Skocz do zawartości


Grey55

Rejestracja: 13 sty 2012
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 14:04
-----

Moje posty

W temacie: W atomowych „śmigłach” zjawiska kwantowe potrafią imitować zwykłą fizykę

17 czerwiec 2017 - 23:04

"zjawiska kwantowe potrafią imitować zwykłą fizykę"
Kiedy ludzie wreszcie zrozumeją, że to nie żadna imitacja?

"
Otrzymane przez nas wyniki powinny więc być przestrogą dla chemików czy fizyków lubiących nadmiernie proste interpretacje."
Taki jest cel tych badań? Nie szukajmy uproszczeń, bo i tak nie zrozumimy fizyki?

"
działanie nanomaszyn nagle mogłoby przestać być tak przewidywalne jak w przypadku np. mechanicznego zegarka"
To jak porównywać wzór zachowania wody czy gazu do ciała stałego. To chyba oczywiste, że zanim nie opiszemy dokładnie tego, czego urządzenia nie pozwalają jeszcze dokładnie obserwować w skali kwantowej, wielu będzie nauczać pseudonaukowych herezji, które sprzyjają zastojowi w nauce.

Był sobie taki facet, Schauberger chyba się nazywał, i on badał ruch cieczy. Dlaczego po dziś dzień się tym nikt tak analitycznie nie zajmuje? Tamten facet stracił życie, jak tylko sprzedał swoje pomysły Amerykanom, którzy pogrzebali jego badania. Tak samo, jak pogrzebali prace Tesli, czy innych wybitnych naukowców naśladujących Naturę. Dziś taka wiedza jest zakazana, bo prowadzi do ZROZUMIENIA... Zrozumienia tego, jak prosty i cudowny jest Wszechświat. Niestety ale naturalne piękno i doskonałość wszechrzeczy nie idą w parze z 18 wiecznym modelem rynku...


W temacie: Na oceanach zaczną pojawiać się autonomiczne statki handlowe

17 czerwiec 2017 - 22:33

Ukradli mi kolejny projekt.
Autonomiczna ochrona statków to banał z punktu rozwiązania technologicznego- bez konfliktu z opinią publiczną. Na to też mam rozwiązanie, ktos jest zainteresowany podjęciem pracy nad takim projektem?