Skocz do zawartości


Jajcenty

Rejestracja: 01 sty 2010
Poza forum Ostatnio: lut 22 2018 15:49
-----

Moje posty

W temacie: Ładowanie smartfona laserem

22 luty 2018 - 15:15

Czekam na obudowę z generatorem piezoelektrycznym i ładowanie smartfona poprzez napier*ielanie w niego 5-kilogramowym młotem.

W sumie niezły pomysł! Elastyczna kieszeń w podeszwie buta gdzie można umieścić telefon i niech się ładuje przez zginanie, lub nawet lepiej, generatory piezo w butach :) Coś takiego już chyba nawet jest? Widziałem dzieciaki z migoczącymi adidasami....


W temacie: Ładowanie smartfona laserem

22 luty 2018 - 08:50

Eeeee, no nie. Co ze sprawnością? Poczynając od lasera... Dla mnie to coś w rodzaju maszyny Goldberga. Być może, po opanowaniu większych mocy, przyda się do przesyłania z elektrowni orbitalnych, ale chyba są lepsze pomysły na to.


W temacie: Ukazał się raport o przystępności języka tekstów urzędowych w internecie

22 luty 2018 - 08:21

"Po drugie primo", słownictwo często wymuszane jest przez prawo, musi być prawnie jednoznaczne, określone i zdefiniowane. Stąd też wszelkie "ozdobniki" typu "... o którym mowa w... (15 kolejnych słów)", "z wyłączeniem...(20 kolejnych słów)", etc. etc.

Nie zgodzę się. Otrzymałem kiedyś pismo z gminy, zapewne arcydzieło prawniczej zwięzłości i logiki, z którego zrozumiałem, że wznowiono postępowanie wobec mnie i że przysługuje mi prawo zaskarżenia tego wznowienia. Reszty nie zrozumiałem, Po telefonie do autora okazało się, że gmina powzięła wiadomość, że nie mam już psa, wznowiła postępowanie (podatkowe?) ustaliła nową kwotę i poinformowała mnie o tym i że przysługuje mi prawo odwołania. Pół strony absolutnie niezrozumiałego bełkotu o treści:Wiemy że nie masz już psa, zatem nie musisz płacić. Jak nie pasuje, to wpadnij wyjaśnić sprawę.

Szkoda że pismo się nie zachowało, światowy rekord bełkotu.

 

A objaśnienia do PIT:-37 wypełnia podatnik w rozumieniu paragraf x podpunkt y ustawy z; to też kpina z narodu. Idziesz do ustawy, a tam przeganiają Cię za pomocą referencji do referencji.Skutek jest taki, że zamiast wyliczać podatek zastanawiam się czy ja się zajmuję rybołówstwem, a może mam las na pół etatu - z tego też są jakieś obowiązki.


W temacie: Ukazał się raport o przystępności języka tekstów urzędowych w internecie

21 luty 2018 - 20:50

Im trudniejszy tekst do zrozumienia tym lepiej. Urzędnicy czują się bardziej potrzebni i łatwiej oskubać obywatela za nieznajomość prawa.

Tak i nie. Urzędnik w zadzie ma obywatela i jego pieniądze. Niewielu urzędników jest na prowizji od domiarów - kontrolerzy ZUS kiedyś byli (dalej są?) więc zdecydowanej większości obywatel jest do niczego nie potrzebny.

Kwiecisty styl jest wymuszany przez szefów. Okólnik napisany krótkimi wojskowymi zdaniami świadczy o braku zaangażowania, wysokim poziomie lenistwa, braku oczytania a stąd braku umiejętności używania trudnych* słów co sugeruje brak inteligencji i profesjonalizmu. Pisma mają być długie i kwieciste. Bierze się to też z konieczności zagospodarowania światła standardowego arkusza A4. Jak se wydrukujesz jednozdaniowe podanie na arkuszu A4 to zobaczysz, że kiepsko to wygląda i aż się prosi żeby coś dopisać żeby tak żałośnie nie wyglądało. No to dopisują aż sami przestają rozumieć.


W temacie: Współczesne akumulatory można ładować nawet pięciokrotnie szybciej

20 luty 2018 - 21:35

234 osoby kupiły - z pewnością jest to popularność. Mierzy czy nie? 

A to nie jest tak, że to akumulatory same z siebie mają stosowne układy ograniczające prąd? A jak no name, to nie mają i wtedy mamy pożary :D

o taka:

http://allegro.pl/un...6429958345.html

 

to nawet jest inteligentna ;) Niedługa każda bataryjka będzie IoT i po problemie.