Skocz do zawartości


Jajcenty

Rejestracja: 01 sty 2010
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 08:09
-----

Moje posty

W temacie: Liczby pierwsze nie są rozłożone losowo?

wczoraj, 08:07

Nie wiem tylko czemu w tej spirali liczba LP wydaje się stała, choć wiadomo,że im dalej jedziemy tym mniej po drodze znajdziemy.

Słowo "wydaje się" jest właściwe. Nie wiem jaki obrazek oglądałeś, ale z konieczności widziałeś może kilkadziesiąt tysięcy LP (na wiki drugi obrazek to 39K LP). Dla dużych wartości N wyraz N/ln(N) jest praktycznie nieodróżnialny od prostej:

wykresik

 

spróbuj oszacować ile jest liczb pierwszych w przedziale 10n do 10n+1. Mi wyszło ok (3/n)*10n zatem nie wydaje się by metoda "przez odgaść" czy jakakolwiek inna intuicyjno-losowa mogła coś tu zdaiałać. :)


W temacie: Naukowiec pozywa amerykańską Akademię Nauk do sądu

wczoraj, 07:39

Mi się natomiast wydaje że tylko czas rozstrzyga spory naukowe.

To eksperyment rozstrzyga, a że na eksperymenty trzeba czasu więc w oczywisty sposób popełniłeś najczęściej zarzucany na KW błąd i pomyliłeś przyczynę z korelacją. ;) Ale naści plusa za obserwację ;D

 

Certyfikowanie teorii naukowych przez sądy jest dość niebezpiecznym zjawiskiem, zwłaszcza tam gdzie obowiązują precedensy. Można uzyskać certyfikat prawdziwości na jakąś głupotę, a potem domagać się od innych wprowadzenia tego do szkół.


W temacie: Naukowiec pozywa amerykańską Akademię Nauk do sądu

21 listopad 2017 - 14:31

Clark nie jest burakiem, tylko robi to, co powinien, aby nagłośnić temat i

Dla ustalenia uwagi:

Jacobson skarży się na brak rzetelności  Clacka. (nie Clarka).

 

Na podstawie:

Inni jednak zauważają, że artykuł Clacka był napisany w sposób agresywny oraz osobisty i odbiegał od norm prowadzenia dialogu naukowego.

można domniemywać, że Clack to burak.


W temacie: Liczby pierwsze nie są rozłożone losowo?

21 listopad 2017 - 09:21

Tylko czy ktoś może tą Spiralę analizował głębiej?

Możesz się założyć, że tak.  :D

 

Jeśli zajrzysz do polskiej wiki https://pl.wikipedia...Liczba_pierwsza do sekcji "rozmieszczenie" zobaczysz obrazek na który widać dlaczego może się wydawać że istnieje prosta liniowa zależność między numerem liczby pierwszej a liczbą pierwszą. Po pierwsze liczby pierwsze są w postaci:

lp = 2n+1 co definiuje super prostą.

Z tej prostej wywalamy wszystkie liczby np w postaci notprime = 60n znowu prosta i znowu cykl - teraz wrażenie cykliczności już nas nie opuści.


W temacie: Pierwszy taki przybysz spoza Układu Słonecznego ma już swoją nazwę

20 listopad 2017 - 13:47

Miejsce gdzie zderzają się wiatry słoneczny i gwiezdny to oczywiście obszar wielkich turbulencji. Ale nie oszukujmy się... ich gęstość jest znikoma. Dla ciała wielkości ziemniaka ich wpływ najpewniej jest pomijalny.

Zdaje się, że można dość bezpiecznie przekraczać granice US. No przynajmniej Voyager 1 i 2  przetrwały :D