Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Microsoft blokuje poprawki Intela

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsze poprawki Microsoftu blokują opublikowane przez Intela łaty przeciwko dziurom Spectre i Meltdown. Koncern z Redmond zdecydował się na taki krok po tym, jak Intel poinformował, że jego łaty są dziurawe.

Komputery, na których zainstalowano intelowskie łaty, doświadczyły spadku wydajności, a część z nich niespodziewanie dokonuje restartu. Stąd też decyzja Microsoftu o udostępnieniu użytkownikom swojego systemu poprawek, które wyłączają łaty intela. Koncern z Redmond szczególnie martwią wspomniane restarty. "Z naszych własnych doświadczeń wynika, że niestabilność systemu może doprowadzić do utraty lub uszkodzenia danych.

Microsoftowa poprawka KB4078130 wyłącza intelowską łatę na Spectre, dzięki czemu komputery przestają samodzielnie się restartować. Udostępniono też wersję poprawki dla zaawansowanych użytkowników, którzy – wprowadzając odpowiednie wpisy do rejestru – mogą w miarę potrzeb włączać lub wyłączać poprawkę dla Spectre.

Intel zaleca, by użytkownicy nie instalowali jego poprawek i zapewnia, że pracuje nad ich pozbawioną błędów wersją. Koncern ma coraz większe problemy związane z dziurami. Dwóch amerykańskich senatorów domaga się wszczęcia oficjalnego śledztwa w sprawie sprzedaży akcji Intela przez dyrektora wykonawczego firmy Briana Krzanicha. Do sprzedaży doszło bezpośrednio przed ujawnieniem informacji o dziurach, zatem senatorowie podejrzewają, że mamy tu z przestępstwem polegającym na wykorzystaniu dostępu do niejawnych informacji o spółce w celu osiągnięcia osobistych korzyści. Jakby jeszcze tego było mało do amerykańskich sądów trafiły już trzy pozwy zbiorowe, w których zarzucono Intelowi, że opóźniał ujawnienie informacji o dziurach.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×