pewnie zatem tworzysz w oparciu o pewien rdzeń plus znaczki zależne od serwisu. W przypadku ogólnych wycieków ma to jeszcze sens, bo nawet jeśli zostanie odtworzone, to wyglądać może dość losowo, ale przy ataku personalnym wyciek jednego może oznaczać wyciek wszystkich.


 • 1


#118430 forum - manual

Napisane przez wilk w 09 lipiec 2016 - 23:05

Dopisałem takie coś o:
 

 • Nie zgadzam się z artykułem, użytkownikiem, obecnym stanem wiedzy lub mam własną ciekawą teorię, ale inni się ze mną sprzeczają, nie chcą mi wierzyć – dlaczego?
Jesteśmy serwisem popularnonaukowym, więc inni dyskutanci będą oczekiwać od Ciebie uwiarygodnienia własnych słów, poparcia ich odesłaniami do racjonalnych, rzetelnych badań czy publikacji naukowych. Ma to znaczenie tym większe, im bardziej Twoja opinia jest kontrowersyjna lub w opozycji do bieżącego stanu nauki. Jeśli jednak chcesz pogdybać, to zapraszamy do działu „Luźne gatki”.

 • 1


#111301 Regulamin Forum

Napisane przez wilk w 09 grudzień 2015 - 00:52

Uczypliwy minusik z Twojej strony,

 

Minusik, bo mam już dość twojego dziecinnego jojczenia. I nie uszczypliwy, a taki, byś w końcu doznał jakichś refleksji. Nie muszę chyba przypominać, kto tutaj bawił się w minusowanie komentarzy. Wiatr siejesz i się dziwisz, że zbierasz burzę. Zadajesz pytania oczywiste, idiotyczne lub takie, na które już otrzymałeś odpowiedź.

 

Wspomniane wcześniej konto nie zostało usunięte, a ma bana, o czym masz komunikat. Albo używasz jednego, albo drugiego. Nie interesuje mnie to czy współdzielisz konto, masz dwa lub pięć — dopóki normalnie udzielasz się na forum. Jeśli jednak wprowadzasz innych w ten sposób w błąd, wolisz psocić lub pojawiają się skargi, to nie dziw się, że są na to jakieś reakcje.


 • -1


#108298 Uwaga na użytkowniów "niemoderowanych"

Napisane przez wilk w 06 sierpień 2015 - 13:42

Ale w związku z czym masz problem z taką sytuacją? Bo wyżej sam byłeś zdziwiony, że użytkownik z jednym postem nie jest moderowany i wręcz "ostrzegałeś" przed nim. Poprawiłem to. Teraz źle, że w ogóle tak jest?

 

Gdzieś już widziałem taki schemat... ;-)


 • -2


#108117 Astroboy

Napisane przez wilk w 28 lipiec 2015 - 18:42

Pewnie stąd, że wszystkie konta zakładasz bez namysłu, na to samo kopyto z tych samych adresów.


 • 0


#108058 Astroboy

Napisane przez wilk w 24 lipiec 2015 - 17:52

Co tam Astroboy, mnożysz byty ponad miarę? Schizofrenia jakby.


 • -1


#107817 CEST, CET i UTC.

Napisane przez wilk w 14 lipiec 2015 - 17:18

Ogranicz proszę swoje wypowiedzi w tym dziale do zgłaszania faktycznych problemów z funkcjonowaniem i obsługą forum lub serwisu, nie zaś do polemiki o sprawach wokół tematu. Przedstawiony problem wynikał ze strony użytkownika i został rozwiązany.


 • -1