Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Będzie można kasować dane diagnostyczne zbierane przez Microsoft?

Rekomendowane odpowiedzi

W najnowszym Windows 10 Insider Build znalazł się mechanizm, który pozwala użytkownikom na skasowanie danych diagnostycznych, jakie Microsoft zbiera na temat ich systemu. Już wcześniej zapowiedziano, że użytkownicy zyskają też możliwość wglądu w te dane.

Obecnie najnowsza publicznie dostępna wersja Windows 10 pozwala na ustawienie jednego z dwóch poziomów zbierania danych. Na poziomie domyślnym na serwery Microsoftu wysyłane są informacje na temat sprzętu, połączenia, konfiguracji i niektórych błędów. Przy włączonym poziomie pełnym wysyłane są też dodatkowe dane dotyczące sprzętu, informacje o używanych aplikacjach i przeglądarkach, fragmenty wpisywanego tekstu i wiele innych danych.

Obecnie z Microsoft Store można bezpłatnie pobrać aplikację Diagnostic Data Viewer, czyli przeglądarkę danych diagnostycznych zbieranych przez Microsoft. Teraz w Windows 10 Insider Preview build 17093 pojawiła się możliwość usunięcia tych danych. W Ustawieniach systemu Windows -> Prywatność -> Opinie i diagnostyka pojawił się przycisk umożliwiający usunięci danych skojarzonych z wykorzystywanym urządzeniem. Pod przyciskiem umieszczono informację, że jeśli użytkownik posiada Konto Microsoft, to po zalogowaniu się do niego może uzyskać dostęp do dodatkowych danych diagnostycznych, które będzie mógł skasować.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×