Skocz do zawartości


Sławko

Rejestracja: 12 maj 2011
Poza forum Ostatnio: lut 21 2018 23:41
-----

#132019 Ukazał się raport o przystępności języka tekstów urzędowych w internecie

Napisane przez Sławko w 21 luty 2018 - 19:29

Urzędnicy nie są zainteresowani tym, aby ich teksty, a w szczególności stanowione prawo było zrozumiałe dla przeciętnego obywatela. Im trudniejszy tekst do zrozumienia tym lepiej. Urzędnicy czują się bardziej potrzebni i łatwiej oskubać obywatela za nieznajomość prawa.


 • 1


#126270 Uber wycofuje się z Danii

Napisane przez Sławko w 28 marzec 2017 - 12:16

A cała sprawa rozbija się o to że rządy wielu krajów muszą mieć kontrolę nad wszystkim, bo obywatela trzeba doić i strzyc na maxa ze wszystkich stron.


 • 1


#126099 W granicach Bielska-Białej odkryto kompleks 4 jaskiń

Napisane przez Sławko w 16 marzec 2017 - 10:47

Inwentaryzacja jaskini:

 1. 1 duży stalaktyt "żądło", kwota 5000, wartość 5000, 6150 z VAT
 2. 7 małych stalaktycików, kwota 100, wartość 700, 861 z VAT
 3. 3 nacieki skalne bez połysku, kwota 30, wartość 90, 110,70 z VAT
 4. 2 nietoperze, kwota 70, wartość 140, 172,20 z VAT
 5. 1 zdechła żaba przy wejściu, kwota 1, wartość 1, 1,23 z VAT

Inwentaryzację zakończono na pozycji 4, wartość 5931, 7295,13 z VAT

Majątek jaskini przechodzi na skarb państwa, zasili fundusz wypłat z programu 500 minus.


 • 0


#124158 Zombi przetrzebią ludzi w zaledwie 100 dni

Napisane przez Sławko w 17 styczeń 2017 - 12:03

Dlatego jest to w dziale "Ciekawostki". Nic tu nie jest napisane, że to praca naukowa, chociaż opublikowana w Journal of Physics Special Topics. Widocznie nie jest to poważne pismo naukowe.

Studenci wypili kilka piwek i zaczęli się bawić. Dobrze, że bawią się matematyką, a nie prochami.

A sami chyba już zapomnieliście jak się bawią studenci ;)


 • 1


#121612 Ponowne wysłuchanie w sprawie budowy teleskopu na Mauna Kea

Napisane przez Sławko w 13 październik 2016 - 19:59

Dla mnie Mauna Kea też jest górą świętą, a moja religia mówi, mi że wybudowanie tam teleskopu wypełni proroctwo, które mówi,
że to właśnie ten teleskop jako pierwszy odkryje życie na innej planecie i obcą cywilizację. Dlatego on MUSI TAM BYĆ!
 • 1


#116863 Blokują blokujących

Napisane przez Sławko w 31 maj 2016 - 13:52

Reklamodawcy sami są sobie winni.
Kiedyś banery reklamowe niczego nie zasłaniały. Stan taki trwał latami i nikomu nie przychodziło do głowy, aby je blokować.
Blokery reklam powstały wówczas, gdy banery zaczęły zakrywać treść, a nawet całe strony.
Takie reklamowanie produktów to po prostu zwykłe chamstwo. Ludzie mieli tego dość i zaczęli tworzyć blokery.
Teraz reklamodawcy płaczą i proszą o odblokowanie swoich witryn, albo dalej po chamsku blokują swoje witryny
po wykryciu adblocka. Zamykam od razu takie strony. Niestety, cierpią na tym także uczciwi reklamodawcy.
Niestety, cierpię na tym także ja(!), bo być może jakiś produkt by mnie kiedyś zainteresował, ale musi być
reklamowany kulturalnie!
 • 1


#110488 Mierzą siły działające między antyprotonami

Napisane przez Sławko w 10 listopad 2015 - 00:20

Nie rozumiem w czym jest problem? Jestem przekonany (i kiedyś ktoś to sprawdzi doświadczalnie), że antymateria oddziałuje na siebie i inne cząstki w sposób antygrawitacyjny. To oznacza, że nie ma ona tendencji do skupiania się w bryły jak zwykła materia, ale wręcz przeciwnie - ma tendencję do rozpraszania się. To wyjaśnia, dlaczego jej teraz wokół siebie nie obserwujemy. Antymaterii było dokładnie tyle samo ile zwykłej materii i nadal tak jest, nic się nie zmieniło! W trakcie Wielkiego Wybuchu antymateria rozproszyła się szybciej od zwykłej materii. Znaczna część antymaterii anihilowała zapewne ze zwykłą materią, ale reszta ocalała. Antymateria dalej się rozprasza rozciągając całą naszą przestrzeń, dlatego Wszechświat wciąż się rozszerza. Antymateria stanowi niejako "ściany" naszego Wszechświata. Nie widzimy jej, bo po pierwsze nie świeci (gdyż się nie skupia w gwiazdy), a po drugie po Wielkim Wybuchu Wszechświat rozszerzał się szybciej od światła (albo co najmniej z prędkością światła), więc gdyby nawet antymateria ze ścian Wszechświata świeciła, to i tak to światło nigdy do nas nie dotrze. Wszechświat przypomina trochę wywróconą na lewą stronę czarną dziurę, a antymateria stanowi tutaj swego rodzaju horyzont zdarzeń. My jesteśmy w środku.

Ot cała filozofia.


 • 1


#109847 Ekoturystyka może szkodzić dzikiej przyrodzie

Napisane przez Sławko w 22 październik 2015 - 12:01

Problem sztucznego nadmiaru ludzi rozwiąże się sam, tzn tak jak w każdej populacji gatunku, który wyczerpał możliwości energetyczne i utylizacyjne swojego ekosystemu

No tak, niby masz rację, ale do tego czasu zwierząt też już nie będzie, a tu chodzi o to, aby je ochronić.


 • 1


#104994 Szympansy stały się podmiotem prawa?

Napisane przez Sławko w 24 kwiecień 2015 - 23:00

Przepraszam, ale chyba oszaleliście. Dajcie spokój!

Zwierzetom nakleży się szacunek, a nawet roślinom. To przyroda, która nas otacza, która daje nam żyć, i której jesteśmy częścią.

Jako ludzie nie wyrózniamy się aż tak bardzo, jak się to co niektórym wydaje. Zwierzęta podobnie jak my czują, porozumiewają się, jedzą, śpią, śnią, mają psychikę, potrafią być radosne, smutne, złe, przygnębione, szczęśliwe itd. Twierdzenie, że nie posiadają świadomości jest wg mnie absurdem. Mają świadomość. Może nie jest ona tak rozwinięta na poziomie logicznym jak u ludzi, może jest nieco inna przez co jej nie rozumiemy, może nie są do końca świadome tego samego co my, za to mają często bardziej od nas rozwinięte niektóre zmysły, przez co nieraz są świadome tego, czego my nie jesteśmy świadomi. To są być może różne poziomy świadomości, ale są.

Ktoś, kto ma jakieś zwierzęta z pewnością wie o czym mówię. Takie osoby często porozumiewają się ze swoimi zwierzętami. Czasami robią to świadomie, czsami nie, bo język zwierząt na poziomie werbalnym jest mocno ograniczony, ale one do nas mówią, najczęściej to mowa ciała. I tylko kompletni głupcy nie są w stanie jej w ogóle zrozumieć. Każdy wie jak wygląda smutny pies, czy kot. Zwierzak potrafi powiedzieć, że chce mu się pić, albo jeść, albo, że musi wyjść za potrzebą. Owszem, tego ostatniego uczą go ludzie, ale czy własne dzieci też tego nie uczą? Różnica jest tylko taka, że nasze ubikacje nie są przystosowane dla psów, więc

one muszą wyjść na dwór, ale koty często mają swoje ubikacje w domach, bo umieliśmy je dla nich zbudować.

Co ja wam będę więcej mówił (można książki pisać na te tematy). Przecież sami to dobrze wszystko wiecie świadomie lub podświadomie, ale jest przed tym jakiś dziwny opór, bo jak to tak... zwierzak jak człowiek? A przecież wystarczy mieć otwarty umysł i trochę szacunku do innych, w tym oczywiscie do przyrody - do przyrody, której jesteśmy częścią.

Pozdrawiam wszystkich.


 • 2


#103552 Przydatny troll

Napisane przez Sławko w 27 luty 2015 - 17:54

[...] Mój bilans ze sprawiedliwością to: 3 mandaty, 4 umorzone sprawy [...]

Gdyby nie policja, to miałbyś 0 mandatów i co najmniej 40 umorzonych spraw. Przy czym nie miałbyś piwnicy, bo cokolwiek byś tam zostawił znikłoby za chwilę i nie miałbyś samochodu, bo by ci go ukradli zanim dojechałbyś nim z salonu do domu.


 • 1


#103550 Przeszczep głowy już w ciągu 2 lat?

Napisane przez Sławko w 27 luty 2015 - 15:02

To chyba powinien być przeszczep ciała, a nie głowy.


 • 1


#103384 Najbliższe spotkanie z obcą gwiazdą

Napisane przez Sławko w 19 luty 2015 - 17:33

Chylę czoła za dokładność obliczeń, ale jak to się ma do tego, że nie jest znana dokładna odległość tego układu podwójnego od nas. Odległość 17-23 lat świetlnych obarczona jest błędem co najmniej 25%. To jaką w końcu dokładność mają te obliczenia?


 • 1


#94663 Symbian może zniknąć z rynku

Napisane przez Sławko w 08 kwiecień 2014 - 11:36

[...]Moje obstawienie na smartfonach za 5 lat: 1. Linux/Android, 2. Windows Mobile, 3. Apple i pochodne Decydować o zwycięstwie będzie ilość dostępnych aplikacji, z czego największe znaczenie będą miały te najtańsze i darmowe...

Fajnie jest czasami poczytać stare posty. W tym roku minie właśnie 5 lat od proroctwa cyberant.
Na razie jednak kolejność jest taka:
1. Linux/Android,
2. Apple,
3. Windows Mobile
Czy do grudnia coś się zmieni? Nie wydaje mi się, ale kto wie ... Microsoft właśnie udostępnia za darmo swój system do małych urządzeń, więc może się okazać, że cyberant nie pomylił się ani trochę. Zobaczymy.

Pozdrawiam archeologów :)
 • 1


#93771 Zaobserwowali zderzenie karłów

Napisane przez Sławko w 24 luty 2014 - 15:26

"Zderzenia pomiędzy małymi galaktykami są na tyle rzadkie, że Andromeda II jest jedynym znanym nam przykładem galaktyki karłowatej powstałej w wyniki zderzenia dwóch innych galaktyk."
Chyba tylko wydają się rzadkie. Andromeda jest najbliższą nam galaktyką, a w tych dalszych nie zawsze widać szczegóły takie jak galaktyki satelickie. Poza tym struktura zwana Strumieniem Magellaniczym też może być efektem otarcia się o siebie Obłoków Magellana, a mamy je "na wyciągnięcie ręki". Powiedzenie więc, że są to zjawiska rzadkie jest co najmniej kontrowersyjne.
 • 1


#93106 Uczeni krytykują UE za dyrektywę tytoniową

Napisane przez Sławko w 26 styczeń 2014 - 16:15

Do tego należałoby dodać wcześniejsze przechodzenie na rentę. Ale żadnemu palaczowi tego nie wytłumaczysz, co widać po tym wątku.
Sami palacze zapominają też, że koszt papierosów, to tylko ułamek kosztów palenia. Do tego dochodzą koszty leków, koszty środków piorących (trzeba chociażby częściej prać firanki, bo żółkną), a nawet koszty remontów (bo żółknie sufit i trzeba go odmalować) /o tych dwóch rzeczach przekonali się moi teściowie/, niszczeją meble, książki, sprzęt elektroniczny (zajmuję się naprawą komputerów - laptopy palaczy naprawiam średnio 2 razy częściej z powodu zalepionego smolistym syfem układu chłodzenia, do tego nierzadko dochodzi wymiana np. przypalonej petem klawiatury lub obudowy itp.). Znam człowieka, który stracił nogę po tym jak poszedł spać z petem (na dodatek był pijany), zapaliła się pościel i zanim się ocknął było po wszystkim - ledwo go uratowali, koszt jego ratowania ogromny - inwalida do końca życia. Takich przypadków jest wiele. Pewnie niejedno można by jeszcze do tego dodać, np. niektóre pożary lasów. Ale żaden z palaczy o tym wszystkim nie myśli.
Ale wybuchają oburzeniem jak Etna, za każdym razem gdy się mówi o próbach ograniczania palenia.
 • 1